Microgaming

April 15, 2022

Microgaming го откри златото од Jurassic Park, богато со карактеристики

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Брендираните видео слотови овие денови стануваат прилично хит. Microgaming, особено, се истакна во овој оддел со изданија како видео слотот Jurassic Park од 2014 година. Па, подгответе се за уште една забавна дино авантура со Jurassic Park: Gold, објавена на 14 февруари 2022 година. 

Microgaming го откри златото од Jurassic Park, богато со карактеристики

Како и оригиналното издание, Microgaming партнери Дигитални платформи и Универзални игри за да ги одведат играчите на дива турнеја заедно со моќните диносауруси и огромните џекпоти што треба да ги добиете.

Преглед на Златниот парк Јура

Овој онлајн слот е заснован на серијата филмови Паркот Јура од 1993 година, исто како што навестува името. Играта е сместена длабоко во мирна џунгла со птици кои црцорат во позадина. Главните ликови на филмот се појавуваат како симболи, со диносауруси кои се пробиваат низ мрежата. Накратко, во оваа игра ќе играте во извонреден филмски свет.

Имајќи го тоа на ум, Jurassic Park Gold се игра на мрежа 5x4 со до 40 фиксни линии за плаќање. Сега ова значи дека играчите имаат неколку начини да создадат добитна комбинација. Зборувајќи за добитна комбинација, гејмерите мора да стават најмалку три соодветни икони. 

Во однос на симболите, Т-Рекс, Спиносаурус, Раптор, Дилосаурус и Птеранодон се иконите со најмалку плаќања, кои на играчите им доделуваат 0,2 пати до 2 пати повеќе од влогот. Премиум иконите се Алан Грант, Иан Малколм, Џон Хамонд, Сара Хардинг и Ели Сатлер. Алан Грант е симболот со највисока плата, кој им дава на играчите 1,5, 5 и 10x за слетување 3, 4 и 5. 

Брзо одејќи напред, дивината е логото на играта. Како што се очекуваше, ги заменува сите стандардни икони кога ќе слета и има множителски вредности од 2x или 5x. Портокаловиот комарец (Дива бура) е распрснувачот, предизвикувајќи слободни вртења за слетување најмалку три. Друга работа, синиот Powerball може да слета на која било ролна, започнувајќи џекпот за време на функцијата Link & Win.

Карактеристики на бонус за злато на Jurassic Park

Како и другите игри на Stormcraft Studios, на Jurassic Park Gold не му недостасуваат бонус функции. Подолу е преглед:

Поврзете и победи

Може да ја активирате функцијата Link & Win плус три бонус вртења со најмалку шест Powerballs. Лепливите икони на Powerball имаат парична вредност или џекпот со вртењата кои се ресетираат на три секогаш кога ќе добиете нова икона. Исто така, собирањето 30, 25, 20 и 15 ги отклучува редовите 8, 7, 6 и 5.

Джакпот

Како што беше кажано претходно, можете да освоите џекпот за време на бонус играта Link & Win. Секое Powerball што го собирате открива голема, мала или мини џекпот игра, со множителски вредности од 100x, 30x и 15x. Ако собирате Powerballs на сите позиции, можете да го активирате огромниот мега џекпот од 8.000x.

Бесплатни вртења

Собирањето најмалку три скетери може да ја активира функцијата Бесплатни вртења. Но, тоа не е афера за бонус вртења за суви коски. Тоа е затоа што можете да отклучите до четири функции за бонус вртења по одреден број активирања за бесплатно вртење. 

Тие вклучуваат Дилофосаурус, Велоцираптор и Спиносаурус, кои даваат 12, 9 и 6 ретригери за бесплатно вртење, соодветно. Може да се појави и див множител на добивки од 2x, 5x или 8x, при што максималната добивка на секое вртење на бонус е 3.600x до 4.000x.

Можете исто така да ја отклучите одликата Tyrannosaurus Rex Free Spin, отклучена ако колекторот за распрснување е полн или собира 15 скетери. За возврат, едно вртење се доделува со функцијата Дива бура. Максимална победа? 5000x.

Дива потера

Кога иконата „диви“ ќе слета за време на функцијата „Бесплатни вртења“, таа ја активира позицијата за слетување. Потоа, ако друга дива икона слета на означената позиција, таа се шири за да ги покрие преостанатите делови за време на одреденото центрифугирање. Активирањето на сите позиции им доделува на играчите до четири бонус вртења. 

Забележете, сепак, дека дивите позиции не се активираат само на која било друга ролна или слободно вртење. На пример, позициите може да се активираат само на ролна 3 за време на бесплатните вртења на Дилофосаурус. Во Velociraptor, ова може да биде само макари 2 или 3 и ролни 2, 3 или 4 во Spinosaurus.

Нестабилност на златото на Jurassic Park, RTP и ограничувања на облози

Играчите можат да влезат во забавниот парк со клонирани диносауруси за само 0,20 долари и дури 30 долари. Исто така, стапката на враќање на играта е погодна за играчите со 96%, што е рамен просек. Но, изберете ги вашите чекори мудро бидејќи варијансата е голема. Со други зборови, не очекувајте чести големи победи. Но, ако ги соберете сите Powerballs за време на бонус играта Link & Win, 8000x Мега џекпот е ваш за задржување.

Завршна проценка на Златниот парк Јура

Оваа игра е високо рангирана во речиси сите аспекти. 3D визуелните слики и извонредните саундтракови веднаш ќе ве телепортираат во 1993 година, кога оригиналниот филм беше одличен хит. 

Исто така, оваа онлајн слот игра е исполнета со поволни бонус функции, вклучувајќи го мега џекпот од 8.000x и дивините за мултипликатор. 

Од друга страна, варијансата на играта е многу жешка, иако тоа се очекува од игра со џекпот. Но, генерално, Microgaming совршено ја сумира лудоста на диносаурусите со големи победи. Треба да го сакаш!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести