Lucky Niki Преглед 2024 - Payments

Lucky NikiResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $333 + 350 бесплатни вртења
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Lucky Niki is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

За да им ги олесни работите на своите играчи, Лаки Ники нуди различни начини на плаќање. Добрата вест е дека можете да користите PayPal, Neteller и Skrill и за депонирање и за повлекување средства од вашата сметка.

Максималниот износ што можете да го повлечете од вашата сметка е 10.000 УСД месечно. Во случај да добиете повеќе, тогаш исплатите ќе се плаќаат на месечни рати. Максималниот износ за повлекување по трансакција е 5.000 УСД.

Повеќето играчи избираат да вршат плаќања со помош на нивната кредитна или дебитна картичка Visa. Ова е сигурен начин за користење и за депозити и за повлекување. Имајте на ум дека името на картичката мора да одговара на името регистрирано на вашата сметка на Lucky Niki. Кога првпат ќе ја користите вашата картичка, ќе биде побарано да ги внесете деталите за вашата картичка. Ова е нешто што треба да го направите само еднаш, а подоцна да ја зачувате оваа картичка за следните трансакции.

EcoPayz

EcoPayz е уште еден безбеден начин на плаќање што многу играчи претпочитаат да го користат. Сè што треба да направите е да креирате сметка и да ја финансирате истата со вашата кредитна или дебитна картичка.

iWallet

iWallet е е-паричник кој е специјализиран за е-игри. Овој метод ќе ви овозможи да имате безбедно искуство со игри и тоа е е-паричник кој е широко прифатен. Треба да креирате сметка и истото можете да го финансирате со вашата кредитна или дебитна картичка.

Нетлер

Neteller е веројатно најдобриот е-паричник нашироко прифатен и на кој му веруваат и коцкарите и казината ширум светот. Имајте на ум дека името и е-поштата што сте ги користеле за да се регистрирате за вашата сметка на Lucky Niki треба да се исти како името и е-поштата што сте ги користеле за да ја креирате вашата сметка на Neteller. Можете да ја финансирате вашата сметка користејќи ја вашата кредитна или дебитна картичка, банкарски трансфери, исто така можете да користите локални депозити за интернет банкарство, вклучувајќи Giropay, POLi и iDeal.

Скрил

Skrill е уште еден доверлив начин на плаќање што можете да го користите за да ја финансирате вашата сметка и да ги повлечете вашите добивки. Исто како и со Neteller, и овде, мора да го користите истото име и адресата на е-пошта за двете ваши сметки.

Правила за готовина

Правила за готовина

Може да направите повлекување само ако имате сметка со вистински пари и претходно сте направиле барем еден успешен депозит. Друга многу важна работа што не можете едноставно да ја прескокнете е процесот на верификација. Ве советуваме да ги испратите сите потребни документи пред да направите повлекување за да имате непречено искуство со игри.

  • Максималниот износ што можете да го повлечете е 10.000 УСД за 30 дена, а максималниот износ за повлекување по трансакција е 5.000 УСД.

  • Ако се случи да освоите џекпот, нема што да се грижите, постапката може да потрае малку подолго, но сепак ќе ги добиете сите ваши средства.

  • Ако имате активен бонус, не ви е дозволено да барате повлекување. Прво ќе треба да ги исполните условите за обложување.

  • Кога ќе побарате повлекување, казиното ќе ви плати со начинот на повлекување по ваш избор, во секој случај, тие го задржуваат правото да ви платат користејќи еден или повеќе од начините на плаќање наведени во благајната.

  • Кога ќе уплатите со кредитна картичка, сите ваши добивки ќе бидат вратени на истата картичка, барем депонираниот износ ќе ви биде вратен.

  • Кога вложувате депозит користејќи е-паричник, повлекувањето ќе се изврши со користење на истиот е-паричник.

  • Не можете да префрлате средства на други сметки и обратно.

  • Кога ќе побарате повлекување, вашите средства ќе чекаат најмалку 24 часа додека казиното ги прави сите потребни проверки. За тоа време, ако сакате, можете да го вратите повлекувањето и средствата ќе бидат вратени на вашата сметка за да можете да играте некои игри.

  • Пред да се обработи секое повлекување, вашата игра ќе биде прегледана за какво било прекршување на одредбите и условите.

  • Ако не испратите документи за да го потврдите вашиот идентитет, казиното го задржува правото да го врати повлекувањето на вашата сметка.