Lucky Niki - FAQ

Age Limit
Lucky Niki
Lucky Niki is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

На играчите во Лаки Ники можеби ќе им треба одговор на некои прашања. Прочитајте низ колекцијата ЧПП што може да ви помогнат на патот.

Дали Лаки Ники е безбедно место?

Лаки Ники е добро познато и доверливо казино бидејќи нуди безбедност на своите играчи. Казиното ги има сите потребни лиценци за работа и користи генератор на случаен број.

Дали моите податоци се безбедни во Лаки Ники?

Среќниот Ники прави огромни напори за да обезбеди безбедна средина за коцкање. Тие го користат безбедносниот протокол за индустриски стандард за да се осигураат дека сите трансакции, вклучувајќи депозити и повлекувања, се вршат безбедно.

На кои платформи е достапно казиното?

Можете да ги играте вашите омилени игри на различни платформи, почнувајќи од вашиот компјутер и лаптоп до вашиот таблет и мобилен уред.

Од кои даватели на игри можам да играм игри во Lucky Niki?

Lucky Niki соработува со многу различни провајдери на софтвер за да ви ги донесе најдобрите игри. Можете да најдете игри од Amaya, NextGen, NetEnt, WMS и Evolution, само за да именувате некои.

Како да побарате бонус во казиното?

Лаки Ники нуди разновидни различни бонуси, а барањето еден е многу лесно. Одете до благајната и одете до делот за бонуси. Доколку имате купонски код, внесете го во соодветното поле и кликнете на Испрати. Бонусот автоматски ќе се додаде на вашата сметка.

На кои игри можам да го играм мојот бонус?

Во повеќето случаи, бонусните средства може да се играат на сите слотови и гребење. Но, ве советуваме да ги проверите условите за бонусот уште пред да го прифатите.

Какви понуди можам да искористам во казиното?

За да ги започнете работите, казиното ќе ве награди со многу дарежлив бонус за добредојде. И, штом ќе станете редовен во казиното, ќе добивате различни промоции и бонус понуди. Сите понуди можете да ги најдете во делот за бонуси во вашата сметка. Затоа, ве советуваме да ја проверувате вашата сметка од време на време за да не пропуштите ништо.

Каде можам да ги проверам барањата за обложување?

Кога ќе отидете во Касиерката и ќе отидете во делот Бонус, можете да ги најдете сите потребни информации. Условите за обложување може да се разликуваат од една до друга понуда, па затоа е добра идеја да ги проверите барањата за обложување дури и пред да прифатите бонус.

Дали има програма за лојалност во Лаки Ники?

Да, има програма за лојалност во Лаки Ники. Вие станувате дел од програмата во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка и ќе ставите облози со вистински пари, ќе акумулирате поени, кои подоцна можете да ги замените за бесплатни вртења или парични награди.

Како да ја повратам мојата лозинка?

Казиното не води евиденција за вашата лозинка од безбедносни причини. Но, постои опција за враќање на вашите податоци за најавување во случај да ги заборавите. Кликнете на врската „Го заборавив вашето корисничко име или лозинка“ и следете ги упатствата. Ако ви треба каква било помош, не двоумете се да контактирате со поддршката за корисници.

Како да ја потврдам мојата сметка?

Потврдувањето на вашата сметка е многу едноставна процедура каде што треба да испратите некои правни документи во казиното за да го докажете вашиот идентитет и адреса.

Колку нивоа има во ВИП салонот?

Во ВИП програмата на Лаки Ники има 6 нивоа. Ако сакате да се искачите на ВИП скалата, треба да ги играте само вашите омилени игри.

И добрата вест е дека можете да паднете само едно ниво месечно. На пример, ако сте на ниво на Платинум и не играте игри за тој месец, тогаш најниското ниво на кое можете да бидете следниот месец е Gold.

Ако сакате да ги проверите наградите за секое ниво, можете да погледнете во табелата со ВИП придобивки.

Дали треба да користам бонус код за да побарам бонус?

Кога ќе се регистрирате во казиното и ќе го направите вашиот прв депозит, треба да го користите бонус кодот NIKI кога ќе го направите вашиот прв депозит. Ако го користите овој бонус код, ќе добиете 25 бесплатни вртења на слотот Ninja Master. Минималниот депозит што треба да го направите за да ја побарате оваа понуда е 10 долари.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (4)
Јапонски
Англиски
Тајландски
Хинди
БонусиБонуси (13)
High Roller бонусReload бонусБез обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (19)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (3)
Јапонија
Индија
Тајланд
ИгриИгри (24)
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (47)
ATM
ATM Online
AstroPay
AstroPay Card
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Citadel Direct
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Direct Bank Transfer
E-wallets
EZIPay
EcoCard
EcoPayz
Entropay
Envoy
Instant Bank
JCB
Jeton
Lobanet
MaestroMasterCardMuchBetterNeteller
Online Bank Transfer
POLi
PayPalPaysafe Card
Postepay
Prepaid Cards
QIWI
QR Code
Rupeepay
Skrill
Sofortuberwaisung
UPI
UseMyFunds
Venus Point
Visa
Visa Debit
Visa Electron
Wire Transfer
eChecks
iDEAL
instaDebit
instaDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (46)