Leo Vegas Преглед на казино - Software

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Software

Лео Вегас е казино што користи најсовремена технологија и софтвер за да го подобри искуството на играчот. Тие соработуваа со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесат најдобрите и најпопуларните игри на вашиот пат.

Лео Вегас работи со многу различни провајдери на софтвер за да ви донесе голем број возбудливи игри. Еве список на сите компании со кои работат:

 • Автентични игри
 • Планот
 • Елк
 • Еволуција
 • Едикт
 • Екстремни игри во живо
 • Езуги
 • Игри со филц
 • ИграVy
 • Битие
 • Гении
 • IGT
 • iSoftbet
 • Молња кутија
 • Нектан
 • NetEnt
 • Nextgen
 • Microgaming
 • Играј не оди
 • Play Tech
 • Прагматична игра
 • Push Gaming
 • Quickfire
 • Quickspin
 • Реални игри
 • Тандеркик
 • SG Interactive (WMS, Bally, SM & Barcrest)
 • Skillz Gaming
 • Игдрасил
 • 2 на 2
 • Големо време игри
Total score8.1
Добрите
+ Кралот на мобилниот
+ Казино во живо од врвна класа
+ Добитник на награда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (11)
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шведска
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)