Loki Преглед на казино - Games

LokiResponsible Gambling
CASINORANK
8.43/10
БонусБонус за добредојде 100% до 6.000 евра + 100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Loki is not available in your country. Please try:
Games

Games

Loki Casino го напојува своето портфолио со некои од најдобрите игри од некои од добро препознатливите провајдери на софтвер. Можете да најдете онлајн видео слотови, игри на маса, игри во казино во живо , и многу повеќе. Локи Казиното ќе ви овозможи и бесплатно да ги истражувате неговите игри, за да имате подобра идеја што да очекувате од казиното. Ова е одлична можност што ќе ви овозможи да научите нешто или две за играта што сакате да ја играте.

Бакара

Бакара

Бакара е прилично едноставна игра, каде што целта е да добиете рака со вкупна вредност од 9. Не треба да научите никакви комплицирани правила за да ја играте играта, што го прави целото искуство многу порелаксирачко во споредба со другите игри. Првото нешто што треба да го разликувате е вредноста на картичката. Вредностите на картичката се многу јасни и лесни за паметење. Картите меѓу 2 и 9 имаат номинална вредност, кецовите се вреднуваат со 1, а 10-ките и картите со лице се вреднуваат на нула.

Ако добиете две картички чија вкупна вредност ќе биде цифра од 2 броеви, тогаш последната цифра е вистинската вредност на раката. На пример, ако добиете 5 и 9, ова ќе се собере до 14, а потоа вкупната вредност на раката е 4.

Откако ќе го ставите вашиот облог, ќе добиете 2 карти и има две работи што можете да ги направите. Можете или да стоите или да нацртате друга карта. Уште повеќе, ова повторно не е ваша одлука, туку одлуката е веќе донесена за вас. Вие и банкарот треба да следите сет на однапред одредени правила. Прво се игра со раката на играчот, а оваа рака одредува како ќе продолжи играта.

Правилата за играчот се прилично едноставни, ако имате рака со вкупна вредност од 5 или помалку, ќе треба да извлечете трета карта, а ако имате 6 или 7 ќе мора да стоите. Ако вкупната вредност на вашите први две карти е 8 или 9, ова се нарекува природно и вие сте победник во таа рунда.

Кога станува збор за раката на банкарот, тука работите можат да станат малку покомплицирани. Банкарот треба да ја следи акцијата на играчот. Значи, ако играчот не зел трета картичка, тогаш правилата за банкарот се исти. Ќе извлечат трета карта ако нивната рака е со вкупна вредност помеѓу 0 и 5, а ќе стојат со рака со вкупна вредност помеѓу 6 и 7.

Но, кога играчот ќе извлече трета картичка, работите стануваат покомплицирани и за банкарот.

· Ако раката на банкарот е со вкупна вредност од 2, тие ќе извлечат трета картичка.

· Ако раката на банкарот е со вкупна вредност од 3, тие ќе извлечат трета картичка, освен ако третата картичка на играчот не е 8.

· Ако раката на банкарот е со вкупна вредност од 4, тие ќе извлечат трета картичка ако третата картичка на играчот била 2, 3, 4, 5, 6 или 7.

· Ако раката на банкарот е со вкупна вредност од 5, тие ќе извлечат трета картичка ако третата картичка на играчот била 4, 5, 6 или 7.

· Ако раката на банкарот е со вкупна вредност од 6, тие ќе извлечат трета картичка ако третата картичка на играчот била 6 или 7.

· Ако раката на банкарот е со вкупна вредност од 7, Банкарот ќе стои секој пат.

Процеп

Процеп

Во казиното Локи, можете да најдете повеќе од 700 слотови од Microgaming и Betsoft . Овде можете да најдете некои од вашите омилени игри за играње, а најпопуларните вклучуваат:

  • Книга на Ацтеките
  • Змејско кралство
  • Книга на мртвите
  • Златото на Клео
  • Пустинска ајкула

Ако знаете што барате, можете да ја пребарувате играта по наслов и да ја играте, но ако сакате да истражувате и да најдете нешто ново, добредојдени сте да го направите и тоа. За да ви ги олесни работите, некои игри имаат значки. Ако го видите зборот HOT до игра, тоа значи дека сите ја играат оваа игра и таа е една од најпопуларните во моментот. Ако го видите пишувањето НОВО покрај играта, тоа значи дека играта е штотуку лансирана.

