Leo Vegas - Account

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

За да играте игри во Лео Вегас, треба да сте член на казиното. Отворањето сметка е многу едноставна процедура и ќе завршите за само неколку минути. Само упатете се на официјалната веб-страница на казиното и кликнете на табулаторот „Отвори сметка“. Пополнете го формуларот за регистрација и дајте му на казиното вашите лични податоци.

Повторно отворете ја сметката

Ако веќе имате сметка во казиното и сакате повторно да ја отворите, можете да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе го разгледаат ова прашање. Во зависност од причината зошто на прво место сте ја затвориле вашата сметка, времето за повторно отворање може да варира.

Ограничете ја сметката

Дозволено е да имате само една сметка во казиното Лео Вегас. Ако мислите дека можете да земете два бонуси за добредојде со создавање на дупликат сметка, грешите. Овој чин е незаконски и ризикувате да го изгубите првиот бонус.

Процес на верификација

Лео Вегас мора да изврши верификација на сите клиенти кои депонираат. За да ја потврдите вашата сметка, ќе треба да испратите копии од некои правни документи.

Првото нешто што ќе го провери казиното е дали сте полнолетни за коцкање или не. Тие, исто така, ќе треба да потврдат дека сте тоа што кажете дека сте и дека не користите туѓа кредитна картичка на пример.

Најавете се, корисничко име и лозинка

Кога ќе се регистрирате за сметка во казиното Лео Вегас, ќе треба да ги изберете вашето корисничко име и лозинка. Ваша одговорност е да се погрижите никој да не дознае кои се вашите детали за најавување. Ако мислите дека некој друг ја користи вашата сметка, тогаш треба веднаш да контактирате со поддршката за корисници.

Бонус за нова сметка

Бонусот за добредојде во Лео Вегас се протега на првите четири депозити. Првиот пат кога ќе направите депозит, ако депонирате до 50 долари, ќе добиете 100% бонус за депозит до 100 долари и 25 бесплатни вртења. Ако депонирате 50 долари, ќе добиете 200% бонус за депозит до 200 УСД и 25 бесплатни вртења. Максималниот износ што можете да го добиете во бонус средства е 1.600 УСД и вкупно 120 бесплатни вртења. Ќе ви бидат доделени 20 бесплатни вртења дури и пред да направите депозит. Бесплатните вртења мора да се искористат во рок од 3 дена, а барањата за обложување се 35 пати. 20-те бесплатни вртења без депозит што ќе ги добиете може да се играат на Gonzo's Quest, Starburst, Mega Fortune Dreams, Swipe и Roll & Witchcraft Academy.

Вториот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит до $500 и уште 25 бесплатни вртења.

Третиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит до $500 и уште 25 бесплатни вртења.

Четвртиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит до $400 и уште 25 бесплатни вртења.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Австрија
Андора
Бразил
Германија
Гибралтар
Данска
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Литванија
Луксембург
Малта
Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Португалија
Холандија
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)