Mansion Преглед на казино - Bonuses

MansionResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусДо $/€5000
Масовен избор на Playtech
Разговор во живо 24/7
Премиум казино
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Масовен избор на Playtech
Разговор во живо 24/7
Премиум казино
Mansion
До $/€5000
Deposit methodsPayPalSkrillVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Bonuses

Bonuses

Казино-страниците обезбедуваат бонус понуди и промоции на своите играчи за да им овозможат континуирана возбуда. Општото правило е дека има бонус за добредојде првиот пат кога ќе се пријавите во казиното и одвреме-навреме има некои специјални промоции.

Но, ова е местото каде што Mansion Casino се издвојува во толпата поради фреквенцијата и квалитетот на нивните промоции за трчање.

Бонус за добредојде

Бонус за добредојде

Првиот пат кога ќе направите депозит, Mansion Casino ќе одговара на вашиот депозит до $500. Кога ќе направите депозит над 1000 УСД, бонусот за натпревар паѓа на 50%, но максималната сума за совпаѓање се зголемува на 5000 УСД. Погрижете се да го разберете бонусот бидејќи важат барањата за обложување и ограничувањата за обложување.

Во моментот кога ќе се регистрирате за оваа промоција ќе ви биде даден бонус за депозит кој се зголемува неделно за вкупно три недели. Во првата недела ќе добиете бонус за депозит од 25% до 50 долари, втората недела ќе добиете 25% до 100 долари и третата недела ќе добиете 50% до 100 долари. Исто така, секоја недела ќе добивате награди за враќање на готовина за одредени игри.

Црвено или црно - Секоја недела ќе добивате дополнителни вртења за било која возраст на боговите, 50 вртења со 0,25 долари по вртење или Паркот Јура, 25 вртења со 0,50 долари по вртење. Треба да направите депозит од најмалку 25 долари за да се квалификувате за промоцијата, а исто така треба да ги користите соодветните промотивни кодови.

Месечно лудило – Секој месец кога ќе го направите првиот депозит имате право на 100 дополнителни вртења на играта White King кога ќе направите минимален депозит од 100 долари. Упатете пријател - Ќе добиете 50 долари за секој ваш пријател што ќе се пријави и ќе направи депозит. Вкупниот износ на пријатели на кои можете да се повикате е 20, што ќе ви остави дополнителни 1000 долари на вашето салдо.

ВИП-програма – Секогаш кога играте во казиното Mansion ќе заработувате поени за лојалност. Статусот на ВИП член ќе го достигнете откако ќе заработите 20 000 поени за лојалност и 2000 долари депозити. Кога ќе заработите 50 000 поени за лојалност и 16 000 долари ќе ви дадат VIP Elite.Loyalty Bonus

Бонус за лојалност

Бонус за лојалност

Казиното Mansion смета дека играчите треба да се наградуваат на некој начин, секогаш кога ќе одлучат да играат, па затоа доделуваат поени. Поените се додаваат на вашето салдо веднаш штом ќе ја напуштите играта. Откако ќе се соберат тие поени, можете да ги користите за да купите парични бонуси.

Сепак, не сите игри се сметаат подеднакво за барањата за обложување. Еве список како Mansion Casino ги наградува своите играчи со поени за лојалност, но ве советуваме да ја проверите официјалната веб-страница за најсовремени информации.
· Ќе треба да се обложите 20 долари на слотови за да заработите еден поен за лојалност.
· Ќе треба да се обложите 30 долари на прогресивни слотови за да заработите еден поен за лојалност.
· Ќе треба да се обложите 20 долари на картички за гребење за да заработите еден поен за лојалност.
· Ќе треба да се обложите 20 долари на Аркадни/азиски игри за да заработите еден поен за лојалност.
· Ќе треба да се обложите 40 долари на покер и други игри со карти за да заработите еден поен за лојалност.
· Ќе треба да се обложите 50 долари на рулет за да заработите еден поен за лојалност.
· Ќе треба да се обложите 60 долари на блек џек за да заработите еден поен за лојалност.
· Ќе треба да се обложите 75 долари на бакара за да заработите еден поен за лојалност.
· Ќе треба да се обложите 150 долари на видео покер за да заработите еден поен за лојалност.
· Ќе треба да се обложите 200 долари на Craps и Sic Bo за да заработите еден поен за лојалност.
· Ќе треба да се обложите $200 на Pontoon за да заработите еден поен за лојалност.
· Ќе треба да се обложите $200 на Blackjack Switch и Blackjack Surrender за да заработите еден поен за лојалност.

Постојат 5 нивоа на Клуб за лојалност и очигледно колку повеќе заработувате, толку е повисоко нивото:

  1. Бронзеното ниво е помеѓу 0 и 499 поени за лојалност.
  2. Сребреното ниво е помеѓу 500 и 2999 поени за лојалност.
  3. Нивото на злато е помеѓу 3000 и 20 000 поени за лојалност.
  4. Од моментот кога ќе се приклучите на Mansion Casino и ќе започнете да играте игри, ќе почнете да заработувате поени за лојалност. И вашето сегашно ниво влијае на тоа колку бонус можете да ги откупите вашите поени.

· Во бронзеното ниво ќе добивате 1 $ за секои 100 поени и 1 $ бонус за секои дополнителни 100 поени. Откако ќе достигнете 400 поени, ќе добиете 10 долари, плус 2,50 долари бонус за секои дополнителни 100 поени.
· Во Сребреното ниво ќе добиете 50 долари за 1500 поени и 3,33 долари бонус за секои дополнителни 100 поени.
· Во златното ниво ќе добиете 250 долари за 7000 поени и 3,57 долари бонус за секои дополнителни 100 поени. Откако ќе достигнете 10.000 поени, ќе добиете 500 $ и 5 $ бонус за секои дополнителни 100 поени.

Бонус за повторно вчитување

Бонус за повторно вчитување

За да ги исполнувате условите за бонусот за повторно вчитување во казиното Mansion, треба да направите депозит во вторник помеѓу 00:00 и 23:59 GMT. Ќе добиете бонус за повторно вчитување од 25%, кој може да достигне до 750 долари.

Бонус за натпревар

Бонус за натпревар

Казиното Mansion нуди четири бонуси за совпаѓање од 100% на вашиот прв депозит.
· Бонусот за првиот натпревар е 100% до 200 долари на вашиот прв депозит. Минималниот износ на депозит треба да биде најмалку 20 УСД и бонусот директно ќе се кредитира на вашата сметка. Условите за обложување за овој бонус се 40x, а максималниот единечен облог е 5 долари.
· Бонусот за вториот натпревар е 100% до $500 на вашиот прв депозит. Минималниот износ што треба да го депонирате е најмалку 20 долари и бонусот директно ќе се кредитира на вашата сметка. Условите за обложување за овој бонус се 40x, а максималниот единечен облог е 5 долари.
· Бонусот за третиот натпревар е 100% до 5000 долари. Минималниот износ што треба да го депонирате е најмалку 20 УСД и бонусот ќе се кредитира на вашата сметка. Условите за обложување за овој бонус се 40x, а максималниот дозволен облог е 50 долари.
· Четвртиот бонус за депозит за натпревар е 50% до 5000 УСД на вашиот прв депозит. Минималниот износ што можете да го депонирате е 1000 УСД и бонусот ќе се кредитира на вашата сметка. Барањата за обложување на овој бонус се малку помали и тие се само 15x. Максималниот дозволен единечен облог е 5 долари.

Бонус со висок ролери

Бонус со висок ролери

Ако сте подготвени да направите огромен депозит првиот пат кога сакате да играте во казино Mansion, тогаш имате право на висок бонус. Највисоката сума што можете да ја добиете во бонус пари на овој начин е 5000 УСД. Барањата за обложување на овој бонус се 15x, што значи дека треба да играте преку 15 пати повеќе од парите од бонус за да можете подоцна да направите повлекување. Минималниот депозит за високиот бонус е 1000 УСД.

Бонус за пријавување

Бонус за пријавување

Кога сакате да ја побарате понудата за регистрација на Mansion Casino, треба да се регистрирате за сметка со вистински пари. Откако ќе се регистрирате за сметка, ќе добиете 10 бесплатни вртења. Откако ќе направите депозит, можете да ја прифатите понудата за бонус од казиното и откако ќе ја прифатите, веднаш ќе се појави на вашата сметка. Парите од бонусот доаѓаат со барања за обложување и во овој случај тие се 40 пати. Можете да изберете од многуте игри што ги нуди казиното, но имајте на ум дека секоја игра придонесува со различен процент за исполнување на барањата за обложување. Ако сакате да дознаете како секоја игра придонесува, продолжете да читате:

· Сите варијанти на слотови, гребнатинки придонесуваат 100% во исполнувањето на барањата за обложување.
· Сите варијанти на Pai GOw, Roulette, Casino Hold'em и Red Dog придонесуваат со 25% во исполнувањето на барањата за обложување.
· Сите варијанти на Baccarat, Blackjack освен Blackjack Swift и Pontoon, Stravaganza, Craps, Sic Bo и Video Poker придонесуваат со 20% во исполнувањето на барањата за обложување.
· Blackjack Switch, Pontoon и Lucky Wheel придонесуваат со 5% во исполнувањето на барањата за обложување.
· Сите типови на игри Fortunate Five, Jacks or Better, Everybody's Jackpot, Gold Rally, Dead or Alive и Blood Suckers придонесуваат со 0% во барањата за обложување.

Бонус без депозит

Бонус без депозит

Во овој момент Mansion Casino не нуди никаков бонус за депозит. Секој бонус што го нуди казиното бара депозит. Доколку има промени во иднина, ќе го ажурираме прегледот.

Бонус код

Бонус код

Кога ќе ја креирате вашата сметка и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете бонус за добредојде за да го подобрите вашето салдо и да ја продолжите играта. Не мора да користите никаков бонус код за да се квалификувате за оваа понуда, едноставно направете депозит и средствата од бонус веднаш ќе бидат префрлени на вашата сметка.

Правила за повлекување бонус

Правила за повлекување бонус

Секој бонус што го добивате доаѓа со одредени барања за обложување што треба да ги исполните за подоцна да направите повлекување. Погрижете се секогаш кога барате бонус да ги следите правилата на бонусот пред да го прифатите.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот