Leo Vegas - Mobile

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Mobile

Користењето на мобилната апликација за обложување не може да биде полесно. Можете да го користите вашиот рачен уред за да пристапите до казиното и да ги играте вашите омилени игри во движење кога и да посакате. Прочитајте го нашиот целосен преглед на мобилното казино Leovegas денес.

Ако сте љубител на спортот и сакате да го користите мобилниот за да се обложите на вашиот омилен спорт, можете да го направите тоа сега. Само пристапете до настанот на кој сакате да се обложите и ќе ги видите шансите и само кликнете на него. За да поставите облози, треба да имате средства на вашата сметка. Ќе бидете изненадени кога ќе дознаете дека можете лесно да депонирате готовина на вашата сметка користејќи го вашиот паметен телефон или таблет.

Уште повеќе, не мора да ја преземате апликацијата за да пристапите до казиното. Можете да го направите тоа само користејќи го вашиот прелистувач. Но, некои луѓе претпочитаат да имаат апликација од нивното омилено казино и со задоволство ќе дознаат дека Лео Вегас нуди апликации за сите големи оператори.

Мобилна апликација за Андроид

Корисниците на Android ќе уживаат во истото искуство со врвен квалитет што го има во нивната десктоп игра. Можете да изберете од стотици игри откако ќе се најавите на вашата сметка. Апликацијата Android ја користи истата технологија за шифрирање како и десктоп верзијата за да ги зачува сите ваши чувствителни податоци безбедни. Ова се компатибилните уреди:

 • Samsung: Galaxy A70, Galaxy A50, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S8, Galaxy S9 & S9 Plus, Galaxy S10e, S10 & S10 Plus, Galaxy S10 5G, Galaxy S8 Plus, Galaxy Note 6, Galaxy Note 7, Galaxy Note 8, Galaxy Note & Note 9, Note 10 & Note 10 Plus, Galaxy J3, Galaxy A3, Galaxy J5, Galaxy A20E, Galaxy A80

 • Nokia: : Nokia 6 2018, Nokia 4.2, Nokia 1 Plus, 2.2, 7.1, 8.1

 • Huawei: P9, P9 lite, P9 Plus, Y3, P8 Lite, P8, P30 Pro, P30, Mate 20 Lite, P20 Lite, P30 Lite, P20 Pro, Y6, Mate 20X 5G, Y7, P Smart

 • Sony: Xperia E5, Xperia X Compact, Xperia XZ, Xperia X, Xperia XA, Xperia 10, Xperia 1, Xperia L3,

 • LG: G5 SE, Nexus 5X, G Flex 2, LG V50 ThinQ 5G

 • Моторола: Moto G4, X Force, X Style, Moto G4 Play, G7 Plus, G7 Power, G7 Play, E5 Play

 • HTC: 10, One A9S, Desire 530

 • Друго: Vodafone Smart platinum 7, BlackBerry PRIV, Pixel Phone од Google, DTEK 50, ZTE Axon 7 Mini, ZTE Blade V7 Lite, Google Pixel 3, 3A & 3A XL, OPPO Reno Z, OPPO Find X, OPPO Reno, HONOR 10 , HONOR 20, HONOR 20 Pro, HONOR View 20, Xiaomi Mi Mix 3 5G

  Мобилна апликација за iOS

  Лео Вегас не би бил комплетен доколку немале апликација за iOS. Сега, можете да уживате во повеќе од 500 онлајн видео слотови и џекпот игри, игри на маса како што велите.

Ќе добиете стриминг со HD квалитет исто како да играте на десктоп. Апликацијата се ажурира редовно, така што старите игри се отстранети и функциите што не работат се поправени, а ве уверуваме дека нема да доживеете дефекти за време на играњето.

Ова се уредите што се компатибилни со казиното:

 • iPhone: iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XR , iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max
 • iPad: Pro, iPad mini, Mini 2, 3, 4, iPad Air, Air 2, оригинален iPad
Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Австрија
Андора
Бразил
Германија
Гибралтар
Данска
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Литванија
Луксембург
Малта
Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Португалија
Холандија
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)