Leo Vegas - Games

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Лео Вегас е популарно казино и една од причините за тоа е што нуди плејада различни игри на своите играчи. Нивните игри се од некои од најдобрите провајдери на софтвер што значи дека ќе понудат часови и часови забава.

Бакара

Baccarat е игра на маса многу популарна кај играчите. Во Лео Вегас можете да најдете многу различни варијации на истата, но доколку сте почетник ве советуваме да останете и да ја играте класичната верзија на играта додека не ги знаете нејзините правила и не се запознаете со софтверот.

Некои од најпопуларните наслови што можете да ги најдете во казиното вклучуваат:

 • Бакара ВИП
 • Стискање на бакара
 • Baccarat Pro – Висока граница

слотови

Во Лео Вегас, можете да најдете кој било слот што можете да го замислите. Тие навистина имаат голема разновидност на игри за избор. Има повеќе од 1000 различни игри за играње, така што никогаш нема да бидете сиромашни за опции.

Не можеме да кажеме дека имаме омилен, но ќе ги наведеме оние кои повеќето играчи ги избираат да играат и на тој начин овие титули да бидат едни од најпопуларните:

Game of Thrones – Оваа онлајн видео игра се базира на многу популарно ТВ шоу и секој обожавател мора да ја проба играта. Но, играта е популарна и меѓу играчите кои не го гледале шоуто бидејќи Game of Thrones е многу моќна и нуди различни карактеристики кои не само што ќе ја направат играта позабавна, туку и ќе ја подобрат вашата рамнотежа.

Extra Chilli – Оваа игра доаѓа од Big Time Gaming и е преполна со бонус функции како што се бесплатни вртења, дивини, мултипликатори и многу повеќе.

Помеѓу другите игри ќе ви посочиме некои други слотови, особено ако сте нови во светот на сот, па можете да пробате некои од овие:

 • Потрагата на Гонзо

 • Џек и гравчето

 • Игра на тронови

 • Ѕвездено избувнување

 • Златна божица

 • Клеопатра

 • Книга на мртвите

 • Бонанца

 • Ролна Раш

 • Заслепи ме

 • Бесен носорог

 • Пиштоли и рози

 • Долина на боговите

 • Кула во Хонг Конг

 • Огнен Џокер

 • Ледена пештера

 • Супер жешки плодови

 • Полтава

 • Богатството на виножитото

 • Ноќта на вештерките

 • Изгубен Вегас

 • Терминатор 2

 • Плејбој

 • Бесмртна романса

 • Кокадарот

 • Сибирска бура

 • Епски монопол 2

 • Голем лош волк

 • Златно патување во Синбад

 • Змејско кралство

  Правила за слот

  Правилата на секоја игра се донекаде исти, но ако сакате да ги видите и да дознаете како се плаќа секоја игра, тогаш можете да пристапите преку копчињата Help или Paytable во играта.

  Видео покер

  Покерот е многу популарна игра. Постојат различни варијации на истите, но штом ќе научите како да ја играте класичната верзија, ќе разберете како функционираат и другите игри. Овде накратко ќе објасниме како функционира Caribbean Stud Poker. Ќе добиете 5 карти и ќе треба само да се натпреварувате против дилерот. Оваа игра е варијанта на многу популарниот Texas Hold'em Poker, а единствената разлика овде е што не играте против други играчи туку само против дилерот. За да победите во играта, треба да го победите дилерот и да ја добиете најдобрата можна рака со пет карти.

Играта може да ја играат неограничен број играчи, а секој играч може да заземе само едно место на масата. Caribbean Stud Poker се игра со една стандардна палуба со 52 карти без Џокери, а картите се мешаат по секоја игра.

Пред да ја започнете играта, треба да го ставите вашиот облог на местото Анте, а дилерот ќе ви подели пет карти со лицето нагоре и една карта свртена нагоре и четири карти свртени надолу за себе.

