Mansion - Withdrawals

Age Limit
Mansion
Mansion is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Withdrawals

Mansion Casino им овозможува на играчите да користат различни методи за повлекување. Тие прават се што е во нивна моќ да го обработат повлекувањето што е можно побрзо.

Еве список на времиња на обработка за различни начини на плаќање:

 • Кредитна или дебитна картичка: Помеѓу 6 и 8 работни дена. Нема вклучени такси и минималниот износ што можете да го повлечете е 10 долари.
 • Скрил: Помеѓу 2 и 7 работни дена. Нема вклучени такси, а минималниот износ е 15 долари.
 • Нетлер: Помеѓу 1 и 2 работни дена. Нема вклучени такси, а минималниот износ е 15 долари.
 • EntroPay: До 14 работни дена. Нема вклучени такси, а минималниот износ е 10 долари.
 • Банкарски трансфер: Помеѓу 3 и 4 работни дена. Нема вклучени такси, а минималниот износ е 20 долари.
 • PayPal: Помеѓу 3 и 4 работни дена. Нема вклучени такси, а минималниот износ е 5 долари.
 • Цитадела инстант банкарство: Помеѓу 6 и 12 работни дена. Нема вклучени такси, а минималниот износ е 5 долари.
 • WebMoney: Помеѓу 1 и 2 работни дена. Нема вклучени такси, а минималниот износ е 10 долари.

Време на повлекување

Времето на повлекување, всушност времето кога парите ќе стигнат до вашата сметка зависи од методот што го користите. Времето на чекање е 72 часа и еве список на најчестите методи и времиња на повлекување:

 • За Евалети времето на повлекување е помеѓу 24 и 72 часа
 • За Кредитни или дебитни картички времето на повлекување е помеѓу 6 и 8 дена
 • За Банкарски трансфери времето на повлекување е помеѓу 5 и 7 дена
 • За Проверки времето на повлекување е помеѓу 14 и 28 дена

Бонус за повлекување

Може да направите повлекување на парите од бонус откако ќе ги исполните условите за обложување. Ве советуваме да бидете сигурни дека целосно ги разбирате Условите и правилата за бонусот пред да го прифатите.

Она што треба да го знаете е дека не секоја игра придонесува кон барањата за обложување на ист начин. На пример, слотовите и картичките за гребење придонесуваат 100% кон барањата за обложување, додека други придонесуваат на пониско ниво. Рулетот и казиното Холдем придонесуваат со 25%, додека бакара, играни и видео покер придонесуваат само со 20%.

Како да направите повлекување?

Целата процедура за повлекување е прилично јасна и лесна. Треба да се најавите на вашата сметка и да се упатите во „Касиерка“ и да кликнете на копчето „Повлечете“.

Изберете го начинот на плаќање и износот што сакате да го повлечете и откако ќе заврши времето на процесот, можете да ги очекувате вашите пари.

Валути

Различни валути се прифаќаат во казиното Mansion, вклучувајќи: AUD, CAD, CHF, DKK, EUR, GBP, HKD, JPY, NOK, NZD, SEK, USD, ZAR.

Она што треба да го запомните е дека откако ќе ја изберете претпочитаната валута, не можете да ја менувате подоцна.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Италијански
Фински
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Јужна Африка
Ирска
Италија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Финска
Шпанија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (19)
Bank transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Delta
EcoPayz
Entropay
Euro6000
Laser
Local Bank Transfer
MaestroNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
SkrillSwitchVisa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)