Leo Vegas - Tips & Tricks

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Tips & Tricks

Лео Вегас е одлично казино и ако сакате да пробате онлајн коцкање за прв пат, топло ве советуваме да го изберете. Ова е безбедно и сигурно казино кое долго време е на пазарот, што доволно говори за тоа.

За да играте игри во Лео Вегас за вистински пари, треба да креирате сметка и да направите депозит за да го направите тоа. Креирањето нова сметка е многу едноставно, се што треба да направите е да се упатите на веб-локацијата и да кликнете на „Отвори сметка“. Потоа, ќе треба да ги пополните сите потребни информации. Откако ќе го направите, ќе добиете код за валидација по е-пошта што треба да го отворите и да го внесете кодот во последниот чекор од регистрацијата.

За да играте, треба да направите депозит од најмалку 10 долари, што е минималниот потребен депозит во казиното. Правењето депозит е многу едноставна процедура, а причината за тоа е затоа што Лео Вегас сака да се концентрирате на забавниот дел, а тоа е играњето игри. За да направите депозит, треба да го лоцирате копчето за депозит на горниот дел од менито. Изберете го методот на депозит кој работи за вас и внесете го износот што сакате да го депонирате.

Повлекувањето е исто така едноставно. Треба да го лоцирате копчето за повлекување на горниот дел од менито. Изберете го начинот на плаќање кој е најзгоден за вас. Општото правило е дека треба да го користите истиот метод за повлекување како оној што го користевте за правење депозит. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете и кликнете на потврди. Казиното ќе го обработи вашето барање најбрзо што може за да ги имате вашите добивки на вашата сметка многу брзо.

Но, имајте на ум дека пред да направите повлекување ќе треба да ја потврдите вашата сметка. За да го направите тоа, ќе треба да испратите копии од некои правни документи. Ова е многу важен чекор што не можете да го прескокнете. Имајте на ум дека процесот на верификација се врши и за вашата безбедност и за компанијата.

Совети како да ја искористите понудата за добредојде

Од огромна важност е да играте мудро откако ќе се приклучите на онлајн казино. На тој начин можете да го претворите искуството во позитивно и да заработите пари на патот.

Управување со субсидирам Да се има контрола врз вашите средства е од огромно значење. Кога ќе почнете да играте, треба да поставите помали облози соодветни на вашата банка. Не сакате да ги потрошите сите ваши пари во само неколку брзи вртења. Откако ќе се зголеми вашата банка, можете да ја зголемите и големината на облогот. Да биде јасно, луѓето губат повеќе пари отколку што добиваат кога се коцкаат.

Држете се до она што го знаете На луѓето постојано им требаат нови работи за да ги забавуваат. Но, ве советуваме да се држите до она што најдобро го знаете. И ако сакате да започнете да се обложувате на да речеме нов спорт, тогаш ве советуваме да научите нешто за спортот или играта пред да одлучите да ставате облози со вистински пари. Добрата работа, кога станува збор за онлајн игрите е што можете да ја играте речиси секоја игра во казиното во забавен режим. Ова е добар начин да ја вежбате играта, да ги вежбате вашите стратегии или да ги научите правилата на играта.

Искористете ги предностите на бонусите и промотивните понуди
Секогаш е добра идеја да се прифати пакетот за добредојде што секое казино го нуди. Тоа е одличен начин да ја подобрите вашата рамнотежа и ќе ви овозможи да ја продолжите сесијата за игри. Во Лео Вегас, можете да се фатите за многу различни промотивни понуди. Имајте на ум дека тие можеби не се секогаш достапни, затоа пријавете се за билтен и ќе бидете првите што ќе дознаете кога ќе има нова промоција.

Како да играте игри во живо: Водич за почетници

Играњето игри во живо е најновиот тренд во онлајн коцкањето. Evolution Gaming ни ги претстави игрите во живо, а сега отидоа чекор понатаму и воведоа емисии на игри во живо.

Првата игра што го отвори патот за тркалото за пари е Live Dream Catcher. Тркалото е поделено на 54 еднакви делови, а секој сегмент нуди различна исплата. Во случај тркалото да застане на мултипликатор, вашите облози ќе останат заклучени и домаќинот ќе направи второ вртење. Тогаш добивките ќе се множат соодветно. Максималната исплата што ја нуди оваа игра е 50.000.000 УСД.

Рулет во живо молња

Оваа игра на рулет нуди неколку множители на молња кои можат да платат до 500 пати од вашиот влог. Играта се игра на ист начин како класичното тркало со некои исклучоци се разбира.

Мега бал во живо

Секој што е запознаен со Националната ноќ на бинго брзо ќе разбере за што се работи за Мега Бол во живо. На почетокот на играта, можете да купите помеѓу 1 и 200 карти. Секоја картичка е поделена на 5 реда по 5, со 24 броеви и празен квадрат во центарот. Играта започнува така што машината за цртање топки извлекува 20 од 51 број. Идејата е да се акумулираат до 12 линии со броеви на секоја картичка.

