Mansion - About

Age Limit
Mansion
Mansion is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Mansion Casino е основан во 2003 година и лансиран во 2004 година од група приватни инвеститори. Во моментов, тие управуваат со четири сајтови за игри, секоја со свој посебен бренд и идентитет. 

Компанијата слави повеќе од 10 години искуство во гејмерската сфера што кажува многу. Сите нивни страници нудат широк спектар на слотови и игри на маса кои може да се играат и веднаш или преку софтвер што може да се преземе. 

Казиното Mansion е достапно преку мобилни уреди кои нудат специјални промоции само за корисници на iPhone, Android и таблети. Софтверот за казино е обезбеден од Playtech.

Mansion

Во текот на 2006 и 2007 Mansion се здружи со Fox Sports Network и одлета избрани онлајн играчи во Лас Вегас за да се натпреваруваат во брзински покер. Името на шоуто беше Poker Dome Challenge и главната награда беше $1.000.000. Професионални играчи како Тони Џи, Денис Ватерман и Пери Фридман беа дел од шоуто.

Во 2006 година, Mansion стана официјален спонзор на дресовите на Тотенхем Хотспур и спонзорството траеше 4 години. И оттогаш тие се дел од различни фудбалски спонзорства. Тие, исто така, склучија договор пред Светското првенство во 2006 година со авио-групата Flybe да обојат еден од нивните млазни авиони со брендот на компанијата.

Mansion Casino е сертифициран од меѓународно признат објект за тестирање TST Labs за усогласување со регулаторните барања. Компанијата работи со голем број протоколи за да помогне во одржувањето безбедно играње и да го минимизира ризикот кај сите нејзини брендови.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на Mansion Casino е Mansion Gibraltar Limited, а нивниот сегашен извршен директор е Карел Манаско.

Број на лиценца

Казиното е управувано од Mansion Europe Holdings Ltd под лиценца за далечинско работење на Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, број 000-039448-R-319446.

Каде се базира казиното Mansion?

Mansion Casino се наоѓа во Suite 732, Europort, Гибралтар.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Италијански
Фински
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Јужна Африка
Ирска
Италија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Финска
Шпанија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (19)
Bank transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Delta
EcoPayz
Entropay
Euro6000
Laser
Local Bank Transfer
MaestroNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
SkrillSwitchVisa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)