Leo Vegas - Deposits

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Deposits

Депонирањето во Лео Вегас е многу едноставно. Имате различни начини на плаќање од кои можете да изберете, но препорачуваме е-паричници бидејќи тие ја нудат најбрзата трансакција и не додаваат дополнителни такси.

Уште повеќе, ако користите кредитна картичка за да уплатите, можете да ги зачувате вашите податоци, па следниот пат кога ќе сакате да уплатите, можете да го направите само со кликнување на копче.

Лео Вегас нуди различни методи за депонирање, па можете да го изберете оној кој најмногу ви одговара. Ова се главните методи што ги нудат:

 • Виза
 • MasterCard
 • PayPal
 • Apple Pay
 • Доверливо
 • Нетлер
 • Скрил
 • Paysafecard
 • Многу подобро

Без разлика со кој начин на плаќање ќе изберете да депонирате, минималниот депозит е секогаш 10 долари.

Веднаш штом ќе ја завршите регистрацијата и ќе ја активирате вашата сметка, ќе добиете бонус без депозит и не треба да користите бонус код за да ја активирате понудата. Единственото нешто што треба да направите е да ја завршите регистрацијата и да се најавите на вашата сметка. Ќе видите 50 бесплатни вртења кои ве чекаат. Може да ги играте бесплатните вртења на следните игри Starburst, Mega Fortune Dreams, Jack and the Beanstalk, Warlords и Swipe & Roll. Можете да ги играте сите 50 на еден слот или можете да ги поделите, се зависи од вас. Добивките од бесплатните вртења се ваши и можете да направите повлекување откако ќе ги исполните условите за обложување.

Натпревар за депозит

Понудата за добредојде во Лео Вегас покрива четири депозити и бонусот се распределува на следниов начин:

 • Првиот пат кога ќе направите депозит ќе добиете 100% бонус за депозит. Минималниот износ што треба да го депонирате за оваа понуда е 10 УСД, а максималниот износ е 50 УСД.

 • Вториот пат кога ќе направите депозит ќе добиете 50% бонус за депозит. Минималниот износ што треба да го депонирате за оваа понуда е 10 УСД, а максималниот износ е 300 УСД.

 • Третиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит. Минималниот износ што треба да го депонирате за оваа понуда е 10 УСД, а максималниот износ е 400 УСД.

 • Четвртиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете бонус за депозит од 25%. Минималниот износ што треба да го депонирате за оваа понуда е 20 УСД, а максималниот износ е 1200 УСД.

  Лимит на депозит

  Максималниот износ што можете да го депонирате во Лео Вегас е 10.000 УСД ако користите Neteller. Депозитите на дебитни картички се ограничени на 3.000 американски долари, а PayPal, Skrill и Trustly се ограничени на 1.000 американски долари. Ова не е многу во споредба со другите сајтови, но сепак е доволно, за да уживате во добра гејминг сесија ако сте високо ролери.

Кога станува збор за повлекувања, највисокиот износ што можете да го повлечете е 10.000 долари, а минималниот износ што можете да го депонирате е 10 долари.

Валута

Во овој момент, ова се следните валути што се прифатени во Лео Вегас:

 • австралиски долар
 • Канадски долар
 • Чешка корона
 • Данска круна
 • евра
 • Голема британска фунта
 • Новозеландски долар
 • Норвешка круна
 • Шведската круна
 • швајцарски франк
Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Австрија
Андора
Бразил
Германија
Гибралтар
Данска
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Литванија
Луксембург
Малта
Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Португалија
Холандија
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)