Maxim88

Age Limit
Maxim88
Maxim88 is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCORCuracao

Maxim88

Maxim88 е добро познато онлајн казино во Азија, со повеќето играчи со седиште во Сингапур, Малезија и Кина. Има изградено импресивна репутација врз основа на обезбедување одлични услуги за игри на ентузијасти за онлајн коцкање од 2006 година. Општо земено, операторот може да се пофали со многу игри од водечки провајдери на софтвер.

Понатаму, казиното Maxim88 е целосно лиценцирано од PAGCOR и Комисијата за еИгри во Курасао и користи најсовремени безбедносни мерки. Казиното Maxim88 е оптимизирано да работи на мобилни уреди на врвот на врвната апликација достапна во App Store и Play Store. Продолжете со читање на нашиот детален преглед на Maxim88 Casino за да дознаете за сите карактеристики и други возбудливи детали.

Зошто да играте во казиното Maxim88

Казиното Maxim88 се етаблира како врвна дестинација за игри со обезбедување на повеќето карактеристики што играчите ги бараат во онлајн казината. Нуди игри како видео слотови, прогресивни џекпот слотови, игри на маса и дилери во живо од некои од водечките провајдери на софтвер во регионот. Играчите уживаат дарежливи бонуси и промоции со ниски барања за обложување.

Maxim88 Casino е компатибилен со сите прелистувачи. Играчите можат да пристапат до нивните омилени игри користејќи стандардни прелистувачи на компјутери или мобилни уреди. Покрај тоа, постои мобилна апликација достапна за корисниците на Android и iOS. И на крај, Maxim88 Casino може да се пофали со одличен систем за поддршка на клиентите кој обезбедува навремена помош.

About

Maxim88 Casino е азиска платформа за онлајн игри лансирана во 2006 година. Целосно е лиценциран и регулиран од Philippine Amusement and Gaming Corporation (PAGCOR) и Curacao eGaming Commission. Сите игри базирани на RNG се ревидирани и тестирани од независни агенции како што се iTech Labs, BMM Testlabs и Gaming International Laboratories. 

Maximum Casino се разви со текот на годините за да стане врвна платформа за игри во Азија. Тој нуди неверојатни карактеристики што играчите би можеле да ги бараат во онлајн казино. Обезбедува одлична колекција на казино игри како што се онлајн слотови, игри на маса, дилери во живо и аркадни игри. Овие игри се напојувани од некои од водечките провајдери на софтвер. 

Maxim88 Casino доаѓа со иновативен и привлечен дизајн со кориснички интерфејс. Тој е исто така натоварен со дарежливи бонуси и промоции. Освен тоа, повеќекратните начини на плаќање и поддржаните валути им овозможуваат на играчите погодно да депонираат и повлекуваат средства. Постои мобилна апликација достапна и за корисниците на Android и iOS. И на крај, секогаш контактирајте со доверливиот тим за поддршка на клиентите за навремена помош.

Total score7.0
Добрите
+ Неограничено враќање на готовина
+ Неделно извлекување на среќа до 100.000 долари
+ Единствена азиска платформа со табела наменета за игри за еволуција

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Кинески
Малезиски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус за упатување
Бонус извлекувања
Бонус кодовиВИП бонусДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (2)
Малезија
Сингапур
ИгриИгри (49)
Live Bet on Poker
Casino Stud JP Emulator
Crazy Time
Dragon TigerDream Catcher
Lightning Dice
Lightning Roulette
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Casino Hold'em Jumbo 7
Live Cow Cow Baccarat
Live Football Studio
Live Grand Roulette
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Lightning Baccarat
Live Mega Ball
Live Mega Wheel
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
Live Speed Baccarat
Live Speed Blackjack
Live Speed Roulette
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live Ultimate Texas Hold'em
Mega Sic Bo
No Commission Baccarat
Pai Gow
Perfect Blackjack
Super Sic Bo
БакараБингоБлек ЏекВидео Покер
Виртуелни спортови
Еспорт
Игра покажува
Казино ХолдемКарибски СтудКрепсОнлајн обложувањеПокерПокер со три картиРулетСик БоСлотови
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
ATM
ATM Online
Bank transferBitcoin
Crypto
E-wallets
Instant bank transfer
Internet Banking
Online Bank Transfer
QR Code
СофтверСофтвер (16)