Leo Vegas - Responsible Gaming

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е во редот на сериозни проблеми со менталното здравје и не треба да се занемари. Првиот чекор е признавање на зависноста и волјата за опоравување. Лео Вегас е тука да ви помогне на секој чекор и многу е важно да знаете дека не сте сами.

Ако мислите дека сте развиле зависност, треба да стапите во контакт со кој било онлајн оператор за да може да ја затвори вашата сметка. Постојат тони алатки кои ќе ви помогнат да се изборите со оваа зависност. Можете да инсталирате Gamban или BetFIlter и тие ќе го ограничат пристапот до која било веб-локација од која може да се изврши облог.

Исто така, постојат различни организации со кои можете да контактирате за насоки и помош, вклучувајќи ги GambleAware, GamCare, Gambling Therapy и Gamblers Anonymous.

Лимит на депозит

За да го контролирате вашето коцкање, ве советуваме да го ограничите износот на пари што го депонирате на вашата сметка. Можете да поставите дневни, неделни и месечни ограничувања. Откако ќе го достигнете наведениот износ, нема да можете да правите нови депозити. Оваа алатка се покажува како многу корисна, особено ако верувате дека трошите повеќе пари отколку што треба.

Тест за самооценување

Полагањето на тестот за самооценување ќе ви даде јасна слика за тоа кои се вашите навики за коцкање. Ова е збир на прашања на кои треба да одговорите, и без да се каже, треба да бидете искрени кога го правите тоа.

Самоисклучување

Лео Вегас сака да те има наоколу, но ако имаш други приоритети тие би разбрале. Најмногу од сè, ако коцкањето предизвикува некакви проблеми во вашиот живот, а потоа казиното ве поттикнува да одвоите малку време од коцкањето. Можете да паузирате на одредено или на неодредено време. Само следете ги овие едноставни чекори:

  • Најавете се на вашиот профил.
  • Кликнете на „Самоисклучување“
  • Кликнете на табулаторот „Дефинитивно“ и изберете го времетраењето во опаѓачкото мени.

Ако сакате повторно да ја отворите вашата сметка пред да заврши периодот на самоисклучување, треба да ја контактирате поддршката за корисници и таа ќе го разгледа вашето барање и ќе ви овозможат повторно да ја отворите вашата сметка 24 часа по поднесувањето на вашето барање.

Одговорно играње

Лео Вегас се грижи за сите свои клиенти и поради таа причина имаат посветен сајт за одговорно играње, LeoSafePlay. Оваа веб-локација нуди неколку алатки кои ќе ви помогнат подобро да ги разберете вашите навики за коцкање и ќе ви овозможат да преземете некоја акција за да си помогнете доколку е потребно.

Проверка на реалноста

Проверката на реалноста е одлична алатка која ќе ве потсети на времето што го поминувате на страницата. Коцкањето е забавна активност и понекогаш времето минува кога се забавувате, но, за жал, така би биле и вашите пари. Затоа, добро е да добиете известување за времето што сте го поминале играјќи или за сумата на пари што сте ја изгубиле. Ова предупредување ќе ви ги даде тие информации и можете да донесете информирана одлука дали сакате да продолжите да играте или не.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Австрија
Андора
Бразил
Германија
Гибралтар
Данска
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Литванија
Луксембург
Малта
Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Португалија
Холандија
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)