Lucky Nugget

Age Limit
Lucky Nugget
Lucky Nugget is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Започнато во 1998 година, Лаки Нагет е меѓу најстарите онлајн казина и едно со репутација на високи стапки на RTP на пазарот. Казиното е лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта и канадската комисија за игри на среќа Канаваке. Bayton Ltd. е компанија која управува со казиното додека еКОГРА е регулатор. Покрај тоа, Lucky Nugget е флеш казино, што го прави популарен меѓу онлајн играчите.

Lucky Nugget

Games

Веб-страницата на Lucky Nugget Casino има толку многу опции за игри. Коцкарите кои сакаат слотови, глупости, кено, бинго, рулет, блек џек и гребење картички се покриени. Некои од најголемите имиња од Lucky Nugget се; 5 Reel Drive, 108 Heroes, риболов од Алјаска, неверојатни Ацтеки итн. Казиното нуди и прогресивни џекпот за големи пари.

Withdrawals

Што се однесува до повлекувањата, повлекувањата на е-Паричници се поддржани и одземаат најмалку време; помеѓу 24 и 48 часа. Повлекувањата може да се направат и на кредитни и дебитни картички за 2 – 6 дена, додека банкарските трансфери и проверките траат 3 – 7 дена и 5 – 21 ден, соодветно. Неделниот лимит за повлекување е 4000 УСД.

Languages

Со текот на годините, Lucky Nugget ги подобрува своите платформи и денес, играчите ширум светот можат да го изберат својот омилен јазик наместо слепо да следат странски јазик. Веб-страницата е преведена на неколку меѓународни јазици.

Најдобри јазици во Lucky Nugget:

 1. Англиски
 2. германски
 3. шпански
 4. италијански
 5. руски
 6. Португалски Само да споменам неколку.

Mobile

Lucky Nugget, исто така, може да се пофали со целосно оптимизирана верзија на нивното казино за ентузијасти за мобилни казино. Проверете го нашиот целосен преглед на казино за мобилни телефони Luckynugget овде.

Live Casino

Кога станува збор за услугите на клиентите, Lucky Nugget е повторно извонреден. Има поддршка за разговор во живо 24/7 за итни повратни информации. Дополнително, казиното има неколку телефонски линии за врвните земји, вклучувајќи ги Германија, Швајцарија, Канада, Италија и Франција, меѓу другите. Обезбедена е и меѓународна линија заедно со е-пошта.

Promotions & Offers

Lucky Nugget нуди многу атрактивни промоции. Прво, постои програма за лојалност за играчите да добиваат награди на патот со поени што можат да ги откупат. Има и бесплатни вртења без депозит. И на крај, Lucky Nugget нуди бонус за прв депозит од 150% до 200 долари и висок бонус од 100% за депозити до 1000 долари.

Software

Lucky Nugget Casino работи со двајца од најдобрите провајдери на софтвер за казино; Microgaming и Evolution Gaming. Ова дуо е познато по развивањето на најдобриот софтвер за казино игри што работи на најдобрите системи за генерирање на случаен број (RNG). Игрите реагираат и ги користат најновите технологии, вклучително и HTML5 меѓу другите.

Support

Казиното Lucky Nugget е достапно како инстант игра и поддржува и мобилни игри. Графиката, звукот и флуидноста на играта се одлични. Казиното е достапно за сите уреди со Windows OS, iOS, Android и Mac OS. Сите кориснички податоци на веб-страницата на казиното се безбедни со 128-битна SSL шифрирање.

Сите детали за поддршката:

 • Пошта за поддршка за сметки и е-пошта за техничка поддршка: support@playersupportcentre.com
 • Австралија Телефон: 0011 800 1515 1516
 • Канада Телефон: 1 800 768 1946 година
 • Франција Телефон: 0 800 907 837
 • Друг телефон: +44 800 917 8547
 • Германија Телефон: 0 800 000 3369
 • Швајцарија Телефон: 0 800 001 720
 • Австрија Телефон: 0 800 005 078
 • Италија Телефон: 800 870 065
 • Шпанија Телефон: 900-994-520
 • Јапонија преку KDDI Телефон: 010-800-1515-1516
 • Јапонија Телефон: 001-010-800-1515-1516
 • Јапонски мобилен телефон: 0033-010-800-1515-1516

Deposits

За да започнете, депонирајте пари на сметката користејќи кој било од наведените е-паричници и кредитни/дебитни картички; PayPal, Neteller, Maestro, Visa, EntroPay, Skrill, iDEAL итн и трае 0-2 часа. Постои и опција за банкарски трансфер. Минималниот дозволен депозит во казиното Lucky Nugget е 10 долари или еквивалент.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (12)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (10)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (4)
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoCard
EcoPayz
Entropay
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
SkrillVisa
eChecks
instaDebit
СофтверСофтвер (3)