Lucky Niki Преглед 2024 - Withdrawals

Lucky NikiResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $333 + 350 бесплатни вртења
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Lucky Niki is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Повлекувањето во Лаки Ники е многу едноставно. Можете да користите различни опции за плаќање, вклучувајќи PayPal, MasterCard, Neteller, Visa, Wire Transfer, EcoPayz и Skrill. Имајте на ум дека методот што го користевте за да направите депозит треба да биде ист како оној што треба да го користите за повлекување.

Пред казиното да може да процесира какво било повлекување, ќе треба да го потврди вашиот идентитет. Ова е едноставна процедура каде што треба да испратите копии од правни документи за да докажете дека сте тоа што велите дека сте. Откако ќе завршите со оваа процедура, ќе уживате во брзо повлекување без одложувања, па затоа треба да ги испратите точните документи во казиното. Еве што треба да испратите, но имајте на ум дека казиното може да побара и некои дополнителни документи:

Доказ за идентитет

За да го докажете вашиот идентитет, треба да ги испратите следните документи:

 • Пасош
 • Возачка дозвола
 • Лична карта (издадена од владата)

Сите ваши документи треба да бидат валидни, а копиите треба да бидат јасни и сите четири рабови на документот да бидат видливи.

Доказ за адреса

Исто така, ќе треба да испратите документи за да ја докажете вашата адреса. Ова треба да се направи за казиното да знае дека не живеете во земја каде што коцкањето е нелегално. Можете да испратите еден од следниве документи:

 • Сметка за комунални услуги (гас, вода, струја)
 • Извод од банка

Повторно, сите ваши документи треба да бидат во боја, видливи, издадени на ваше име и да ја вклучуваат вашата адреса. Сите документи треба да се издадени во последните 3 месеци и не постари од тоа.

Кредитна картичка

Ако одлучите да ја користите вашата кредитна картичка за да направите депозит, тогаш ќе мора да испратите копија од картичката пред да го направите следното повлекување. Ова ќе треба да го направите само еднаш, а доколку продолжите да ја користите истата картичка тогаш нема да морате повторно да ја поминувате оваа процедура. Ќе треба да ги дадете следните работи:

 • Предниот дел на картичката
 • Мора да биде во боја
 • Само првите 4 цифри и последните 4 цифри од картичката мора да бидат видливи
 • Покријте ги 8-те средни цифри од бројот на картичката.
 • Мора да биде во боја
 • Последните 4 цифри од картичката мора да бидат видливи

Добрата работа е што треба да ги поднесете вашите документи само еднаш. Имајте на ум дека казиното може да побара дополнителни документи во секој момент, но тоа ретко се случува. Документите можете да ги поднесете преку благајната и казиното ги проверува документите што е можно поскоро. Обично трае помалку од 12 часа, а во некои случаи може да потрае подолго доколку е потребна дополнителна проверка.

Време на повлекување

Време на повлекување

Времето на повлекување зависи од методот што го користите. Некои методи нудат побрзо повлекување, а за некои методи може да поминат неколку дена пред да ги добиете вашите добивки.

 • Е-паричници нудат најбрзо повлекување кое во некои случаи може да биде моментално, а во други може да потрае и до 96 часа.
 • Плаќања со картички нудат повлекувања кои можат да траат помеѓу 2 и 7 дена.
 • Банкарски трансфери нудат повлекувања кои можат да траат помеѓу 2 и 7 дена.

Периодот на чекање е обично помеѓу 24 и 48 часа.

Бонус за повлекување

Бонус за повлекување

Во Лаки Ники, можете да ги искористите предностите од 2 вида бонуси, автоматски бонус што се кредитира на вашата сметка без никаков напор на ваша страна и бонус што може да се бара што мора да го изберете од страницата за бонуси. Барањето бонус е многу едноставна процедура.

Ќе треба да се најавите на вашата сметка и понекогаш се појавува бонусот и сè што треба да направите е да кликнете на „Прирачај сега“. Ќе ве однесат на страницата за награди каде што можете да ги барате вашите бесплатни вртења или парични награди. Можете исто така да отидете во Касиерката и да кликнете на Бонусите за да видите што ви подготвило казиното.

Правила за повлекување

Правила за повлекување

Повлекувањето од вашата сметка е веројатно нешто што го очекувате и поради таа причина, Лаки Ники ви ја поедностави процедурата. Ако правите повлекување за прв пат, тогаш за вас подготвивме едноставен водич, кој е лесен за следење, чекор по чекор:

 • Потврдете ја вашата сметка: Постапката за верификација е многу важна и треба да се погрижите да не ја прескокнете. Обезбедете ги сите потребни документи и испратете ги во казиното веднаш штом ќе ја креирате вашата сметка. Ако го направите тоа, ова ќе ја забрза постапката за повлекување.

 • Правила за повлекување: Многу е важно да знаете што правите. Затоа, од таа причина проверете ги правилата и прочитајте ги условите за повлекување. Ова може да биде временска работа и ќе видите дека откако ќе се запознаете со се ќе ја забрзате постапката.

 • Дел за повлекување: Кога ќе се најавите на вашата сметка, одете во Касиерката и кликнете на Повлекување.

 • Завршете го процесот: Откако ќе ја отворите страницата за повлекување, ќе мора да ги следите едноставните упатства и да ги пополните бараните информации. Ќе ги најдете сите достапни начини на плаќање и треба да го користите истиот како оној што го користевте за депонирање средства на вашата сметка.

 • Играта на чекање: Откако ќе го пополните и поднесете барањето, треба да почекате да пристигнат средствата.

Валути

Валути

Различни валути се достапни во Lucky Niki што можете да ги користите за да направите повлекување од вашата сметка, вклучувајќи GBP, EUR, CHF, USD, AUD, CAD, DKK, SEK, NOK, ZAR и RUB. Имајте на ум дека валутата што ја користевте за да го направите вашиот прв депозит е онаа што ќе треба да ја користите за сите ваши идни трансфери.