За да го продолжите кругот, треба да изберете Call, а ако сакате да го завршите кругот треба да изберете Fold. Кога ќе се јавите, треба да поставите еднаков облог за да го удвоите вашиот Анте. Откако ќе ја донесете вашата одлука, дилерот ќе ги открие своите карти и ќе се одреди раката со највисок ранг.

Можете исто така да ставате странични облози во Caribbean Stud Poker како 5+1. Ова е опционален облог и за да го освоите, треба да создадете рака со вашите пет карти и едната карта на дилерот. Кога ќе го ставите вашиот Ante облог, ќе имате опција да го ставите страничниот облог 5+1. Откако вашиот облог ќе биде прифатен, бонусното место за обложување 5+1 ќе биде овозможено и ќе почне да трепка. Ќе мора да ги ставите сите ваши облози пред да истече времето за обложување.

Друг страничен облог е облогот џекпот кој може да ви донесе дел од големиот прогресивен џекпот. Износот на џекпотот постојано расте со текот на времето, бидејќи играчите во неколку различни казина ставаат повеќе облози, а ја добива првиот човек кој ќе успее да добие Royal Flush.

Пред да започне играта, треба да го ставите вашиот изборен облог Џекпот во полето означено како „Џекпот“.

Многупати споменавме дека видео покерот е лесна игра за играње, но сепак мора да ги знаете правилата на играта за да победите. Да претпоставиме дека не ги знаете можните раце во играта, како би знаеле кои карти да ги чувате, а кои да ги отфрлите. Значи, ако сте нови во играта, ќе ги наведеме сите можни раце од највисоките исплати до најниските:

 • Кралски флеш - Ова е најдобрата покер рака која е Стрејт Флеш во кој се вклучени Ацето, Кралот, Кралицата, Џек и 10-те во ист костум.
 • Стрејт Флеш - Оваа рака содржи пет карти во низа, сите со исти костуми.
 • Четири од еден вид - Оваа рака содржи четири карти од еден ранг и која било друга картичка. Другата картичка ќе ви помогне да победите ако има повеќе играчи со иста рака, каде што картичката со повисок ранг ќе победи послабо рангирана.
 • Фул Хаус - Ова е рака која содржи три соодветни карти од еден ранг и две соодветни раце од друг ранг. Кога има два или повеќе играчи со иста рака, победува оној со три карти со повисок ранг.
 • Флеш - Ова е рака каде што сите пет карти се со ист изглед, но не во низа.
 • Стрејт - ова е рака која содржи пет карти со последователен ранг во најмалку два различни одела.
 • Три од еден вид - Ова е рака која содржи три карти од ист ранг.
 • Два пара - ова е рака која содржи две карти од ист ранг и две карти од друг ранг.
 • Пар - ова е рака која содржи две карти од еден ранг и три карти кои не се од овој ранг или исти една со друга.
 • Висока карта – кога немате ниту една од горенаведените раце, а единствената важна работа е вашата највисока карта.

Различни раце нудат различни исплати:

 • Royal Flush нуди исплата од 100:1
 • Straight Flush нуди исплата од 50:1
 • Four of a Kind нуди исплата од 25:1
 • Фул Хаус нуди исплата од 10:1
 • Флеш нуди исплата од 7:1
 • Стрејт нуди исплата од 5:1
 • Three of a Kind нуди исплата од 3:1
 • Two Pairs нуди исплата од 2:1
 • Еден пар или помалку нуди исплата од 1:1

Страничните облози нудат различни исплати и мора да признаеме дека се навистина привлечни. Исплатите за бонус 5+1 се:

 • Royal Flush нуди исплата од 1000:1
 • Straight Flush нуди исплата од 200:1
 • Four of a Kind нуди исплата од 100:1
 • Фул Хаус нуди исплата од 20:1
 • Флеш нуди исплата од 15:1
 • Стрејт нуди исплата од 10:1
 • Three of a Kind нуди исплата од 7:1

Бинго

Сите љубители на Бинго можат да најдат Бинго игри со 90 и 75 топки како и други варијанти. Некои од најпопуларните Бинго игри во казиното LeoVegas се Bingo Bonanza, Rainbow Riches и Millionaire Bingo.

Блек Џек

Главната причина зошто Блек Џек е толку популарен меѓу играчите е поради неговите едноставни правила. Играта е позната и како „21“, но спротивно на вообичаената перцепција, целта на играта не е да се добие рака со вкупна вредност од 21. Ова може да ве збуни, но невозможно е секогаш да се победи со рака од 21, затоа што не секогаш ќе ја достигнете таа вредност. Така, трикот овде е да имате рака поблиску до 21 од дилерот без да пропаднете. Значи, за да го достигнете тоа, треба да ги научите неколкуте едноставни правила на оваа игра.

Откако ќе се обложите и ќе ги примите вашите картички, ќе мора да го направите вашиот следен потег. Имате неколку опции на располагање.

Можете да погодите ако ви треба дополнителна картичка. Оваа одлука треба да се донесе врз основа на вашата рака и на картичката на дилерот што е свртена нагоре.

Можете да издржите ако верувате дека имате добра рака или не мислите дека друга карта ќе ја подобри вредноста на вашата рака.

Можете да поделите ако имате две карти со иста вредност. Ова е малку ризичен потег бидејќи ако одлучите да ја поделите раката, ќе мора да ставите еквивалентен облог на втората рака. Потоа, ќе треба да го завршите кругот за едната рака, а потоа откако ќе завршите, ќе ја завршите втората рака.

Double Down е уште една опција за поискусните играчи. Ако сметате дека сте само една карта подалеку од идеална рака, можете да го удвоите, што значи дека го удвојувате вашиот првичен облог и би освоиле двојно повеќе од вашиот влог.

Ако вкупната вредност на вашата рака е над 21, вашата рака ќе биде прогласена за биста и ќе го изгубите кругот.

Раката каде што кесот има вредност 1 се нарекува „тврда рака“. И ако вредноста на кесот е 11, раката се нарекува мека рака.

Дупната карта е картичката на дилерот свртена надолу. Незнаењето што е таа карта е вистински предизвик на играта и ја прави повозбудлива.

Над-картичката е картичката на дилерот што е свртена нагоре и можете да ја видите нејзината вредност. Ова е од голема помош бидејќи можете лесно да ја донесете следната одлука.

Кога картата на дилерот е кец на десетка, можете да направите облог за осигурување. Ова е спореден облог каде што се обложувате дека другата картичка ќе вреди десет.

Рулет

Во Лео Вегас, можете да играте 16 различни игри со рулет. Може да играте европски рулет, американски рулет, како и омилени класици како што се рулет со клуч, рулет со двојно/тројно вртење и рулет со 3 тркала. Многу играчи сакаат да се држат до класичните верзии на играта, но други сакаат да истражуваат повеќе и секогаш да наоѓаат нови и возбудливи карактеристики во играта што веќе ја знаат. Некои од игрите што можете да ги играте во Лео Вегас вклучуваат:

 • Ра рулет
 • Извонреден рулет
 • Брзина во живо рулет
 • Рулет за златна топка во живо

Сите овие игри имаат одреден шарм, но она што најмногу ни се допадна е фактот што има широк опсег на минимуми и максимални на табелата, така што има игра за секаков вид „ролери“.

Рулетот е една возбудлива игра за играње. Иако постојат различни варијации на играта со различни опции за обложување, играта, генерално, е иста; има топка на тркалото што по случаен избор паѓа во еден од многуте џебови. Ваша задача е да предвидите каде ќе слета топката за да го освоите облогот.

Првиот пат кога ќе играте рулет, можеби ќе бидете збунети за многуте различни достапни облози, но не грижете се, ние ќе ви објасниме сè:

Општо земено, постојат два типа на облози што можете да ги поставите Внатре и Надворешни облози. Внатрешните облози се следниве:

 • Стрејт е облог на еден број и тоа е облог што нуди најголема исплата. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите чиповите во квадратот што го содржи бројот по ваш избор.
 • Сплит е облог на два броја. Овие треба да бидат два соседни броеви, а исплатата за овој облог е 17 спрема 1. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите вашите чипови на линијата што ги дели двата броја.
 • Улицата е облог на три броја по ред. Оваа исплата на облогот е 11 спрема 1, а за да го поставите облогот треба да ги ставите чиповите на надворешната линија од редот.
 • Six Line bet е обложување на две улици и како што кажува неговото име опфаќа вкупно шест броја. Исплатата за овој облог е 5 спрема 1.
 • Во центарот на крстот се става аголен облог што поврзува четири броја во квадрат. Исплатата за овој облог е 8 спрема 1.

Надворешните облози се полесни во споредба со внатрешните облози. Шансите да го добиете овој облог во повеќето случаи се 50-50, па ако сте почетник, ве советуваме да започнете овде. Ова се сите надворешни облози што можете да ги испробате:

 • Црвено или црно - Ова е облог на 18 црвени или 18 црни броеви. Ставете ги вашите чипови на која било боја за која верувате дека топката ќе слета. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.

 • Чудно или парно е слично на облогот со црвена или црна боја, но во овој случај, се обложувате дали следниот број што ќе слета топката е непарен или парен. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.

 • Високо или ниско е уште еден лесен облог, каде што се обложувате дека топката ќе слета на низок број од 1 до 18, или на висок број од 19 до 36. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.

 • Десетина облог е облог на 12 броеви, каде што се обложувате на броеви од 1 до 12, од 13 до 24 или од 25 до 36. Исплатата за овој облог е 2 до 1.

 • Облог во колона е облог на група од 12 броеви. Ова е сличен облог како претходниот, но се разликува по тој начин што има различни броеви. Исплатата за овој облог е 2 спрема 1.

  Спортско обложување

  Можете да најдете покриеност на сите главни спортски настани во казиното Лео Вегас. Фудбалот е најпопуларниот спорт во светот и како резултат на тоа, Лео Вегас има одличен избор на фудбалски облози. Можете да ги искористите предностите на Leo Vegas Bet Builder, што е одлична карактеристика што ви дава можност да комбинирате повеќе исходи во една игра и да ги комбинирате во еден облог.

Лео Вегас нуди широк избор на тениски облози. Ова е одличен спорт за обложување и нуди одлични приноси.

Услови за бонус за добредојде за спорт

Бонусот за добредојде е достапен само за новите играчи, кои го избрале Спортскиот бонус за добредојде по пријавувањето.

Овој бонус е достапен на сите уреди.

За да се квалификувате за бесплатниот облог, треба да поставите квалификациски облог во рок од 7 дена од уплатата на вашиот прв депозит.

Бесплатниот облог може да се користи само за овие спортови, фудбал, тенис, пикадо, кошарка, одбојка, ракомет, хокеј на мраз, бејзбол, американски фудбал, мотоспорт, крикет и е-спортови.

За да се квалификувате, треба да направите облог од 10 долари или повеќе со коефициент од 1,8 или поголем.

Кога се обложувате на виртуелни спортови, облозите нема да се сметаат за барањата за обложување.

Максималната вредност на совпаднатиот бесплатен облог е 50 УСД.

Ако не сакате да ја побарате понудата за добредојде, можете да ја одбиете или да дозволите да истече.

Депозитите направени преку Skrill или Neteller не се подобни за понудата за добредојде. Значи, ако сакате да ја искористите понудата за добредојде, треба да најдете различен начин на депозит.

Игри и картички за гребење

Во Лео Вегас, можете да најдете многу игри каде што можете да ја тестирате вашата среќа и да знаете за неколку секунди дали ќе победите или изгубите. Има многу инстант победа и картички за гребење што можете да ги играте. Сите овие игри користат генератор на случаен број што значи дека не можете да го предвидите исходот на ниту една од овие игри.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Австрија
Андора
Бразил
Германија
Гибралтар
Данска
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Литванија
Луксембург
Малта
Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Португалија
Холандија
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)