Mansion Преглед на казино - FAQ

MansionResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусДо $/€5000
Масовен избор на Playtech
Разговор во живо 24/7
Премиум казино
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Масовен избор на Playtech
Разговор во живо 24/7
Премиум казино
Mansion
До $/€5000
Deposit methodsPayPalSkrillVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
FAQ

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за казиното Mansion во нашите ЧПП.

Дали треба да го преземам софтверот?

Mansion Casino е достапно и во режим на инстант игра и во режим на преземање.

Може ли да отворам сметка во Канада?

Казиното Mansion е достапно за жителите во Канада. Само пријавете се и уживајте во омилените игри.

Како да започнете да играте во казиното Mansion?

За да играте во казиното Mansion, треба да креирате сметка. Треба да сте постари од 18 години за да имате право да отворите сметка и исто така треба да бидете сигурни дека казиното прифаќа играчи од вашата земја.

Дали канадските долари се прифатени валута?

Да, можете да направите депозит користејќи канадски долари. Други можни опции се: евра, британски фунти, швајцарски франци, американски долари, јапонски јен, австралиски долари, дански круни, новозеландски долари, долари од Хонг Конг и Јужноафрикански ранд.

Може ли да играм некои игри бесплатно?

Да, повеќето од игрите можете да ги играте бесплатно во казиното Mansion. Единствен исклучок се игрите во живо, прво треба да направите депозит за да играте игри во живо. Кога играте со виртуелни пари, не можете да ги повлекувате вашите добивки. Можете исто така да играте игри за вистински пари кога правите депозит. Можете исто така да ги искористите предностите на многу различни бонуси и промоции што ги нуди казиното и на тој начин можете да ги зголемите вашите средства за почеток.

Како да направите депозит?

Кога ќе отворите сметка во казиното Mansion, треба да отидете во Касиер и да го изберете методот на депозит кој најмногу ви одговара и да направите депозит.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето е многу лесно. Одете во Касиерката и изберете го методот за повлекување што најмногу ви одговара. Внесете го износот и потврдете го повлекувањето. Времето на повлекување зависи од методот што го користите, но најчесто парите ќе ги добиете за само неколку дена.

Дали игрите во Mansion Casino се фер?

Сите игри во Mansion Casino користат генератор на случаен број што дава процент на исплата. Можете да бидете сигурни дека сите игри во казиното ги исполнуваат индустриските стандардни прописи за правичност.

Како можам да бидам сигурен дека моите лични податоци се заштитени?

Mansion Casino користи најквалитетни безбедносни мерки за да ги заштити вашите лични податоци. Тие користат стандардна RSA шифрирање и заштитен ѕид.

Дали е можно да ги сменам моите поставки за играта?

Кога ќе се најавите во казиното изберете Опции. Овде можете да најдете голем број на избори што можете да ги приспособите за да го подобрите вашето искуство со играње.

Дали е можно да се разговара со други играчи?

На некои избрани игри можете да разговарате со други играчи. Ова е обично достапно кога ги играте игрите на табели со повеќе играчи или приватни групи и треба да има копче Chat каде што можете да ја напишете вашата порака.

Може ли да ја видам историјата на мојата игра?

Да, можете да ја проверите историјата на вашата игра кога одите на конкретната игра што сакате да ја истражите. Кликнете на копчето за мени во долниот десен агол на екранот и изберете Историја.

Дали има разлика помеѓу мултиплеер и приватни групни табели?

Кога сакате да играте игри со други играчи, тогаш мултиплеер е најдобрата опција. Приватната групна маса ќе ви овозможи да играте заедно со вашите пријатели и семејството. Некој треба да создаде табела и други играчи може да се придружат.

Може ли да ги најдам правилата за игрите?

Во делот Помош на казиното можете да ги најдете сите правила за игри. Можете да ги користите тие информации за да научите како да ја играте играта и исто така како работи софтверот.

Може ли да ги видам сите мои минати облози?

Во Историјата на игри можете да пристапите до детали за сите ваши минати облози. Треба да влезете во играта за која сте заинтересирани и да кликнете на копчето од менито и да изберете Историја.

Што се случува кога мојата интернет конекција е прекината?

Доколку ви се прекине интернет конекцијата додека играте, тогаш нема место за паника. Откако ќе се најавите на вашата сметка, ќе се вратите во точниот момент кога играта била прекината и ќе продолжите да играте.

Можете ли да објасните што е обложување?

Обложувањето е едноставно обложување пари на игри и тоа е многу важно бидејќи влијае на повеќето бонуси и промоции. Имено, секој бонус што го добивате е предмет на барања за обложување што треба да ги исполните пред да можете да направите повлекување.

Што се поени за лојалност?

Поените за лојалност се мали награди што ги добивате секогаш кога играте. Откако ќе ги соберете вашите поени, можете да ги замените за готовина.

Може ли да добивам бесплатни бонуси?

Казиното Mansion нуди многу дарежлив бонус за секој нов играч, но тие исто така имаат постојани промоции и за нивните лојални играчи. Треба да се претплатите на нивните промотивни е-пошта и секогаш кога ќе има нешто што тие нудат, вие ќе бидете првите што ќе дознаете.

Кои се придобивките од станување ВИП играч?

Кога ќе станете ВИП член ќе ја добиете најдобрата можна услуга. Само вам ви е доделен ВИП-менаџер и тој ќе ве извести секогаш кога ќе има промоција за ВИП членови.

Како да направите депозит?

Правењето депозит е прилично едноставно. Првото нешто што треба да имате е сметка за вистински пари. Потоа, одете во благајната и изберете го методот на депозит кој најмногу ви одговара и внесете ја сумата што сакате да ја депонирате.

Кои опции за депозит се достапни во казиното Mansion?

Казиното нуди различни начини на плаќање. Можете да ја видите целосната листа откако ќе се најавите на вашата сметка и ќе отидете во благајната.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето е веројатно највозбудливиот дел од играњето во казино. Одете во Касиерката и кликнете на Повлечете и ќе видите список со достапни опции за плаќање. Изберете го оној кој најмногу ви одговара и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.

Може ли да направам депозит користејќи ја апликацијата на мојот мобилен телефон?

Да, можете лесно да направите и депозит и повлекување користејќи ја апликацијата за казино. Мобилната апликација ви овозможува да имате целосно искуство на десктоп, така што сè што можете да правите додека го користите вашиот компјутер, можете да го правите и користејќи ја апликацијата.

Може ли да ги играм сите казино игри на мобилен?

Ако сакате да играте игри во движење, тогаш ве чека задоволство. Mansion Casino ви овозможува да уживате во сите игри на мобилната страница.

Дали има разлика помеѓу App и Apk?

Ова е многу често прашање и ја разбираме конфузијата. Апликацијата е всушност апликација што можете да ја преземете во Google Play Store или во The App Store на вашиот мобилен уред. Овие апликации подоцна ќе се прикажат на вашиот екран и тие се секогаш подготвени за употреба. АПК, од друга страна, се Андроид еквивалентни на апликациите. Тие се познати и како Application Package Kits и го претставуваат форматот на датотеката на пакетот што го користи оперативниот систем Андроид за инсталирање на мобилни апликации.

Може ли да ја преземам апликацијата за казино во секоја земја?

Всушност, не можете бидејќи мобилната апликација не е достапна во ограничени земји. Значи, ако ја барате апликацијата и не можете да ја најдете, тогаш не можете да добиете пристап преку вашиот мобилен телефон.

Дали сите спортски настани се достапни на мобилната апликација?

Да тие се. Секој спортски настан можете да го најдете на мобилните платформи.

Може ли да играм во казино во живо преку мобилната апликација?

Можете да пристапите и до делот онлајн казино и казино во живо на мобилната платформа. Можете да играте повеќе од 300 игри, а исто така и игри со дилер во живо, вклучувајќи рулет, блек џек и покер во живо со три карти, само за да наведете некои.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот