Microgaming

February 13, 2021

Microgaming ја дочекува Новата година со наслови на блокбастер-слотови

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

2021 е пред нас со обновени надежи и аспирации, особено по турбулентната 2020 година Microgaming им нуди на коцкарите трошка надеж со ново возбудливо казино игри. Ова е продолжување на минатогодишната традиција бидејќи компанијата продолжува да работи во режимот „business as usual“.

Microgaming ја дочекува Новата година со наслови на блокбастер-слотови

Првиот од блоковите во 2021 година е Shamrock Holmes Megaways кој беше објавен на 5 јануари. Ова видео со висока нестабилност процеп има шест макари и мега максимална исплата. Тоа е прво од двојното издание од никој друг туку All41 Studios оваа година.

Во играта, играчите ќе уживаат во Magic Forest Respin кога ќе се појави одредена комбинација на симболи и распрснувачи. Кога Шамрок Холмс ќе слета со тројни распрснувачи и ќе се појават симболите на пикси, Magic Forest Respins ослободува минимална гаранција за огромни 117, 649 начини за победа. Можете исто така да активирате 10 бесплатни вртења со 2x почетен множител по успешно слетување на четири скетери.

По Shamrock Holmes Megaways, Microgaming го лансираше Bounty на 7 јануари. Овде, гејмерите уживаат во кул вестерн авантура со макари населени со калеми. Ќе станете безимен ловец на награди во мисија да собере шест соодветни постери од лошите момци за да ви помогнат да го отклучите џекпотот. Играчите исто така можат да освојат множители и да зграпчат неограничено бесплатни вртења со слетување на тројни бонус симболи за заседа.

Јануарскиот каталог на Microgaming станува побогат само со воведувањето на Foxpot од Foxium на 12 јануари. Оваа еднодимензионална игра има само една активна линија и три ролни. Фокс тркалото доминира во центарот на екранот и содржи три бонус тркала - Respin, Multiplier и Money Award.

Патување на Стариот Запад и други возбудливи Онлајн казино Игри

На 14 јануари, Microgaming се упатува кон кањонот на Стариот Запад со Golden Stallion Ultraways од Northern Lights Gaming. Овој слот игра со висока нестабилност содржи диви коњи кои талкаат низ кањонот Стар Запад. Играта е полна со неограничени бесплатни вртења. Но, тоа е новата функција наречена Златна секвенца која сигурно ќе ги возбуди љубителите на видео слотовите. Овде гејмерите добиваат низа од 10-20 вртења, а дивите коњи ќе престанат да се движат на тркалата и ќе ги истакнат. Нагласените макари ќе станат симболи Gold Wild или симболи со поголема плата на последниот Golden Spin.

Брзо преминувајќи на 19 јануари, Microgaming го објави Hyper Strike од Gameburger Studios. Тоа е експлозивен френетик со 5 x 3 ролни и 20 линии за плаќање што доаѓа со славна техниколор и извонредна диско-фанк-поп саундтрак. Играта е за распрснувачи, кои можат да се појават каде било на ролната и да доделуваат парични награди кои можат да достигнат до 2000 пати повеќе од влогот. Интересно е тоа што играчите можат да зграпчат 30 повторно активирачки бесплатни вртења.

Неколку дена подоцна, компанијата го објави Forgotten Island Megaways на 26 јануари. За разлика од неговиот претходник, Shamrock Holmes Megaways, оваа игра е повеќе од само Megaways и џиновската горила. Овој наслов на слот доаѓа со нови функции, вклучувајќи „Kong Spin“, тркалачки макари и дополнителни ролни. Ако играчот го активира 'Kong Spin', се додава множител, а Rolling Reels го зголемува множителот за еден. Како и обично, има илјадници начини да се победи во Megaways.

Други партнерски содржини објавени овој месец

Конечно, ајде да ѕирнеме на некои партнерски проекти кои учествуваат на платформата на Microgaming во јануари. Прво, Whisker Jones (1X2gaming) од 6 јануари ќе ве однесе на авантуристичко патување во џунгла. Друга е Bondi Break (Игри со кутија со молња), екстраваганција за сурфање исончана, објавена на 18 јануари. Во јануари 2021 година, играчите ќе уживаат во 777 Mega Deluxe дизајниран од Crazy Tooth Studio. И секако, тука е Animals of Africa од студиото Gold Coin на 28 јануари. Забавувајте се!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести