Microgaming

December 7, 2020

Microgaming го објавува Deadmau5

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Кратка историја на Microgaming

Microgaming, првиот развивач на вистинскиот во светот онлајн казино игра во далечната 1994 година и исто така првиот развивач на софтвер за мобилни казино игри пред 16 години. Microgaming со текот на годините има многу блокбастери и казино коцкари омилени игри во својот ранг.

Microgaming го објавува Deadmau5

Некои игри за коцкари на онлајн казино претходно развиени од Microgaming вклучуваат 9 огнени маски, книгата Оз, Бесмртна романса. Тие, исто така, имаат добро почитувани филмови во игри - Jurassic World, Game of Thrones и Lara Croft - за да го зацврстат своето место како еден од најдобрите развивачи на казино игри во светот.

Ноември за паметење во Microgaming

Само во ноември оваа година, Microgaming го објавува Deadmau5, Hails the Emperor, сите овие игри се способни да ги импресионираат своите постојано растечки клиенти кои се занимаваат со онлајн игри ширум светот.

Deadmau5 видео слот

Deadmau5 е резултат на ексклузивна соработка помеѓу Microgaming, водечкиот развивач и снабдувач на казино игри и канадскиот Superstar диск џокеј, продуцент и изведувач Џоел Цимерман. Deadmau5 е спој на денс музика, игри и визуелна забава. Deadmau5 е достапен за операторите на платформата за содржина на Microgaming на глобално ниво за да уживаат коцкарите на онлајн казино.

Deadmau5 е каскаден видео слот со 5 ролни со 243 начини за победа. Новата игра доаѓа со висока енергија, френетичен интензитет и извонредна музичка визуелизација.

Како работи Deadmau5 и посебни карактеристики на слотот Deadmau5

Deadmau5 е високо испарлив слот со 5 ролни. Слетувањето на дивините на макари два, три и четири го активира Rising Wild Respin. Rising Wilds се движи нагоре за една позиција по секое вртење и може да има ефект на мултипликатор до 10x. Три скетери ќе ја активираат функцијата Walking Wild Free Spins. Овде, постојан куп диви диви шета низ ролните, апсорбирајќи други дивини за да ги зголеми множителите за огромен потенцијал за победа.

Друга нова онлајн казино игра објавена од Microgaming овој месец заедно со Deadmau5 е „Hails the Emperor“. Hails the Emperor е нова слот игра која сега е достапна на платформата за содржина на Microgaming и името на римскиот император е Август.

Еве што кажа клучниот персонал зад играта: „Откако настапував во казина, имав резиденција во Вегас и играв толку многу казино игри, воодушевен сум што конечно ќе имам своја игра!"

 • Џоел Цимерман познат како deadmau5

„Џоел е еден од највозбудливите и најуспешните уметници за електронска музика на сите времиња, а неговиот бренд deadmau5 е хит кај публиката ширум светот, што го надминува неговиот жанр. Возбудени сме што се здруживме со Eurostar и deadmau5 за да го создадеме најновото на Microgaming брендирана игра, која се претстави брилијантно за време на ексклузивен период на издавање со избрани оператори“

 • Ендрју Бут директор на игри во Microgaming

  Други ноемвриски изданија:

  Го поздравува императорот

  Играчите на казиното за „Hail the Emperor“ се опфатени со одговорноста да коваат монети за титуларниот римски император во новата игра со слот. Играчите кои можат да го совладаат ковањето монети на Империјата, заработуваат играчи полни диви макари. Август, императорот и неговата висока преторијанска гарда се појавуваат наредени еден, два или три случајни диви макари за дури 25 бесплатни вртења во функцијата за нестабилност „Избери бонус“. Августус сега е во живо откако вчера се појави во светот на онлајн игрите за да уживаат онлајн коцкарите.

  Награда Тики

  Една друга возбудлива игра ексклузивно развиена од Microgaming и сега е достапна на нивната платформа за содржина овој месец е Tiki Reward. Tiki Reward е визуелно неверојатна игра која се базира на чудесните, шарени скулптури на човечкиот физички изглед. Тоа е слот игра со 50 линии за плаќање.

Макари за игри за казино на Tiki Reward се населени со Tiki Wilds и негова замена за кој било симбол, освен распрснувачи и може да дејствува како множители. За секои три Tiki Wilds со иста боја го доделуваат соодветниот Tiki Jackpot и Gold Tiki Jackpot што е 1.000 пати поголем од вкупниот облог.

Рем Камења Делукс

Шест години откако оригиналниот ReelGems се појави на Microgaming платформата, Microgaming го разгледува класикот со Reel Gems Deluxe (Alchemy Gaming). Сега ексклузивно достапни за клиентите на Microgaming, верните фанови се во задоволство. Со HyperspinsTM oodles, зрачни вртења, џиновски симболи и неограничено повторно активирање, ова е како претерување на Reel Gems со засилувач свртен до 11.

Скалирање можност за победа со соодветните наредени високи симболи на макари еден и два, почнувајќи од 40x по вртење, додека симболот за повторно активирање додава пет, седум или 20 бесплатни вртења на Radiant Trail за оптимална можност за победа од 1.000x по вртење.

Multifire рулет

Со Multifire Roulette, Microgaming ја зголемува топлината на вистинска класика на казино. Играта, жешка промена на класичниот европски рулет, е новиот револуционерен развој на игри на маса со повеќе платформи на Switch Studios. Прекрасен мултипликатор Multifire, кој може да награди до 500 пати повеќе од нивниот влог, ќе биде достапен за играчите кои ќе стават директно обложување. Multifire Roulette погодува натпревар под масата за обложување, исполнет со огнени графики, експлозивни звуци и напредни функции, за да активира моќни можности за победа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести