Lucky Niki Преглед 2024 - Live Casino

Lucky NikiResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $333 + 350 бесплатни вртења
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Lucky Niki is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Казиното во живо е врвен хит кога станува збор за онлајн коцкање. Има моќ да го донесе вистинското искуство во казиното во вашиот дом. Игрите се напојувани од некои од најдобрите специјалисти за казино во живо, така што нема да ви недостасува избор.

Изборот на игри и граници на маса е неверојатен во Лаки Ники.

Можете да играте:

 • Рулет со минимален облог од само 1,00 фунти и максимален влог од 75.000 фунти
 • Автоматски рулет со минимален облог од само 1,00 фунти и максимален влог од 75.000 фунти
 • Блек Џек со минимален облог од само 1,00 фунти и максимален влог од 10.000 фунти
 • Заедничко извлекување со минимален облог од само 1,00 фунти и максимален влог од 1.000 фунти
 • Бакара со минимален облог од само 1,00 фунти и максимален влог од 10.000 фунти
 • Стискање на бакара со минимален облог од само 5,00 фунти и максимален влог од 10.000 фунти
 • Казино Холдем со минимален облог од само 1,00 фунти и максимален влог од 500 фунти
 • Фаќач на соништа со минимален облог од само 0,10 фунти и максимален облог од 1.000 фунти
LivePoker

LivePoker

Покер во живо нуди возбудливо патување кое треба да го доживеете од прва рака. Ова е игра за која треба да одвоите малку време за да ја научите и цел живот да ја совладате. Ве уверуваме дека играта воопшто не е тешка и нема да потрошите многу време за учење на правилата. Треба да го знаете рангирањето на рацете и само да ја вежбате вашата игра и да стекнете стратегија.

Некои казина ќе бараат од вас да обложите сума што е еднаква на големата слепа, а добрата работа кога ја играте играта во живо, можете да го прашате дилерот дали ова е правилото што важи и овде.

Ајде да ги видиме рацете што треба да ги знаете пред да се приклучите на акцијата на покер маса во казиното Лаки Ники:

 • Кралски флеш: Ова е највисоко рангирана рака што не може да се победи. Раката се состои од кец, крал, кралица, Џек и десет од едно одело.

 • Прав флеш: Ова е кога ќе успеете да добиете пет карти во низа од истиот костум.

 • Четири од еден вид: Ова е кога ќе успеете да добиете четири карти од ист ранг, и една странична карта.

 • Фул Хаус: Ова е кога ќе успеете да добиете три карти од ист ранг и две карти со различен ранг што одговара.

 • Исплакнете: Ова е кога ќе успеете да добиете пет карти од ист костум не во низа.

 • Директно: Ова е кога ќе успеете да добиете пет непогодни карти во низа.

 • Три од еден вид: Ова е кога ќе успеете да добиете три карти од ист ранг и две неспоредливи карти.

 • Два пара: Ова е кога ќе успеете да добиете две карти со соодветен ранг, две карти со различен ранг за совпаѓање и еден ударник.

 • Пар: Ова е кога ќе успеете да добиете две карти со соодветен ранг и три неповрзани странични карти. · Висока карта - Ова е кога не успевате да добиете рака што се квалификува во една од категориите споменати погоре.

Бакара во живо

Бакара во живо

Baccarat е многу популарна казино игра и можете да замислите возбудата да се игра оваа игра во живо против дилерот. Причината зад огромната популарност на Baccarat е фактот што играта е многу едноставна за учење. Постојат неколку правила што треба да ги запомните и дека сте подготвени да одите. Целта на играта е да се добие рака со вкупна вредност поблиску до 9.

Не можете да пропаднете како во Блек Џек, бидејќи картите се вреднуваат малку поинаку во оваа игра. Асовите се бројат како 1, картите од 2 до 9 ја имаат нивната номинална вредност, а 10-ките и картите се вреднуваат 0. Ако вредноста на вашите први две карти е поголема од 9, тогаш вредноста 10 се брише. Да речеме дека добивате 5 и 6, што се собира на 11. Кога ќе ги избришеме 10-те вредности, ќе останеме со рака со вкупна вредност 1.

Во зависност од резултатот на вашите први две карти, можеби ќе треба да извлечете трета карта.

Играта се игра според фиксен збир на правила и тука не можете да направите ништо многу. Затоа велиме дека Бакара е главно игра на среќа.

 • Кога вие или банкарот ќе добиете рака со вкупна вредност од 8 или 9, тоа е познато како „природна рака“ и играта завршува тука и започнува нов договор.

 • Ако вашите први две карти даваат вкупна вредност помеѓу 0 и 5, мора да нацртате трета карта.

 • Ако вашите први две картички даваат вкупна вредност помеѓу 6 и 7, не можете да извлечете трета картичка, а банкарот ќе извлече на резултат помеѓу 0 и 5.

Правилата за банкарот се малку поинакви, да не речам покомплицирани од правилата за играчот. Добрата вест е дека не мора да ги научите тие правила за успешно да ја играте играта. Уште повеќе, банкарот мора да ги следи овие правила дури и кога има рака што ќе му донесе победа.

 • Кога банкарот има рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 2, тој ќе извлече трета картичка.

 • Кога банкарот има рака со вкупна вредност од 3, тие ќе извлечат трета картичка ако играчот извлече трета картичка без разлика на вредноста.

 • Кога банкарот има рака со вкупна вредност од 4, тие ќе извлечат трета картичка кога играчот ќе извлече трета картичка помеѓу 2 и 7.

 • Кога банкарот има рака со вкупна вредност од 5, тие ќе извлечат трета картичка кога играчот ќе повлече трета картичка помеѓу 4 и 7.

 • Кога банкарот има рака со вкупна вредност од 6, тие ќе извлечат трета картичка кога играчот ќе повлече трета картичка помеѓу 6 и 7.

 • Кога банкарот има рака со вкупна вредност од 6, тие ќе извлечат трета картичка кога играчот ќе повлече трета картичка помеѓу 6 и 7. · Кога банкарот има рака со вкупна вредност помеѓу 7 и 9, тие ќе не извлекувај трета карта.

Игри во живо

Игри во живо

Можете да играте огромен број игри во Лаки Ники во живо. Тие нудат најширок опсег на опции за обложување за игри на маса. Следниве игри можете да ги играте во живо Блек Џек во живо, Baccarat Control Squeeze, Baccarat A, Baccarat B, Casino Hold'Em, Common Draw Blackjack, Manual Shoe B Blackjack, VIP Blackjack, Manual Shoe A Blackjack, Platinum Live Casino, Blackjack Live, Блек Џек Сребрена во живо, Блек Џек Дијамант ВИП, Блек Џек Лајв Бела, Брзина Бакара, Блек Џек забава, Блек Џек Гранд ВИП и Сон Catcher.

Ако сте љубител на покер, можете да ги најдете следните игри Texas Hold'Em, Three Card Poker и Caribbean Stud Poker.

И љубителите на рулет можат да уживаат во една од следниве игри Авто рулет, Француски рулет, ВИП рулет, Deutsches Roulette, Roulette Live, Svensk Roulette, Dragonara, Immersive Roulette, Powerball, Auto Roulette VIP и Benelux Slingshot Roulette.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Кога ќе одлучите да играте блек џек во живо во Лаки Ники, ќе бидете седнати на маса спроти вистински дилер. Можете да најдете игри кои нудат различни влогови и сите тие се играат со осум палуби со 52 карти. Играта започнува со тоа што сите играчи ги ставаат своите облози и добиваат две карти свртени нагоре.

Дилерот ќе добие една картичка свртена нагоре и една картичка свртена надолу. Дилерот ќе ја провери својата картичка со лицето надолу за да провери дали имаат Блек Џек, а ако картичката со лицето е Аце, на играчите им е дозволено да купат осигурување.

Откако ќе ги добиете вашите две карти, имате различни опции за тоа како да ја продолжите играта. Можете да го удвоите на која било рака со две карти, што значи дека треба да го удвоите вашиот облог и да добиете само една карта после тоа. Можете да ја поделите раката ако добиете пар и да ја играте како две стрелки. Ќе треба да направите уште еден облог што е еднаков на вашиот првичен облог. Единствената опција што не е дозволена кога играте блек џек во живо е Предавање.

Сите маси во живо Блек Џек работат деноноќно и во овој момент се достапни на англиски и германски јазик. Некои од игрите ја нудат функцијата Bet Behind и Perfect Pairs што ја прави играта уште поинтересна.

Функцијата за обложување зад ви овозможува да се обложувате зад кое било седиште на масата додека го чекате вашето место или барате уште некоја акција.

Совршени парови е уште еден изборен облог што е достапен на сите табели со блек џек во живо. Може да се обложите дали вашите карти ќе бидат спарени, а има три типа на парови, Совршен пар, Обоен пар и Мешан пар.

 • Совршен пар е кога имате исти костуми.
 • Обоени парови е кога имате соодветни бои.
 • Мешани парови е кога имате само исти рангови.

21+3 е уште еден изборен облог врз основа на вашите две карти плус картата на дилерите. Исплатата за овој облог е следна:

 • Кога ги имате Suited Trips, исплатата е 100:1.
 • Кога имате Straight Flush, исплатата е 40:1.
 • Кога имате Three of a Kind, исплатата е 30:1.
 • Кога имате Стрејт, исплатата е 10:1.
 • Кога имате Flush, исплатата е 5:1.
Рулет во живо

Рулет во живо

Мора да признаете дека масата за рулет во живо е секогаш фокусна точка на секое копнено казино. И, одличната вест е дека не мора повеќе да одите во копнено казино за да уживате во магијата што рулетот може да им ја понуди на своите играчи. Можете да играте многу различни верзии на играта во живо во Lucky Niki.

Можете да започнете со европски рулет, кој се смета за класичен. Има 37 џебови нумерирани од нула до 36 и можете да ставате многу различни облози. Причината зошто треба да започнете токму со оваа игра е што нуди подобри шанси од другите верзии на играта. Ова е одлично особено ако сте почетник.

Можете да ставате Внатре и Надворешни облози во рулет. Внатрешните облози се следниве:

 • Директен облог – Ова е облог на еден број. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите вашите чипови на избраниот број.

 • Сплит облог – Ова е облог на два вертикално или хоризонтално соседни броја. За да го поставите овој облог, треба да ги поставите чиповите на работ што го делат броевите.

 • Уличен облог – Ова е облог на три последователни броеви во хоризонтална линија. За да го поставите овој облог, треба да ги поставите чиповите на надворешниот раб на бројот на двата краја на линијата.

 • Залог од агол/квадрат – Ова е облог на четири броја кои се среќаваат на аголот. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите чиповите на заедничкиот агол.

 • Шест линија / двојна улица – Ова е облог на шест последователни броеви кои формираат две хоризонтални линии. За да го поставите овој облог, треба да ги поставите чиповите на надворешниот агол што го делат двата најлеви или двата најдесни броја.

 • Обложување со трио – Ова е облог на три броја кои вклучуваат една нула. За да го поставите овој облог, треба да ги поставите чиповите на аголот што го делат трите избрани броеви.

 • Првиот залог четири – Ова е облог на 0, 1, 2 и 3. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите чиповите на надворешниот агол споделен со 0, 1 или 0, 3.

 • Залог во кошница – Ова е облог на 0, 00, 1, 2 и 3. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите чиповите на аголот што го делат 0, 1 или 00, 3.

Надворешните облози се следниве:

 • Низок или висок облог – Ова е облог што го ставате на сите ниски броеви од 1 до 18 или на сите високи броеви од 19 до 36.

 • Црвена или црна – Ова е облог дека белата топка ќе падне на која било боја.

 • Парен или непарен облог – Ова е облог дека топката ќе падне или на парен или на непарен број.

 • Десетина облог – Ова е облог дека бројот ќе биде во првата, втората или третата дузина.

 • Колона облог – Ова е облог дека бројот ќе биде во избраната вертикална колона од 12 броеви.

 • Залог со змија – Ова е специјален облог кој ги покрива броевите 1, 5, 9, 12, 14, 16, 19, 23, 27, 30, 32 и 34. Облогот го добил името по шарата на масата слична на змија.