Слотовите се возбудливи и секој сака да си ја проба среќата играјќи еден. Но, во овој момент, веројатно се прашувате која игра да ја играте за да победите големи. Гледате, слотови се игри на среќа и не можете да направите ништо за да ги свртите работите во ваша корист. Но, она што можете да го направите е да изберете игра која нуди повисока стапка на RTP, иако тоа нема да гарантира дека ќе освоите повеќе. Исто така, игрите што нудат бонус кругови може да донесат и добар профит. По некое време, ќе знаете кои слотови ќе бидат успешни за вашиот стил на играње.

покер

покер

Доколку сте љубител на покер , можете да најдете неколку различни варијации на играта во казиното Локи, вклучувајќи:

  • Казино Холдем
  • Оаза покер
  • Тексас Холдем
  • Кариби покер
  • Треј покер

Ако сте огромен љубител на покер, тогаш сигурно досега сте сфатиле дека Омаха покерот недостасува на листата, но сигурни сме дека наскоро ќе го додадат. Сите други варијации на покер се обезбедени од BGaming и тие вредат да се пробаат.

И, ако барате полесна верзија на покер, тогаш можете да започнете со играње видео покер. Можете да изберете од Jacks or Better, Deuces Wild или различни игри како што се Double Bonus, Double Joker и Bonus Deuces Wild, само за да наведете некои.

Видео покер игрите се многу популарни меѓу играчите, главно затоа што се лесни за играње и нè потсетуваат на слотови. Играта е лесна за играње, но сепак треба да ги научите рацете за покер за да имате успешна сесија на играта.

Првото нешто што треба да го разберете е табела за плаќање. Ако веќе ги знаете правилата на Texas Hold'em, можете да одите. Но, ако не сте, тогаш треба да го научите рангирањето на рацете затоа што не сакате да отфрлите добра карта.

Следното нешто што треба да го научите е дека е многу важно да изберете соодветна видео покер игра. Сето тоа зависи од тоа каква игра сакате да играте. На пример, можете да изберете игри со мала варијанса, овие игри ќе плаќаат почесто, но исплатата нема да биде толку голема. Од друга страна, има игри со поголема варијанса и тие нудат помалку победи, но штом ќе постигнете добра рака, ќе добиете голема исплата.

Можеби една од најважните работи во оваа игра е да ги изберете вистинските карти. Познавањето на оптималната стратегија за видео покер ќе ја зголеми очекуваната вредност на секоја рака. Видео покер нуди многу висок поврат на играчите кој може да достигне и до 99,95%, но ова може да стане помало ако почнете да донесувате неточни одлуки многу брзо.

Блек Џек

Блек Џек

Блек Џек е игра со карти која ја играат милиони луѓе секој ден. Причината зад ова е многу едноставна, играта е лесна за учење и нуди одлична игра и ако имате среќа можете да си одите дома како победник. Значи, ајде да поминеме низ неколку факти за оваа игра. Блек Џек е многу стара игра која датира од Шпанија од 16 век. На почетокот играта се играше само со еден шпил карти, но денес може да се игра дури и со 8 шпил карти. Единствениот противник што го имате овде е дилерот и за да победите во рундата треба да го победите. За да го направите тоа, треба да имате рака со вкупна вредност од 21, повисока од дилерот без да пропаднете. Најсилната рака во Блек Џек е ако почетните карти што ги добивате се кец и 10. Оваа рака се нарекува природна, и тука е завршена рундата. Но, ако добиете други карти, тогаш треба да продолжите да играте. Имате опција да погодите, да примите друга картичка или да стоите, што значи дека не ви требаат дополнителни картички. Можете да погодите онолку пати колку што ви треба во сите варијации на играта. Други опции вклучуваат поделба и двојно надолу. Многу е важно да ги знаете барем основните правила на блек џек пред да започнете да ја играте играта. Во казиното Локи можете да ја играте играта бесплатно за да ги практикувате правилата и ова е одлична можност да ја научите играта. Не сакате да ги изгубите сопствените пари додека сè уште ги учите јажињата, бидејќи тоа може да испадне многу скапо искуство.

