Lucky Days - Responsible Gaming

Age Limit
Lucky Days
Lucky Days is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaTrustly
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Играчите на кои им е тешко да ги контролираат своите нагони за коцкање, можат да најдат професионална помош на интернет. Многу различни организации ќе им помогнат на секој кој е погоден од зависност од коцкање. Некои од нив вклучуваат:

 • Терапија со коцкање
 • Анонимни коцкари

На играчите им се препорачува да постават ограничувања на нивните сметки дури и пред да започнат со коцкање. Лимитот на депозит е корисна алатка која ќе им помогне на играчите да постават дневни, неделни и месечни лимити.

Тестот за самооценување е уште една одлична алатка која ќе им помогне на коцкарите да откријат дали имаат проблем со коцкањето или не. Секој што верува дека коцкањето му штети на животот треба да го направи следниот тест:

 • Дали се коцкате повеќе отколку што можете да си дозволите да изгубите?
 • Дали треба повеќе да се коцкате за да го добиете истото чувство на возбуда?
 • Дали се враќате за да се обидете да ги вратите изгубените пари?
 • Дали позајмувате пари за коцкање?
 • Дали ги продавате вашите лични работи за да добиете пари за коцкање?
 • Дали верувате дека имате проблеми со коцкањето?
 • Дали луѓето забележуваат дека имате проблеми со коцкањето?
 • Дали се чувствувате виновни за начинот на кој се коцкате?
 • Дали имате здравствени проблеми како стрес и анксиозност како резултат на вашите навики за коцкање?
 • Дали имате финансиски проблеми како резултат на вашите навики за коцкање?

Самоисклучување

Играчите кои сметаат дека имаат проблеми со коцкањето и не можат да го контролираат својот нагон да играат за вистински пари, треба да размислат за самоисклучување. Тие можат привремено да ја затворат својата сметка на одреден период и штом ќе заврши периодот на самоисклучување тие можат повторно да ја отворат. Играчите исто така можат трајно да ја затворат својата сметка, но откако ќе го направат ова, не можат повторно да ја отворат својата сметка. Од таа причина, најдобро е да контактирате со Поддршката за корисници и тие можат да им помогнат на играчите да донесат подобро информирана одлука.

Проблем со коцкање

Коцкањето може да предизвика сериозни проблеми кај некои играчи, а доколку се случи такво нешто тогаш ќе им треба помош од професионалец. Многу различни организации можат да им помогнат на играчите со насоки и совети како што се:

 • Терапија со коцкање
 • Анонимни коцкари
 • Одговорно играње

Коцкањето е активност на која играчите треба да пристапат со претпазливост. Има неколку работи што треба да ги имаат на ум дури и пред да почнат да играат игри за вистински пари:

 • Секогаш имајте евиденција за тоа колку депонираат, губат и победуваат.
 • Секогаш водете евиденција за тоа колку време поминуваат играјќи.
 • Секогаш играјте за забавни цели и не гледајте на коцкањето како начин да заработите пари.
Total score8.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (6)
Јапонски
Англиски
Германски
Норвешки
Тајландски
Холандски
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
ВИП бонусДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Австрија
Германија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Тајланд
ИгриИгри (17)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
ATMBank transferBitcoin
Crypto
EcoPayz
Help2Pay
MasterCard
QR Code
Trustly
Visa
Visa Debit
Visa Electron
СофтверСофтвер (24)