Leo Vegas Преглед на казино - Countries

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Countries

Поради законски ограничувања, Лео Вегас не е достапен во некои земји, вклучувајќи ги Австралија, Соединетите Американски Држави, Унгарија, Естонија, Србија, Русија, Украина, Африка, Азија и Латинска Америка. Дополнително, бонусите се даваат само на играчи во Обединетото Кралство, Канада, Нов Зеланд, Ирска, Австрија, Швајцарија, Германија, Шведска, Норвешка, Финска и Данска.

Ако не ги доставите сите потребни документи во казиното, вашата сметка може да биде блокирана. Казиното го задржува правото да ја затвори вашата сметка и да ги задржи сите средства што ги имате.

Онлајн коцкањето е забрането во многу различни земји, па, за жал, ако живеете во една од тие земји нема да можете да отворите сметка во казиното.

Од друга страна, Лео Вегас е многу пребирлив за тоа кого ќе изберат да дозволи да игра во нивното казино. Затоа, мораме да признаеме дека нивната листа на ограничени земји е прилично долга:

 • Авганистан
 • Албанија
 • Алжир
 • Ангола
 • Аргентина
 • Ерменија
 • Австралија
 • Азербејџан
 • Бахамите
 • Бахреин
 • Бангладеш
 • Барбадос
 • Белорусија
 • Белгија
 • Белизе
 • Бутан
 • Боливија
 • Босна и Херцеговина
 • Бугарија
 • Буркина Фасо
 • Камбоџа
 • Камерун
 • Кејп Верде
 • Чиле
 • Кина
 • Колумбија
 • Конго
 • Костарика
 • Хрватска
 • Куба
 • Курасао
 • Чешка република
 • Еквадор
 • Египет
 • Естонија
 • Фиџи
 • Франција
 • Габон
 • Гамбија
 • Грузија
 • Гана
 • Гренада
 • Гватемала
 • Гвинеја
 • Гвајана
 • Хаити
 • Хондурас
 • Унгарија
 • Индија
 • Индонезија
 • Иран
 • Ирак
 • Израел
 • Јамајка
 • Јапонија
 • Јордан
 • Казахстан
 • Кенија
 • Косово
 • Кувајт
 • Киргистан
 • Лаос
 • Либан
 • Лесото
 • Либерија
 • Либија
 • Македонија
 • Мадагаскар
 • Малави
 • Малезија
 • Малдиви
 • Мали
 • Мексико
 • Микронезија
 • Молдавија
 • Монако
 • Монголија
 • Црна Гора
 • Мароко
 • Мозамбик
 • Непал
 • Никарагва
 • Нигер
 • Нигерија
 • Северна Кореа
 • Оман
 • Пакистан
 • Панама
 • Парагвај
 • Перу
 • Филипини
 • Полска
 • Романија
 • Русија
 • Сан Марино
 • Саудиска Арабија
 • Сенегал
 • Србија
 • Сиера Леоне
 • Сингапур
 • Соломонови Острови
 • Сомалија
 • Јужна Кореа
 • Шпанија
 • Шри Ланка
 • Судан
 • Суринам
 • Свазиленд
 • Сирија
 • Тајван
 • Таџикистан
 • Танзанија
 • Тајланд
 • Тунис
 • Турција
 • Туркменистан
 • Уганда
 • Украина
 • Обединети Арапски Емирати
 • Соединети Држави
 • Уругвај
 • Узбекистан
 • Вануату
 • Виетнам
 • Јемен
 • Замбија
 • Зимбабве
Total score8.1
Добрите
+ Кралот на мобилниот
+ Казино во живо од врвна класа
+ Добитник на награда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (11)
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шведска
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)