Microgaming

November 18, 2021

Мега Мула Џекпот на Microgaming победи по петти пат

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Кога станува збор за светот на онлајн казино џекпот, малкумина можат да се совпаднат со Mega Moolah на Microgaming. Оваа прогресивна мрежа на џекпот има исплатено повеќе од 1,4 милијарди евра до денес, со доделени 103 милиони евра само оваа година.

Мега Мула Џекпот на Microgaming победи по петти пат

Овој пат, на 4 јуни, играч од Естонија (се разбира, не се знае името) освои неверојатни 6,6 милиони евра играјќи на Optibet.com во сопственост на Entain. Ова е петти пат да се активира овој џекпот најдобрите онлајн казина. Тоа е, исто така, 100-ти пат кога прогресивниот џекпот се бара од неговото лансирање.

Официјални изјави

Според извршниот директор на Microgaming, Џон Колман, компанијата е воодушевена што може да биде сведок на уште една колосална победа на џекпот оваа година. Тој во име на компанијата му упати честитки на играчот и онлајн казиното. Г-дин Колман заврши велејќи дека ова е значајна пресвртница за прогресивната мрежа на џекпот на Microgaming.

Од друга страна, CPO во Optibet, Крис Дејвис, рече дека страницата за коцкање била воодушевена кога ја добила веста дека еден од нејзините играчи го освоил легендарниот џекпот на Мега Мула. Тој рече дека ова е првиот мега џекпот на Optibet.com. Честитки за среќниот играч!

Резиме на други победи на Microgaming во 2021 година

На 27 април 2021 година, легендарниот Мега Мула постави нов рекорд на исплата откако белгиски играч заработи огромни 19,43 милиони евра во Napoleon Sports & Casino. Осумцифрената награда ја означи досега најголемата добивка на Мега Мула џекпот. Понатаму, оваа победа значи дека Mega Moolah сега по втор пат го собори рекордот за најголема исплата на онлајн слот.

Интересно, оваа победа доаѓа дури и пред да се спушти прашината за победата на Microgaming во WowPot од страна на играч од ОК на 14 април 2021 година. Џекпотот беше освоен во казиното 32Red со облог од 80p. Наградата? Неверојатни 17.529.047,11 евра. Да, ова е најголемата победа на WowPot досега.

Веднаш по победата, друг белгиски играч од Napoleon Sports & Casino го постигна WowPot од 2 милиони евра на 19 април 2021 година. Интересно е да се забележи дека WowPot на Microgaming се ресетира на почетната почетна семе од 2 милиони евра откако беше удрен. Генерално, тоа беа неколку зафатени месеци за Microgaming и среќни за соодветните играчи.

Мега Moolah слот преглед

До овој момент, сигурно веќе истражувате за иконскиот џекпот на Мега Мула, нели? Па, еве неколку работи што треба да ги знаете. Прво, Mega Moolah е онлајн слот 5x3 со 25 фиксни линии за плаќање. Второ, можете да формирате победничка комбинација во оваа игра со слетување на три или повеќе слични симболи на линијата за плаќање почнувајќи од лево кон десно.

На макарите ќе ги забележите шарените симболи А-10 и врвните диви животни. Симболите на животните вклучуваат бивол, слон, жирафа, куду и зебра. Слонот е најплатената икона, која на играчите им дава 0,24x, 2x, 10x, 30x почетен влог по слетувањето 2, 3, 4 или 5 од еден вид.

Во меѓувреме, симболот на лавот ја претставува дивата, која плаќа 0,6x. 5x, 60x или 600x првичниот влог откако ќе постигнете 2, 3, 4 или 5. Како што се очекуваше, дивината го заменува секој стандарден симбол на линијата за плаќање. Уште подобро, добивањето дивина заедно со победничката комбинација со стандардни симболи дава 2x засилување на вашата исплата.

Но, главната продажна точка на Mega Moolah се достапните џекпот. Во Џекпот бонус играта, можете да ја освоите наградата Мега, Мајор, Мала или Мини. Ќе добиете 1 милион фунти за Мега џекпот, додека Мега џекпот ви дава 10.000 фунти. Саксиите Minor и Mini даваат 100 фунти и 10 фунти, соодветно.

И на крај, оваа игра со џекпот може да се игра со само 25 p и максимум 6,25 фунти по спин. Тоа е игра со мала варијанса со фреквенција на удари од 46,36% и низок RTP од 93,42%. Значи, дали сте подготвени да ја побарате наградата? Треба да бидеш!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести