Leo Vegas - Live Casino

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Live Casino

Казино игрите во живо се нешто што секој ентузијаст во казиното треба да го доживее. Лео Вегас има свои табели за дилери во живо кои нудат граници совршени и за ниски ролки и за високи ролери. Игрите во казино се емитуваат од казиното Портомасо за да го донесат последниот допир на реалното искуство.

ВИП играчите можат да седнат на една од многуте ВИП маси кои нудат максимални облози кои достигнуваат до 10.000 долари. Голема придобивка од Live Casino Leo Vegas е тоа што нуди табели на различни јазици како англиски, шведски и дански. Тие континуирано работат на додавање уште повеќе јазици, така што секој што сака да игра во казино би се чувствувал удобно да зборува на својот мајчин јазик.

Блек Џек во живо

Играњето Блек Џек во живо е врвното искуство што би го доживеал секој кој е љубител на оваа игра. Ќе ги разгледаме правилата на играта уште еднаш, во случај да сте почетник. Блек Џек е едноставна игра, но сепак, треба да ги знаете правилата пред да играте бидејќи тие ќе ви помогнат да ги подобрите вашите шанси за победа. Ова се класичните правила кои важат за речиси секоја варијација на Блек Џек што постои.

Идејата на Блек Џек е да имате рака со поголем број карти од дилерот без да надминете 21. Кога ја играте играта, се натпреварувате само против дилерот, а не со другите играчи.

 • Блек Џек се игра со најмногу 8 палуби.
 • Дилерот секогаш стои на 17.
 • Двојно надолу на кои било 2 почетни картички.
 • Поделете ги почетните картички со еднаква вредност.
 • Само еден Сплит по рака.
 • Поединечна карта за секој Сплит кец.
 • Нема двојно надолу по Сплит.
 • Осигурување кое се нуди кога дилерот ќе покаже Аце.
 • Блек Џек плаќа 3 до 2.
 • Осигурувањето плаќа 2 до 1.
 • Игра со туркање кога рацете се врзуваат.

Домаќин на играта е професионален дилер и до 7 играчи можат да седнат на виртуелната маса. Вредностите на картичката се како што следува:

 • Картите од 2 до 10 се вредни за нивната номинална вредност.
 • Лице картичките (Jacks, Queens и Kings) се во вредност од 10.
 • Асовите вредат 1 или 11, кое било поповолно за раката.

Играта започнува со тоа што вие и сите други играчи ставаат облог, а по обложувањето, кога ќе истече времето, дилерот дели свртена една карта на секој играч. Потоа, дилерот дели втора карта свртена нагоре кон секој играч и свртена кон себе. Ако добиете картички со вкупна вредност од 21, имате Блек Џек и ја добивате раката. Ако не, врз основа на вашите картички и картата со лице на дилерот, треба да одлучите кој би бил вашиот следен потег.

Кога до картичката на дилерот е Аце, ви се дава можност да купите осигурување и износот на осигурувањето е еднаков на половина од вашиот првичен облог.

Ако дилерот нема блек џек играта продолжува, а вие имате шанса да ја подобрите вашата рака. Ако одлучите да се удвои, тоа значи дека ќе треба да го удвоите вашиот облог и ќе добиете само една дополнителна картичка. Ако одлучите да погодите, ќе добиете уште една картичка со надеж дека ќе ја подобри вредноста на вашата рака. Можете да погодите онолку пати колку што ви треба. Кога стоите, тоа значи дека сте задоволни со раката што ја имате и се надевате дека е подобра од дилерот.

Кога ќе добиете 2 карти со иста вредност, можете да ја поделите раката и да ја играте како две одделни раце. Повторно, можете да удирате и да се обидете да ја подобрите вредноста на вашата рака пред да застанете.

Можете да ставате странични облози и на Блек Џек, вклучувајќи ги и Perfect Pairs и 21+3. Постојат три различни типови на парови, секој со различна исплата:

 • Совршен пар е кога ги имате истите картички, на пр. два кеса на пика.
 • Пар во боја е кога имате различни одела со иста боја, на пр. 2 дијаманти + 2 срца.
 • Мешан пар е кога имате различни одела, на пр. 10 срца + 10 клубови.

21+3 е спореден облог што ќе ви овозможи да победите ако вашите две карти и картичката на дилерот направат некоја од следниве комбинации:

 • Прилагодени патувања се кога имате идентична тројка, на пр. 3 кралици на лопати.
 • Стрејт флеш е кога имате картички во нумеричка низа и ист костум, на пр. 10, Џек и кралица на лопати.
 • Три од еден вид е кога имате картички со иста вредност, но различни одела, на пр. 3 неспоредливи кралеви.
 • Стрејт е кога имате картички во нумеричка низа, но различни одела, на пр. 2 лопати + 3 пики + 4 клубови.
 • Флеш е кога имате картички со ист костум, на пр. 2, 6 и 10 од срца.

Друга карактеристика што Блек Џек им овозможува на своите играчи е облогот зад себе. Можете да се обложите на рака која се занимава со друг играч, и ако играчот победи, вие ќе го споделите исходот. Можете да го ставите овој облог ако седите на маса или не, но не можете да ја користите функцијата Bet Behind на вашата рака.

