Microgaming

December 31, 2020

Декември Вести од Microgaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Микрогејминг без сомнение е целосно подготвен да ги забавува гејмерите онлајн за време на овој празничен период. Додавањето повеќе игри на нивната платформа за содржина е показател за љубителите на забавните игри кои ќе уживаат во овој период. Повеќе луѓе ќе поминуваат време дома и со онлајн игрите од Microgaming, имаат достоен придружник.

Декември Вести од Microgaming

Џиновски развивач на онлајн игри Microgaming е подготвен да пушти три нови игри овој месец. Водечката компанија за игри треба да додаде три нови игри во содржината на својата платформа овој декември. Трите нови игри се ексклузивни за Microgaming овој месец бидејќи продолжуваат да ги возбудуваат гејмерите.

Трите нови игри се Hold'Em Poker, Silverback Multiplier Mountain и Assassin Moon. Овие прекрасни нови игри ќе бидат достапни за клиентите на Microgaming од втората недела на декември. Бевењето околу објавувањето на новите игри ја покажува намерата на Microgaming да продолжи да го развива најдобрите онлајн игри наоколу.

Hold'Em покер

Hold'Em покер е најновата ексклузивна и иновативна покер игра од Microgaming. Ќе им понуди на играчите на казино искуство со онлајн игри кога ќе биде објавен овој декември. Hold'Em Poker е целосно оптимизиран за мобилен и ангажманот на играчите онлајн.

Карактеристики на Hold'Em Poker

Hold'Em Poker е најновата игра со брзо темпо и има турнир Sit and Go за купување од 5 евра со механичар на тркала по случаен награден базен. Доаѓа и со прогресивен џекпот кој чини неверојатни 25.000 евра. Способноста на новата игра да се ротира во портрет и пејзаж ја прави радост за мобилните гејмери. Hold'Em Poker е уникатна игра која им се допаѓа и на двете покер и казино играчи онлајн.

Silverback Multiplier Mountain

Silverback Multiplier Mountain ќе дебитира на 15 декември како дел од трите нови игри кои ќе ги воодушеват гејмерите. Гејмерите во Silverback Multiplier Mountain ќе тргнат во потрага по срамежливата, но моќна горила во новата игра. Планината Silverback Multiplier е подеднакво испарлива како и другите животни од џунглата пронајдени во шумата. Планинските симболи делуваат како распрснувачи во играта и го отвораат патот за бесплатни вртења.

Придобивките од играњето Silverback Mountain Multiplier

Во Silverback Mountain Multiplier, за секоја победа; има 1x на вкупниот множител и награди на дополнително вртење. Слетувањето на вредни наредени сребрени бекови наградени со големи исплати за играчите. Играта доаѓа со смирувачки музички звуци кои ги смируваат нервите на гејмерите додека уживаат во неа.

Атентатор Мун

Assassin Moon е уште една игра што треба да биде објавена за онлајн гејмерите овој декември од Microgaming. Луна, атентаторот на ѕвездите и меѓународна жена од мистерија, ги пречекува играчите во нејзиниот свет. Кога Луна ќе удри, играчите можат да постигнат шест или повеќе симболи за хипер држење кои се спуштаат во бесплатните вртења. Таа удира само кога месечината е една луда топла топка од розов неон.

Освен тоа, секој играч во Assassin Moon кој ќе ги добие сите 15 месечини е награден со мега џекпот од 5000 пати повеќе од облогот. Играчите кои играат со активираните брави на WinBooster почесто се насочуваат кон големи победи.

Предности на играње Assassin Moon

Во Assassin Moon, играчите можат да заработат од распродажбата со 10 бесплатни вртења со секое вртење што го слетува симболот 3x3 jumbo. Играчите на Assassin Moon исто така можат да уживаат во наредената дивина како што се појавува на сите ролни за наградни награди.

Во други поврзани вести од Microgaming, Diamond King Jackpots сега се достапни на платформата за содржина на Microgaming. Дијамантскиот крал Џекпот е најновиот резултат од партнерството на Microgaming со компанија со седиште во Лас Вегас. Играта беше објавена на 3 декември онлајн за клиентите на Microgaming кои играат задоволство. Тоа е слот-игра на 1.024 начини на џекпот, дивини за мултипликатор на опсегот на моќност и бесплатни вртења. Дијамантскиот крал џекпот е африканска сафари онлајн игра со сите акции.

Интеграција на нова онлајн игра во платформата за содржина на Microgaming

Microgaming ги заклучи плановите за интегрирање на некои нови наслови во својата платформа за содржина Microgaming. Интеграцијата на новите имиња ќе започне на 16 декември бидејќи годината се ближи кон крајот. Некои потенцијални нови игри кои ќе бидат интегрирани се Books of Cats, Four Lucky Clover, Elvis Frog во Вегас и други бројни омилени на коцкарите.

Microgaming, исто така, бара да додаде некои неексклузивни игри од своите партнери од трети страни на својата платформа за содржина. Игрите се Slot Vegas, Lucky Streak MK2 и Donuts.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести