Loki Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
Loki
Loki is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Повлекувањето од вашата сметка е многу едноставно. Единственото нешто што треба да го имате на ум е дека треба да го користите истиот метод за повлекување средства како оној што сте го депонирале.

Кога користите Виза за да ги повлечете средствата, нема вклучени провизии и ќе бидат потребни помеѓу 1 и 3 банкарски дена за да ги добиете вашите средства. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД.

Кога користите Mastercard за повлекување средства, не се вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД.

Кога користите Coinspaid за повлекување средства, нема вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е БТК 0,002, а максималниот износ е БТК 0,4.

Кога користите Скрил за повлекување средства, не се вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД.

Кога користите Нетлер за повлекување средства, не се вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД.

Кога користите QIWI за повлекување средства, не се вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД.

Кога користите iDebit за повлекување средства, не се вклучени трошоци и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 15 CAD, а максималниот износ е 5000 CAD.

Кога користите Instadebit за повлекување средства, нема вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 15 CAD, а максималниот износ е 5000 CAD.

Кога користите Webmoney за повлекување средства, вклучена е провизија од 2,5% и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД.

Кога користите Ecopayz за повлекување средства, не се вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД.

Кога користите Rapid by Skrill за повлекување средства, нема вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД.

Кога користите Sticpay за повлекување средства, нема вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 3000 УСД.

Кога користите Неосурф за повлекување средства, не се вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД, ова е достапно само за регионот Сепа.

Кога користите Точка на Венера за повлекување средства, не се вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД.

Кога користите Interac Online за повлекување средства, нема вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 7500 УСД.

Кога користите Astropay Direct за повлекување средства, нема вклучени трошоци и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 500 УСД.

Кога користите Astropay Card за повлекување средства, нема вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 500 УСД.

Кога користите UPayCard за повлекување средства, нема вклучени трошоци и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД.

Кога користите Paysafecard за повлекување средства, не се вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 250 УСД.

Кога користите Yandex за повлекување средства, не се вклучени такси и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. Минималниот износ што можете да го депонирате е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД.

Mastercard е достапна само во овие земји, Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Германија, Гибралтар, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Латвија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија, Норвешка , Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Турција и Обединетото Кралство.

Валута

Различни валути се достапни во казиното Локи, вклучително и евраевра", Американски долар "американски долари", австралиски долар"AUD„, Новозеландски долар“НЗД", канадски долар"CAD„, Норвешка круна“NOK„, полска злота“PLN„, чешка корона“CZK", Јужноафрикански Ранд"ЗАР„, јапонски јен“JPY„, јужнокорејски вон“KRW „, украинска гривни“UAH „, Казахстан Тенге“КЗТ " и Bitcoin "BTC".

Total score8.4
Добрите
Лошите
- Нема телефонска поддршка

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
БонусиБонуси (9)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (6)
Австралија
Германија
Ирска
Норвешка
Русија
Финска
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (19)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayzMaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Samsung PaySkrill
Sofortuberwaisung
Visa
WebMoney
Zimpler
instaDebit
СофтверСофтвер (28)