Mr Green - Bonuses

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Bonuses

Парите од бонусот што ги добивате од г-дин Грин се само втора шанса за вас. Гледате, тие поставија бонус систем кој работи во ваша корист. Кога правите депозит и добивате бонус, секогаш прво играте со вашите пари. Ако победите, можете да направите повлекување без да ги исполнувате барањата за обложување. Но, ако немате среќа и ги изгубите парите, добро во тој случај можете да играте со парите од бонус. Вака ти функционираат како втора шанса.

Бонусите

Бонус за лојалност

Г-дин Грин е добро познато казино поради фактот што нуди атрактивни бонуси за лојални клиенти. НемаНе е официјален бонус за лојалност, но играчите имаат корист од различни различни акции. Тие нудат програма што се нарекува Зелен лифт и можете да заработите поени кога играте за вистински пари, учествувате на турнири, а понекогаш дури и кога се најавувате. Секоја недела има неделно извлекување кое ги наградува по случаен избор избраните играчи да добијат дополнителен бонус за лојалност. Не се споменува дека штом ќе се приклучите на овој ексклузивен клуб, ќе добиете други специјални подароци како што се побрзо повлекување, ексклузивни бонуси и месечни парични средства, само за да именуваме некои.

Програма за лојалност

Програмата за лојалност во Мистер Грин се нарекува „Зелен клуб“. Програмата вклучува низа предизвици во кои можете да учествувате за да добивате награди. Секој пат кога ќе завршите предизвик, ќе добивате колекционерска значка. Одвреме-навреме може да се понудат и изненадувачки предизвици. Во некои предизвици, вртењата на бонусот може да се сметаат за исполнување на предизвикот, а на други предизвици може да се обложуваат само вистински пари. Бидете внимателни бидејќи некои бонуси може да имаат барања за обложување, а во зависност од наградата што ќе ја изберете, може да важат дополнителни услови.

Емералд монети

Монетите од смарагд може да се разменуваат во бутикот Емералд и за нив обично добивате бонус вртења, но одвреме-навреме може да бидат достапни некои дополнителни награди. Казиното го задржува правото да го затвори бутикот од време на време или да одредува датуми на истекување на барањето на смарагд монетите.

Трофеите од друга страна може да се разменуваат во просторијата за трофеи. Ти можешНе купувајте смарагд монети со готовина и откако ќе ги добиете имате 18 месеци да ги замените.

Бонус за повторно вчитување

За секој постоечки клиент, г-дин Грин дава можност да побара бонус кога ќе го направат својот следен депозит. Така, на пример, ако повторно вчитате 50 долари, казиното може да ви даде уште 50 долари за играње. Само запомнете дека секој пат кога добивате бонус пари од казиното, тие доаѓаат со одредени барања за обложување. На пример, ако барањата се 3 пати и сте добиле 30 долари, тогаш треба да обложите 90 долари пред да можете да направите повлекување.

Бонус за натпревар

Г-дин Грин нуди 100% бонус за секој нов играч. Треба да направите депозит од $20 или повеќе за да се квалификувате за бонусот. Овој бонус е достапен само за нови регистрирани членови и може да се бара само еднаш по лице или по сметка. Кога ќе го направите вашиот прв депозит, треба да изберете „Бонус за добредојде во казино во живо“. Максималниот износ што можете да го добиете во бонус пари е 100 УСД. Ако вашиот прв депозит е поголем од 100 УСД, ќе можете да го барате само максималниот бонус од 100 долари. Бонусот има барања за обложување од 35x.

Висок бонус за ролери

Високи ролери се играчи кои сакаат да ставаат облози често и обично во големи количини. Значи, ако сакате да потрошите многу пари играјќи ја вашата омилена игра, тогаш зошто да не бидете наградени за тоа. Високите ролери може да се приклучат на програмата за лојалност со високи ролери и да ги искористат сите поволности што ги нуди програмата.

Бонус за регистрација

Понудата за регистрација од г-дин Грин е одредена локација. Ова значи дека износот што ќе го добиете зависи од локацијата на која живеете. Ова не е случај со другите казина мораме да кажеме.

Секој нов играч добива помеѓу 10 и 30 бесплатни вртења при регистрација.