Мега топката влегува во игра на крајот од секое коло, а на последната топка ѝ се доделува множител. Ако ја имате мега топката пополнета во која било линија на вашата картичка, вашите добивки ќе се множат.

Договор или без договор во живо

Ова е многу интересна игра, каде што треба да погодите дали сумата во една од 16-те актовки е поголема од понудата на Банкарот. Мора да ја елиминирате секоја актовка додека не останете со само две од кои можете да изберете. Одвреме-навреме, во текот на играта, Банкарот ќе испушти понуда. Можете да изберете да ја прифатите понудата или да продолжите да играте, изборот е ваш.

Како да се игра Baccarat онлајн

Baccarat е лесна игра за учење. Како и да е, ако сте почетник, ќе ви требаат неколку совети и поради таа причина, составивме водич за почетници за играње бакара онлајн. Можете да поставите 3 различни облози во Бакара:

 • Можете да се обложувате на раката на играчот
 • Можете да се обложите на раката на банкарот
 • Можете да се обложите на нерешено

Ако сте почетник, овие може да бидат малку погрешни за вас. Но, треба да разберете дека нема индивидуални раце, наместо тоа, постојат две раце на кои секој може да се обложи. Идејата на играта е да добиете рака блиску до 9. Во некои случаи, можеби ќе треба да добиете трета картичка за да ја подобрите вредноста на вашата рака. Добрата работа е што постојат посебни правила за трета картичка за раката на играчот и раката на банкарот. И воопшто не треба да ги учите правилата. Можеш но не е потребно.

За да победите во Baccarat, треба да се обложите на рака за која верувате дека ќе се приближи до 9. И, ако сте комплетен почетник, ве советуваме да започнете да играте Punto Banco, ова е најдобрата игра за да ви даде идеја за тоа како се игра работи без дополнителен притисок на временските ограничувања.

Како да победите во Блек Џек

Блек Џек е лесна игра за учење и игра во казиното. Ви предлагаме прво да ги разгледате правилата, а потоа да ја научите основната стратегија. Стратегијата може да се примени на сите блек џек маси и ве молиме запомнете дека ова не е стратегија за 100% сигурна победа. Некои играчи претпочитаат да ја научат стратегијата напамет, а други сакаат да се консултираат со табелата за време на нивната игра. Во секој случај, ве советуваме да ги практикувате правилата во демо-режим пред да започнете да играте за вистински пари.

 • Секогаш треба да удирате на силно 8 или пониско.
 • Треба да ја удвоите тврдата вредност од 9 кога дилерот има 3, 4, 5 или 6.
 • Треба да ја удвоите тврдата вредност од 10 или 11 кога дилерот има нешто друго освен кец или 10.
 • Секогаш треба да стоите на рачна вредност од 13, 14, 15 или 16 кога дилерот има 2, 3, 4, 5 или 6.
 • Секогаш треба да стоиш на тврда вредност од 17.
 • Секогаш треба да стоите на мека вредност од 19 (A | 8).
 • Секогаш треба да поделите пар вредност на кецови.
 • Никогаш не треба да ја делите вредноста на пар од 4, 5 или 10-ки.

Еден од најконтроверзните потези во Блек Џек е дали треба или не треба да поделите пар 8-ки. Ние би ве советувале секогаш да се делите освен ако дилерот има 10. Ако одлучите да ја поделите раката, постојат 4 различни сценарија:

 • Можете да нацртате 9, 10, Џек, кралица, крал или кец и автоматски да ја подобрите вашата рака.

 • Можете да извлечете 8, и да завршите во иста позиција пред поделбата, и мораме да кажеме дека 16 не е лоша рака.

 • Можете да нацртате 2 или 3 и да завршите со 10 или 11. Можете повторно да удрите и драстично да ја подобрите вашата рака.

 • Можете да нацртате 4, 5, 6 или 7 и да завршите со прилично добра рака да кажете.

  Како да се игра рулет

  На прв поглед, рулетот изгледа како игра на среќа, но мораме да кажеме дека има уште повеќе. Постои комбинација на облози што можете да ги поставите за да предвидите каде ќе слета топката. Значи, за да ја играте играта, прво треба да се запознаете со основните правила. Ако сте комплетен почетник, ве советуваме да започнете да играте Европски рулет пред да одлучите да истражите некои други варијанти. Тркалото има 37 броеви, 18 од овие броеви се обоени во црно и 18 од броевите се обоени во црвено, а нулата е обоена во зелена боја.

Пред да започне играта, треба да се обложите. Постојат два вида облози, Внатре и Надворешни облози. Можете да ја искористите функцијата Омилени облози каде што можете да заштедите до 15 облози истовремено.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Австрија
Андора
Бразил
Германија
Гибралтар
Данска
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Литванија
Луксембург
Малта
Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Португалија
Холандија
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)