Рулет

Рулет

Рулет е многу едноставна игра за играње, и сигурни сме дека скоро сите претходно слушнале за оваа игра. Играта се игра со рулет со 37 или 38 броеви. Постојат три класични верзии на играта, европски, француски и американски рулет. Европскиот и францускиот рулет има 37 џебови, со бројки од 1 до 36 обоени или црни или црвени и една единствена нула обоена зелена. Американскиот рулет има и броеви од 1 до 36, обоени или црвено или црно, но ова тркало има една нула и двојна нула, обоена во зелена боја.

Откако ќе се стават сите облози, мала топка се фрла во тркалото за рулет и ако слета на бројот на кој сте се обложиле, вие сте победникот. Има многу различни облози што можете да ги ставите во рулет. И ова е местото каде што можете да блеснете ако ги научите облозите и научите што работи најдобро за вас. Рулетот е игра каде што можете да бидете победник на долг рок ако знаете што правите. Првото нешто што треба да го научите е различните облози што можете да ги поставите, а потоа можете да размислите која стратегија ќе работи најдобро за вас.

Игри со вистински пари

Игри со вистински пари

За да играте игри со вистински пари во казиното Локи, прво ќе треба да креирате сметка. Игрите се достапни за речиси секој можен уред за да можете да пристапите до казиното и да ја играте омилената игра без разлика на вашата локација. Уште повеќе, не мора да го преземате казиното, туку може да играте директно во вашиот прелистувач.

Една од најпопуларните игри што можете да ги најдете во казиното Локи се онлајн видео слот игрите. Ќе ви треба многу време за да ги истражите сите игри што ги нуди казиното. Ако сте љубители на овој вид на забава, со задоволство ќе најдете класични игри како Thunderstruck Ii, Bonanza, Book of Dead, Wolf Gold, Jungle Jim: El Dorado, Immortal Romance, само да набројувам некои. Достапни се и различни теми, така што можете да најдете игри на тема овошје, животинска тематика и многу повеќе. Затоа, ве советуваме да го погледнете делот со слот кој расте секој ден.

Игрите на маса се исто така популарен избор што можете да го најдете во казиното Локи. Можете да ги најдете и класичните верзии и некои од нивните популарни варијанти.

Кога станува збор за Блек Џек можете да најдете повеќе различни варијации на популарната игра, вклучувајќи Blackjack Surrender, Blackjack Double Exposure, Blackjack VIP и Pontoon. А кога станува збор за покер, можете да ги најдете следните варијации во Loki Casino, Trey Poker, Let It Ride, Caribbean Poker, Texas Hold'em, Casino Hold'em, Oasis Poker и многу повеќе.

Ако сакате да го почувствувате вистинскиот налет, тогаш треба да пробате еден од многуте прогресивни џекпот. Идејата дека огромната победа е само едно вртење од вас го прави целото искуство уште повозбудливо. Некои од најпопуларните прогресивни џекпот што можете да ги најдете овде ги вклучуваат Озвиновите Џекпот, Макари на богатството, Зодијачното тркало, Ultimate Hot, Tycoons Plus, Gunslinger: Reloaded, The Slotfather, Holmes and the Stolen Stones, само за да наведам некои.

И последно, но не и најмалку важно, највозбудливите игри што можете да ги играте во казиното може да ги најдете во делот Казино во живо. Сега можете да играте игри каде и да сте и да успеете да стекнете реално искуство колку што е можно поблиску.

Вие и другите посветени коцкари ќе имате можност да ставате облози во автентично казино. Казиното Локи ќе ја донесе атмосферата на вистинско копнено казино во удобноста на вашиот дом. Можете да играте многу различни игри во живо, вклучувајќи рулет, блек џек, покер и многу повеќе.

Лотарија

Лотарија

Во казиното Локи можете да играте и лотарија. Можете да го купите вашиот билет и да бидете во трка да освоите некои одлични награди. Можете да купите билети колку што сакате.

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање
2023-08-22

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање

Казиното Локи е онлајн казино лиценцирано од Курасао од 2017 година управувано од Дама НВ. Ова казино има мазен и модерен интерфејс, без разлика дали се игра на десктоп или самостојна апликација за казино. Казиното е познато и по одличниот опсег на бонуси и промоции за нови и лојални членови.