Miami Club Преглед 2024 - Responsible Gaming

Miami ClubResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $800
Кул турнири
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Кул турнири
Miami Club is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем и може да влијае на секого. Коцкањето би требало да биде забавна активност која ќе ви помогне да се опуштите и да се забавувате во слободното време. Штом вашите навики за коцкање почнат да ви предизвикуваат стрес, треба да знаете дека работите се движат во погрешна насока.

Предлагаме во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка во Miami Club Casino да поставите лимит за депозит. Имате различни опции за избор. Можете да поставите дневен, неделен или месечен лимит за депозит и штом ќе го достигнете, нема да можете да направите нов депозит додека не истече временската рамка. Поставувањето лимити за депозит ви овозможува да бидете пред играта во секое време. Треба само да ги знаете вашите граници и да ја почитувате одлуката што сте ја донеле порано.

Тест за самооценување

Тестот за самооценување е збир на прашања на кои треба искрено да одговорите за да видите дали вашето коцкање излегува од контрола. Ние можеме`Не нагласете доволно колку е важно искрено да одговорите на овие прашања бидејќи тоа е за ваше добро. Овде можете да дознаете дали треба да побарате стручна помош или само треба малку да забавите. Затоа, поставете си ги следниве прашања:

 • Дали останувате дома за да се коцкате наместо да одите на работа?
 • Дали се коцкате затоа што нема друга возбуда во вашиот живот?
 • Дали се чувствувате очајно кога ќе ги изгубите сите пари на коцкање и можете`не играш повеќе?
 • Дали се коцкате додека не ги изгубите и последните пари што ги имате во џеб?
 • Дали лажете за да ги прикриете вашите навики за коцкање и износот на пари што сте ги изгубиле?
 • Дали другите луѓе го критикуваат вашето коцкање, особено вашите блиски?
 • Дали позајмувате пари за да се коцкате или за да ги покриете вашите долгови за коцкање?
 • Дали се чувствувате неволно да ги потрошите вашите „коцкарски пари“ на нешто друго?
 • Дали чувствувате дека сте изгубиле интерес за вашето семејство или пријатели поради вашите навики за коцкање?
 • По неуспешна гејмерска сесија, чувствувате ли потреба да ги вратите парите?
 • Дали имате желба да се коцкате по расправија со семејството или соработниците?
 • Дали се чувствувате депресивно поради вашите навики за коцкање?

Ако повеќето од одговорите се „да“, тогаш треба да размислите да побарате помош. Има многу организации како Коцкарите Анонимни, кои ќе ви помогнат со совети и насоки. Ќе ги слушаат вашите проблеми и ќе споделат искуства кои би можеле да ви помогнат. Ве молиме запомнете, ова е зависност како и секоја друга, и ќе биде потребно време и многу напор од ваша страна за да се опоравите.

Не постои само една магична работа што можете да ја направите и која ќе ви помогне веднаш. Секоја личност е индивидуа, а работите што функционирале за некого можеби нема да функционираат за вас, така што ќе мора да пробате многу различни пристапи за да го најдете вистинскиот за вас. Имајте на ум дека ништо не е изгубено, се додека имате волја да се борите и да најдете решение за вашиот проблем.

Самоисклучување

Можете да ја затворите вашата сметка некое време за да видите како можете да се справите со вашите проблеми со коцкањето. Казиното ви овозможува да се исклучите од коцкање најмалку 6 месеци. Мора да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе ви испратат формулар за самоисклучување што треба да го пополните и ќе ја затворат вашата сметка за вас.

За време на периодот на самоисклучување, можете`Отворете ја вашата сметка и играјте игри за вистински пари, и можете`не се предомислува штом ќе го направиш тоа. Ќе треба да почекате да истече периодот на самоисклучување и дури тогаш ќе можете да побарате од казиното повторно да ја отвори вашата сметка. Ако мислите дека треба да го продолжите периодот на самоисклучување, тогаш треба да контактирате со поддршката за корисници и тие со задоволство ќе го направат тоа за вас.

Ако има некои технички проблеми и можете`веднаш да ја затворите вашата сметка, на пример, имате повлекување на чекање, штом ќе заврши, вашата сметка ќе биде затворена.

Одговорно играње

Мајами клуб Казино сака секогаш да се забавувате кога играте. Поради таа причина, тие секогаш бараат од вас да играте одговорно и секогаш кога ќе се најдете во тешкотии, казиното ќе ви помогне да се справите со проблемот. Имајте на ум дека оваа страница треба да се користи само за забавни цели, а не како начин за заработка. Само за вас, казиното ги обезбедува следните информации на нивната веб-страница:

Проверка на реалноста

Функцијата за проверка на реалноста ви помага да го следите времето и ќе испраќа известувања за скокачки прозорци за должината на сесијата за играње. Ова е одличен начин да се следи времето бидејќи играњето игри е интересна активност и многу пати играчите губат сметка за тоа. Ова предупредување е нешто како повик за будење и можете да одлучите и да донесете информирана одлука дали сакате или не да продолжите со коцкањето.