Рулет во живо

Кога играте рулет, треба да предвидите на кој број ќе слета топката. Стандардно тркало за рулет е поделено на 37 џебови со броеви кои почнуваат од 0 до 36. 18 од тие броеви се црни, а 18 се црвени, а нулата е зелена.

Постојат различни типови на облози што можете да ги поставите кога играте рулет. Сакаме да истакнеме дека е многу важно да ги научите типовите на облози пред да ја играте играта. Во ред е да поставите неколку облози и да се надевате дека ќе победите, но да знаете што правите ќе ви помогне особено со игра како што е рулетот. Мора да знаете кои облози се добри за почетници, што значи облози кои плаќаат малку помалку, но нудат поголеми шанси за победа. И штом ќе се чувствувате доволно самоуверени и сакате да ја тестирате вашата среќа, можете да започнете да ставате похрабри облози. Овие облози нудат огромни исплати, но шансите правилно да ги погодите овие облози се многу помали.

Сите облози се поделени во две големи групи, внатрешни и надворешни облози. Внатрешните облози се ставаат во областа на мрежата на распоредот и ги вклучуваат следните облози:

 • Директните облози се прават на еден број, а исплатата за овој облог е највисока, 35 спрема 1.

 • Сплит Облозите се прават на два броја соседни еден до друг. Исплатата за овој облог е 17 спрема 1.

 • Улични облози се прават на три броја по ред. Исплатата за овој облог е 11 спрема 1.

 • Квадратни облози се прават на четири броеви кои се среќаваат во еден агол. Исплатата за овој облог е 8 спрема 1.

 • Шест линиски облози се прават, како што сугерира неговото име, на шест броеви кои формираат два соседни редови. Исплатата за овој облог е 5 спрема 1.

 • Трио облозите се прават на три броја вклучувајќи го и Нулата. Исплатата за овој облог е 11 спрема 1.

 • Кошница Облозите се прават на нула, и на броевите 1, 2 и 3. Исплатата за овој облог е 8 спрема 1. Надворешните облози се облози кои се ставаат во полињата веднаш до областа на мрежата со броеви и тие се следните:

 • Црвено/Црно облози се прават или на осумнаесет црни или осумнаесет црвени броеви. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.

 • Ниски/Високи облози се прават на ниски броеви, од 1 до 18, o високи броеви, од 19 до 36. Исплатата за овој облог е 1 до 1.

 • Парни/Непарни Облози се прават или на парни или на непарни броеви. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.

 • Се прават десетина облози или на првата, втората или третата дузина броја. Исплатата за овој облог е 2 спрема 1.

 • Колона Облозите се прават на една од трите вертикални колони со броеви. Исплатата за овој облог е 2 спрема 1.

  Услови и дефиниции за рулет

 • Топка – Ова е малата бела топка што се користи за означување на победничкиот број.

 • Патека за топка – Ова е надворешниот раб на тркалото каде што топката прво се врти.

 • Долниот камион – Ова е внатрешната област на тркалото каде што топката паѓа во џеб.

 • Колона – Ова е вертикален распоред на дванаесет нумерирани кутии.

 • Доли – Ова е уред кој дилерот го користи за означување на добитниот број по секое вртење.

 • Распоред – Ова е целосната област за обложување каде се ставаат сите облози.

 • Џебови – Тоа се поединечните прегради каде што слетува топката.

 • Тркачка патека – Ова е овален дел од распоредот каде се ставаат странични облози.

 • Ред – Ова е хоризонтален распоред на три нумерирани полиња на решетката за распоред.

 • Спин – Ова е дејство на ослободување на топката на тркалото.

Бакара во живо

Играњето Live Baccarat е многу лесно. Треба да се запознаете со правилата пред да одлучите да играте за вистински пари. Добрата работа е што можете да ја играте играта во демо режим за да вежбате пред да одлучите да играте за вистински пари. Имајте на ум дека не можете да играте Live Baccarat бесплатно, тоа е дозволено само на онлајн играта.

Домаќин на играта е пријателски дилер кој ќе ги раздели картите и ќе го направи искуството реално. Вредностите на картичките во Бакара се следните:

 • Асовите се најниските карти и вредат по 1 поен.
 • Картичките од 2 до 9 се вредни за нивните нумерички номинални вредности.
 • 10-ките и картите со лице (дигалки, кралици и кралеви) вредат по 0.

Пред да започне играта, треба да го ставите вашиот облог на играчот или банкарот. Целта на играта е да имате рака со вредност поблиску до 9. И кога играте Baccarat, не мора да се обложувате на вашата рака, наместо тоа, можете да се обложите дека раката на банкарот ќе победи.

Дилерот дели по две карти на играчот и на банкарот. Ако двете раце имаат еднаква вредност, кругот завршува нерешено.

Можете исто така да ставате странични облози во Бакара, а тие се како што следува:

 • Пар на играчи - ќе добиете исплата ако првите две картички што ги добивате се пар.
 • Банкарски пар - ќе добиете исплата ако првите две картички што ги добива банкарот се пар.
 • Совршен пар – Ако се поделат две идентични картички во однос на вредноста и на одговарањето со кој било играч или банкар, ќе платите 25 спрема 1. банкарот ќе плати 200 на 1.
Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Австрија
Андора
Бразил
Германија
Гибралтар
Данска
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Литванија
Луксембург
Малта
Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Португалија
Холандија
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)