Microgaming

October 18, 2020

Нови изданија на Microgaming [октомври 2020 година]

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Microgaming е еден од најголемите ако не и најголем онлајн играпровајдерите врз основа на нивните мрежи и бројот на нивните даватели на игри кои ги пласираат своите игри кај нив. Секој месец тие секогаш доаѓаат со нови изданија на игри или директно од нив или преку нивните партнери.

Нови изданија на Microgaming [октомври 2020 година]

Покрај прогресивниот слот на тема сафари и брендираниот лов на џунгла, Microgaming го објави својот октомвриски куп игри, кој гледа голем асортиман на игри од брзорастечкиот опсег на независни студиа за развој на игри, подготвени да се појават на пазарите.

6 октомври:

Slingshot Studios, на 6 октомври, објави дека African Legends е дел од профитабилната прогресивна џекпот игра во мрежата на колекции на Isle of Man со 243 линии за плаќање, а исто така доаѓа заедно со патеката за диви експлозии. Slingshot Studios има 244 линии за плаќање. Механизмот Spinning Reels на играта со џекпот, поставен наспроти спектакуларните африкански рамнини, гледа како камените симболи пукаат додека страшни суштества направени од камен се уриваат на макарите, кулминирајќи со Wild Blast со што неколку добитни комбинации може да се замислат од едно вртење.

Вклучен е и возбудливиот џекпот Wow Major, кој е втор по највисоката класа на прогресивниот џекпот на WowPot на Microgaming. 0 Новиот редизајниран слот за џекпот веќе е исплатен над 16.000.000 евра.

13 октомври:

Следниот развој е Just ForThe Win's Western Gold, кој беше лансиран на 13 октомври, со голем успех. Само за западното злато на The Win. Играчите можат да ја земат оваа турнеја на дивиот запад и ќе најдат игра со висока нестабилност со 40 платежни линии, златни дивини и дополнителен предизвик за грицкање нокти со можност за неверојатни победи.

Седум клучни знаци, како што се шерифска капа, камшик, вкрстени раце, неколку каубојски чизми, една сребрена шипка, двојни сребрени шипки, тројни сребрени шипки и тројни сребрени седумки, се наведени овде. Тоа е златниот знак w кој ги заменува сите симболи опишани досега помагајќи им на играчите да ги усовршат победничките комбинации. Амблемот на Шерифот е Scatter, од кои три активираат три бесплатни вртења на главните три краци. Скатери се собираат за време на бесплатните вртења. Можете да го ресетирате режимот на бесплатни вртења ако имате доволно од овие дисперзии.

15 октомври:

На следниот 15-ти октомври, уште еден уникатен наслов, 777 Royal Wheel, ќе биде додаден во мрежата на Microgaming од студиото Pulse 8. Неверојатните 5x3, класични онлајн казино-тип процеп има вртења и диво, случајно активирано вретено кое може да се множи до 24 пати повеќе од дивината. Постојат редовни симболи со една лента, двојни ленти, пет симболи за картички во различни бои, три седум, една црвена седум и две црвени седум. Има два симболи.

20 октомври:

Tarzan and Jewels of Opar, базирани на популарната книга на Едгар Рајс Бароуз од 1918 година, ќе бидат претставени на 20-ти октомври, ова е брендиран слот направен за авантура од Gameburger Studios, подружница на Microgaming. Следејќи го класичниот слот на Microgaming Тарзан, играта со висока нестабилност ги гледа играчите кои патуваат во изгубениот Опар во потрага по вредни радости и ресурси во мрежата со 20 линии за плаќање со 5 тркала.

Одмаздничките расфрлани џекпот на играта се карактеристики што овозможија да се добие до 5000 пати повеќе од вашиот облог. Во меѓувреме, волшебното дополнително ротирачко тркало на свештеничката Ла ќе направи до 30 дополнителни кругови по десет пати за да добие епски победи!

27 октомври:

Оваа висока нестабилност процеп , Wanted Outlaws, ќе биде лесно достапен од All41studios на 27 октомври 2020 година. Играта 5x5 bobbin е вториот наслов на сопствената механичка Nobleways создадена од студиото. Ова е возење до западната улица на градот на границата во игра која обезбедува 3125 начини да заработите парични стимулации до 200 пати повеќе од вкупната сума што сте ја обложиле на сите вртења и награди преку специјални постери на Wanted.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести