Miami Club Преглед 2024 - Withdrawals

Miami ClubResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $800
Кул турнири
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Кул турнири
Miami Club is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Откако ќе победите играјќи во Мајами Клуб Казино, можете лесно да направите повлекување. Постојат различни методи за повлекување за да можете да го најдете оној кој е погоден за вас. Тие вклучуваат:

  • Проверете
  • Жичен трансфер
  • ecoPayz
  • Нетлер
  • Скрил
  • Биткоин

Времето на наплата зависи од методот што го користите. Електронските паричници го нудат најбрзото време за наплата што е до 48 часа, додека ако користите жичен трансфер, може да потрае и до 10 дена пред да ги добиете вашите добивки. Периодот на чекање откако ќе побарате повлекување е 72 часа.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето на вашите добивки е едноставно. Само кликнете на копчето Повлечете и ќе се отвори делот за благајна. Изберете го методот што ви е најзгодно за да ги добиете добивките и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете. Имајте на ум дека треба да ја завршите процедурата за проверка на сметката пред да направите повлекување.

Ако имате рај`т ја потврдивте вашата сметка, вашето барање за повлекување нема да биде обработено воопшто. Ќе треба да испратите некои правни документи за да го докажете вашиот идентитет, адреса и начин на плаќање. Ова е за ваша безбедност, замислете дали казиното би дозволило некој да креира сметка и да врши депозити и повлекувања. Ако тоа беше вистина, нема да бидете безбедни кога користите онлајн платформа за играње.

Од таа причина, дозволено е да отворите само една сметка на вашето име, а можете да вршите депозити и повлекувања на сметка што е само ваша.

Имате на располагање различни банкарски опции за да направите повлекување. Сите повлекувања се обработуваат во рок од 24 до 72 часа. Имајте на ум дека играчите од САД кои вршат повлекувања преку жичен трансфер треба да платат такса од 45 долари и да чекаат до 7 дена за да ги добијат своите добивки.

Поради ограничувањата наметнати на казиното од Visa International, можете да направите депозит користејќи ја вашата кредитна картичка, но можете`да направите повлекување на кредитна картичка Visa. Можете да користите кој било друг метод за повлекување наведен во благајната.

Првиот пат кога ќе направите повлекување на вашите добивки во Miami Club Casino, има неделен лимит за повлекување од $2000, а при следното повлекување лимитот е $4000 неделно. Ако освоите повеќе од неделниот лимит, донирајте`грижете се, откако ќе направите повлекување, остатокот од вашите средства ќе остане на вашата сметка и можете да побарате повторно повлекување.

Валута

Има само една валута достапна во Мајами Клуб Казино, УСД, и за депозити и за повлекувања.