Melbet - Withdrawals

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Повлекувањето во казиното Мелбет е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да го изберете начинот на плаќање што сакате да го користите, да ја внесете сумата и да го потврдите повлекувањето. Имајте на ум дека кога правите повлекување, треба да го користите истиот начин на плаќање што сте го користеле за депонирање.

За да им ги олесни работите на своите играчи, казиното Melbet додаде многу различни методи за повлекување на нивната листа. На овој начин ќе го најдете оној на кој сте навикнати и што ви е најзгодно. Ако сакате да користите банкарски картички, можете да ги користите следниве методи:

 • Виза
 • Mastercard Ако сакате да користите е-паричници, можете да изберете едно од следниве:
 • Папара
 • WebMoney
 • Epay
 • УПИ
 • QIWI
 • Sticpay
 • Pay4Fun Доколку сакате да користите мобилни плаќања, можете да користите едно од следниве:
 • МТС
 • Beeline
 • Мегафон
 • Siru Mobile Има само еден систем за плаќање достапен во казиното Melbet, а тоа е Payeer. Постојат неколку различни е-валути што можете да ги користите за депонирање на вашата сметка, вклучувајќи:
 • Џес Кеш
 • uzcardmelbetbot Ако сакате да користите Интернет банкарство, можете да користите:
 • Банко во Бразил
 • Сантандер
 • Брадеско
 • ECOBANQ
 • Каикса
 • Итау
 • Болето
 • Мултибанко Има само една припејд картичка достапна за уплата, а тоа е Astro Pay Card. Доколку сакате да користите банкарски трансфер, можете да изберете едно од следниве:
 • Хизли Банка Хавалеси -7/24
 • Help2 Плати
 • Пајгига
 • Paytrust88 Можете исто така да користите криптовалута во казиното Melbet и можете да изберете едно од следниве:
 • Биткоин
 • Dogecoin
 • Етерум
 • ZCash
 • ДигиБајт
 • На работ
 • СТРАТИС
 • Бран
 • TrueUSD
 • Тетер
 • Врска со синџири
 • Основен токен за внимание
 • BitShares
 • Лајткоин
 • Цртичка
 • Монеро
 • НЕМ
 • Биткоин злато
 • QTUM
 • Трон
 • Монета од американски долари
 • Стандарден токен Паксос
 • Биткоин Кеш
 • OmiseGO
 • Ethereum Classic
 • Еос
Total score9.0
Добрите
Лошите
- Информациите за безбедноста и софтверската ревизија на веб-локацијата не се детални на веб-локацијата

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
CS:GO
Dota 2
FIFA
Greyhounds
League of Legends
Mortal Kombat
NBA 2K
StarCraft 2
Tekken
World of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Атлетика
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Карлинг
Кено
Кошарка
Крикет
Лотарија
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
EcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)