Mansion - Responsible Gaming

Age Limit
Mansion
Mansion is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Responsible Gaming

Кога ќе се упатите кон делот за одговорно играње во казиното Mansion, можете да дознаете дека казиното има многу различни добротворни организации за спречување на зависност од коцкање на веб-страницата како што се анонимни коцкари, свесни за коцкање и Gamcare.

Лимит на депозит

Можете лесно да поставите посебни ограничувања кои ќе го контролираат износот на пари што ќе го ставите на вашата сметка во одреден временски период. Можете да поставите дневни, неделни и месечни ограничувања на следново:

· Ограничувања на депозити · Лимити на загуба · Лимити на облози

Запомнете дека откако ќе ги поставите овие ограничувања, треба да почекате да истече конкретниот временски период пред да можете да направите какви било промени. Секогаш можете да ги намалите вашите граници, но секогаш кога сакате да ги зголемите, треба да го контактирате казиното и тие ќе ви дадат период на разладување пред да направат какви било промени на вашата сметка.

Самоисклучување

Ако мислите дека вашето коцкање излегува од контрола, тогаш ве советуваме да размислите за самоисклучување. Може да побарате само-исклучување за период од 6 месеци до 5 години. И, за ова време нема да можете да направите депозит и да играте игри. Откако ќе заврши периодот на самоисклучување, треба да го контактирате казиното и да му кажете дека сакате вашата сметка повторно да се отвори. Ќе ви биде даден 24 часа период на разладување пред да можете повторно да ја користите вашата сметка.

Проблем со коцкање

Зависноста од коцкање е сериозен и многу сложен проблем. Луѓето обично сфаќаат дека имаат проблем штом ќе навлезат длабоко во него. Значи, ако се сомневате дека вие или некој што го познавате се бори, тогаш треба да побарате стручна помош. Коцкањето е забавна активност и лесно можете да бидете намамени да играте повеќе отколку што треба или можете да си дозволите. Имаме збир на прашања специјално дизајнирани за вас за да можете да видите во која фаза од вашето коцкање сте: · Дали коцкањето некогаш ви пречило на вашата работа или студии? · Дали се коцкате со повеќе пари отколку што можете да си дозволите? · Дали некогаш сте продале нешто за да имате пари за коцкање? · Дали се обидувате да ги вратите парите што веќе сте ги изгубиле со коцкање? · Дали чувствувате потреба да се коцкате со повеќе пари за да почувствувате возбуда? · Дали некогаш сте се бореле со пореметување кое предизвикува зависност? · Дали некогаш сте се коцкале под дејство на алкохол или други супстанции? · Дали некогаш сте се коцкале од досада? · Дали некогаш сте се чувствувале вознемирени поради вашите навики за коцкање? · Дали сте доживеале финансиски проблеми поради вашите навики за коцкање?

Ако сте одговориле со „да“ на повеќето прашања, тогаш треба да бидете особено внимателни како ги трошите времето и парите. Ви препорачуваме да бидете искрени со себе и ако навистина имате зависност, тогаш треба да побарате стручна помош. За почеток, можете да стапите во контакт со некои од овие организации:

· GamCare · Свесен за коцкање · Анонимни коцкари · Терапија со коцкање

10 Правила за одговорно коцкање

Не постои едноставна формула што можете да ја следите за одговорно да се коцкате, но наместо тоа, постојат неколку едноставни правила до кои треба да се придржувате:

  1. Секогаш коцкајте од забавни причини.
  2. Парите што ќе ги изгубите треба да се сметаат како аванс за вашата забава, а добивките треба да бидат бонус.
  3. Поставете временско ограничување и почитувајте го, дури и ако победувате, кога ќе истече времето треба да се откажете.
  4. Одредете буџет и никогаш не пречекорувајте го.
  5. Очекувајте да изгубите и гледајте ја загубата како дел од играта.
  6. Едуцирајте се за проблематичното коцкање пред да почнете да играте.
  7. Никогаш не позајмувајте пари за да играте.
  8. Не дозволувајте коцкањето да се меша во вашиот социјален живот.
  9. Никогаш не бркајте ги вашите загуби.
  10. Секогаш играјте за забава.

Проверка на реалноста

Проверката на реалноста е уште една опција што ја нуди казиното за да ве потсети колку време сте поминале играјќи. На пример, можете да го поставите тајмерот да ве известува кога играте 1 час, а штом ќе истече времето, можете да изберете да продолжите или да излезете од играта.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Италијански
Фински
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Јужна Африка
Ирска
Италија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Финска
Шпанија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (19)
Bank transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Delta
EcoPayz
Entropay
Euro6000
Laser
Local Bank Transfer
MaestroNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
SkrillSwitchVisa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)