  • Играчите од ОК добиваат 20 бесплатни вртења на онлајн слотот Mr Green Moonlight
  • Играчите од Холандија, Финска и Чешка добиваат 20 бесплатни вртења на онлајн слотот Starburst.
  • Играчите од Шведска добиваат 20 бесплатни вртења на онлајн слотот Lights.
  • Играчите од Италија добиваат 50 бесплатни вртења на Starburst. Тоа е првата фаза од бонусот и не бара никаков депозит. Втората фаза доаѓа кога ќе направите депозит од најмалку 20 долари. Може да добиете 100% бонус за натпревар до 100 долари. Згора на тоа, играчите од целиот свет, освен од Италија, ќе добијат 100 бесплатни вртења на играта Mr Green: Moonlight онлајн слот. Но, тоа не е сè кога станува збор за бесплатните вртења. Исто така, ќе добивате 5 бесплатни вртења секој ден во текот на 20 дена, што вкупно е уште 100 бесплатни вртења. Г-дин Грин испраќа дневни мисии до играчите преку е-пошта и откако ќе ги завршат овие мисии добиваат бонуси и бесплатни вртења. Играчите може да завршат со 220 дополнителни бесплатни вртења, што значи дека вкупно играчите добиваат 440 бесплатни вртења. Ова е дефинитивно понуда што треба да јаНе помине бидејќи ве приближува до џекпот без да потрошите многу од вашите пари. Гледајќи сè што има да понуди казиното, може да кажеме дека нема што да изгубите, па затоа треба да се регистрирате за казиното што е можно побрзо.

Предност на бонус пари

Вистина е дека секој бонус доаѓа со прикачени низи, но има толку многу предности за да можете лесно да ги превидите барањата за обложување. Гледајте ги парите од бонусот како бесплатни пари што можете да ги користите за играње. Кога играте игра во казино, идејата е да создадете субсидирам, па ако можете да го направите тоа без да потрошите многу од вашите пари, дефинитивно ја користите вистинската стратегија. Значи, кога ќе го земете бонусот на г-дин Грин, ги удвојувате парите и на тој начин ги зголемувате вашите шанси за победа. Слотовите се една од највозбудливите игри во секое казино и тие го нудат најбрзиот начин да се добие голема од мала инвестиција. Не заборавајте дека има и бесплатни вртења достапни. Значи, можете да ги удвоите вашите шанси за победа и во исто време да освоите двојно повеќе. Имате опција да не го земете бонусот, а тоа е дефинитивно ваш избор. Но, на овој начин не само што ќе ги изгубите парите од бонусот туку ќе ги изгубите и бесплатните вртења. Запомнете дека бонусот за добредојде може да го барате само еднаш. Затоа, паметно е да се направи депозит од најмалку 100 долари за да можете да го добиете и максималниот износ на бонус од 100 долари. Можете да направите поголем депозит, но максималниот износ на бонус пари сепак ќе биде 100 УСД.

Бонус без депозит

Казино-индустријата е многу конкурентна, така што од таа причина ќе добиете еден вид бонус што го прави тоаНе бара од вас да направите депозит. Треба само да се најавите на вашата сметка и да го побарате бонусот.

Правила за повлекување бонус

Како што рековме претходно кога го барате бонусот за добредојде, прво играте со вашите пари, а потоа со парите од бонус. Ако победите додека играте со парите во готовина, тогаш можете слободно да побарате повлекување. Во случај среќата да не е на ваша страна и да ги изгубите парите што сте ги депонирале, тогаш ќе продолжите да играте со парите од бонус. Парите од бонусот се поврзани со барањата за обложување 35 пати. Ако имате пари од бонус од 100 долари, тогаш ќе треба да обложите 3500 долари (100x35=3500 долари) пред да направите повлекување. Кога сакате да проверите колку пари во готовина или бонус ви остануваат, можете да отидете во делот за вашата сметка и да изберете „Активен бонус“.

Барања за обложување

Кога играте со бонус пари, секогаш имате барања за обложување врзани за бонусот. Во Мистер Грин тие имаат барања за обложување од 35 пати. Ако успеете да ги исполните условите за обложување, тогаш сите потенцијални добивки ќе се претворат во вистинска готовина.

Пример

За доброто на аргументот, да речеме дека сте направиле депозит од 50 долари. Ќе добиете уште 50 долари во бонус пари. Ова значи дека вкупно ќе имате $100 на вашето салдо за да пробате некои игри по ваш избор. Во моментот кога ќе почнете да играте, ќе ги искористите парите во готовина, што значи дека ќе играте со вашите 50 долари. Ако ги изгубите парите, ќе продолжите да играте со парите од бонус, кои се поврзани со барањата за обложување. Треба да ги обложите парите за бонус 35 пати, во овој случај ќе треба да обложите 1750 долари (50x35=1750) пред да можете да направите повлекување.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино ХолдемКарибски СтудКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (25)