Mr Green Преглед на казино - Games

Mr GreenResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
БонусБонус за добредојде до $1200 + 200 бесплатни вртења
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Mr Green is not available in your country. Please try:
Games

Games

Г-дин Грин нуди широк спектар на различни игри со вештини и невештини. Ве молиме прочитајте за нивната целосна понуда подолу.

Бакара

Бакара

Ако сакате игра која е лесна за учење и нуди возбуда во форма на едноставна забава, тогаш Baccarat е совршен избор за вас. Ако не сте ја играле играта претходно, само седнете и опуштете се бидејќи ние ќе ве научиме како функционира играта.
На масата има 3 различни делови за обложување: банка, играч и нерешено. Пред да се поделат картите, треба да се обложите ако мислите дека банката или играчот ќе победи или играта ќе заврши како нерешено.
Откако ќе се стави облогот, две картички се делат на банката и две картички на играчот. Идејата е да имате 2 карти кои вкупно прават збир од 9. Асовите вредат 1, картите меѓу 2 и 9 имаат своја вредност, а сите 10 имаат вредност 0. Кога збирот на картите ќе стане поголем од 9, тогаш Збирот се одзема за 10. На пример, ако имате две 7-ки, тие ќе дадат збир од 4 наместо 14.
Раката што е најблиску до 9 е победник. Кога двете раце, онаа на играчот и на банката, ќе ја покажат истата сума, тогаш тоа е нерешено. Исклучок е само кога банката има 8 или 9, во тој случај банката е победник. Кога ќе му се даде трета картичка на играчот, тогаш вредноста на картите ќе се собере заедно и ќе се спореди.
Така, можете да видите дека Baccarat е многу едноставна игра за играње. Не мора да учите никакви дополнителни правила кога станува збор за третата картичка, бидејќи таа автоматски ќе се додаде во играта.

слотови

Одамна поминаа деновите кога можевте да играте слот игри и да освоите пијалок или пакување гуми за џвакање. Денес, само едно вртење на машината може да ве направи милионер. Онлајн слотови станаа една од најпопуларните казино игри во светот со причина. Тие се толку лесни за играње, брзи, возбудливи и да не заборавиме дека можат да доведат до вашата рамнотежа суми што се менуваат. Уште повеќе, тие се толку лесни за играње и нема правила што треба да ги научите.
Во денешно време има толку многу различни провајдери кои се специјализирани особено за слотови, затоа погрижете се да најдете некој што е совршен за вас. Имате избор да изберете една од постарите класични игри или да ја испробате среќата со еден од посложените и пополнети слотови.

Како да играте онлајн слотови

Играњето слотови е толку лесно, но само заради аргументот ќе поминеме низ некои основни правила во случај да сте почетник. Пред да започнете да играте, треба да го прилагодите нивото на облог и вредноста на монетата. Различни игри имаат различен број на линии за плаќање. Некои од тие линии за плаќање се фиксни, така што треба да се обложите на секоја линија за плаќање, а некои не се. Ако сакате повеќе да се запознаете со играта и да видите што плаќа секој симбол или какви бонуси може да понуди играта, можете да ги најдете сите тие информации во табелата за плаќање.

Постојат различни симболи кои ја прават секоја игра уникатна, но оние што сакате почесто да ги гледате се Scatters и Wilds. Победите кои го вклучуваат симболот Wild обично се оние кои плаќаат највисока можна победа. Диви симболите ги заменуваат сите други симболи освен Scatters и тие завршуваат победничка линија. Во некои игри, дивите симболи можат да дејствуваат поинаку, на пример, тие ќе се залепат на макалата за следното вртење, ќе ја умножат вашата победа или дури и ќе се движат по тркалата.

Скатери, од друга страна, се клучевите за различните карактеристики што ги нуди играта. Кога ќе успеете да слетате 3 скетери, тие ќе отклучат бонус круг и уште повеќе, тие не мора да бидат на вистинската линија за плаќање, тие можат да се појават каде било на ролните.

Нестабилност на слот игри

Кога избирате слот игра, треба да ја најдете и онаа што одговара на вашите џебови. Гледате, различни игри се однесуваат на различни начини кога станува збор за зачестеноста и големината на исплатите. Оваа разлика се нарекува нестабилност и има 3 различни категории на нестабилност кои слотови се групирани во: ниска, средна и висока. Значи, ако сакате да играте малку подолго, треба да изберете игри со ниска нестабилност бидејќи тие нудат помали добивки, но почесто исплата. Игрите со висока нестабилност нудат победи кои ќе ви го променат животот за една секунда, но тие не се исплаќаат толку често, така што ќе ви треба поголем буџет за да играте вакви игри. Игрите со средна нестабилност се нешто помеѓу овие две. Ако сакате да ја дознаете нестабилноста на слотот, треба да ја проверите табелата за плаќање и да ги видите исплатите за симболите. Ако симболот што најмногу се плаќа е 200 монети, тогаш тоа е игра со ниска нестабилност, но ако симболот со највисока нестабилност е 4.500 монети, тогаш ќе знаете дека имате игра со висока нестабилност пред вас.

Секој слот има џекпот. Некои џекпот се фиксираат каде што добивате највисока можна исплата од играта, а другите игри нудат прогресивен џекпот. Овие слотови дон`немате фиксен износ на џекпот, но наместо тоа, износот продолжува да расте додека некој не победи. Со секое вртење што го прави играчот, се додава процент на износот и кога некој на крајот ќе победи, сумата може да се собере во вишок, да речеме 10.000.000 долари.

покер

Историјата на покерот е непозната до ден-денес. Играта е споредувана со некои други игри со карти како „Poque“ што се играше во Кина или „Brelan“ што е игра која користи блефирање. Единственото нешто што го знаеме со сигурност е дека покерот стана популарен во средината на 18 век и се играше во речните чамци за коцкање во Мисисипи. Единствената разлика тогаш беше што некои од највалидните раце денес не беа во употреба тогаш. Концептот на прав и флеш беше додаден во 1850-тите.
Играта се играше за време на Граѓанската војна од страна на војниците кои сакаа да ја земат предвид реалноста што ги опкружува. Играта растеше во популарност и во 20 век. Ова е моментот кога Бени Бинион го виде потенцијалот на играта и реши да покани 7 од неговите пријатели да играат еден против друг во неговото казино. Овој момент се смета за почеток на Светската серија на покер. Нема ограничување Задржете `em беше избран како правило поставено за играта, па можете да замислите колку нервозен може да стане играта кога влогот е голем.

Онлајн покер

Следната еволуција на играта започна со ерата на интернет. Покерот беше вообичаена игра за играње меѓу пријателите и на забавите, така што со огромниот успех што го имаше играта, не е изненадување што прилично брзо се играше за вистински пари. Во 2003 година, еден човек по име Крис Манемејкер се квалификуваше за WSOP преку интернет. Тој плати 86 долари за да влезе во играта и си замина со 2,5 милиони долари. Оваа инспиративна приказна создаде нов бум на онлајн покер играчи ширум светот. Почнуваат да се појавуваат нови пазари кога станува збор за онлајн покер и нови земји се приклучуваат во правењето на играта уште попопуларна денес.

Правила за покер

Покерот не е најлесната игра за играње, има одредени правила што треба да ги следите и стратегии што треба да ги совладате. Има различни варијанти на играта, но ќе започнеме со Hold `ем покер бидејќи е многу директен.
Играта започнува така што секој играч добива две карти свртени надолу и поделени пет карти во средината на табелата познати како заеднички карти кои се свртени нагоре. Заедничките карти се делат по следниот редослед: 3 карти најпрвин познати како „флоп“, четвртата карта „вртење“ и петтата картичка позната како „река“.
Има вкупно четири рунди, првата е пред флопот, втората е по „флопот“, третата по „вртењето“ и четвртиот круг следи „риверот“. Последната рунда е местото каде што секој играч ги завршува своите облози и ги покажува своите карти. Играчот со рака со највисок ранг ја добива играта. Еве листа на најдобрите покер раце:

 • Ројал Флеш – Ова е кога имате 10, J, Q, K, A од ист костум.
 • Стрејт Флеш – Ова е кога имате пет последователни карти од ист костум.
 • Четири од еден вид – Ова е кога ја имате картичката во секој од четирите одела.
 • Фул Хаус – Ова е кога имате тројца од еден вид и еден пар.
 • Исплакнете – Ова е кога имате пет случајни карти во едно одело.
 • Директно – Ова е кога имате пет последователни карти во мешани одела.
 • Три од еден вид – Ова е кога имате 3 исти карти.
 • Два пара – Ова е кога имате два парови од исти карти.
 • Еден пар – Ова е кога имате еден пар на иста картичка.
 • Висока карта – Ова е кога немате совпаѓање ниту на картата ниту на костумот.

Многу различни видови на покер

Постојат различни варијации на покер покрај Hold'em. Еден од најпопуларните меѓу играчите ширум светот е Texas Hold'em, но постојат и други видови на игра и тие имаат одредена толпа луѓе кои уживаат да ги играат.

 • Омаха – Омаха е варијанта на покер која е доста слична на Hold `ем. На играчот овде му се даваат четири карти од кои може да користи само две, а тие можат да користат само три од петте заеднички карти.
 • Студ со седум карти – Оваа варијанта беше најпопуларна пред Hold `ем покер го презеде местото. Играта се игра на овој начин, на играчот му се даваат две карти за почеток, а подоцна му се делат пет дополнителни карти „свртени нагоре“. Обложувањето се одвива пред да се дели секоја карта.
 • Извлекување на пет карти – Оваа верзија се смета за најлесна за совладување особено за почетници. Играчот добива пет карти и може да отфрли најмногу три карти и повторно да го повлече истиот износ. Ставањето облози е пред рундата за отфрлање.
 • Разз – Razz е варијанта која е популарна меѓу одредени кругови на луѓе, но не е позната воопшто. Оваа варијанта е сосема спротивна од покерот на тој начин што овде најниската рака е највредна.
 • Мешан покер – Ова е уште еден вид покер кој се игра не многу често и повторно највредната рака е најниската рака.
  Тексас Холд `em започна како варијанта но денес се смета за основна игра. Значи, за секој почетник таму најважното нешто што треба да го запомни е дека мора да започне со оваа игра. Можете да ги научите правилата на оваа игра и откако ќе се сметате за етаблиран играч, можете да преминете на различни стилови.

aПокер и видео покер

Некои би можеле да речат дека онлајн покерот нема клучна вештина што е потребна за да се игра, блефирање. Тоа е затоа што нема интеракција помеѓу играчите. Ова е нешто со што водечките играчи на видео покер не можат да се согласат бидејќи тврдат дека вештината е сè уште голем дел од играта. па нека`Погледнете некои од главните разлики помеѓу покер и видео покер:

 • Ниво на вештина – Една од предностите на онлајн покерот е фактот што можете да ја играте играта бесплатно. На овој начин можете да ги искористите сите стратегии што ги знаете и да се потпирате на правилата. Вие не треба да одите во копнено казино и да одите во биста за тоа прашање. Онлајн покерот има повеќе предности отколку што можеме да замислиме во моментов. На пример, можеш`т да го измамат системот или да се разбудат за другите играчи. Онлајн покерот е сличен на слотови. Вметнувате готовина и играта е доста интуитивна и програмата ќе ве води низ останатото. Кога станува збор за вештините, ќе имате повеќе предизвици кога ќе ја играте играта лично, но потоа повторно онлајн покерот ви ја дава истата игра со многу предизвици, но во поопуштена и релаксирачка атмосфера.
 • Стратегија – Ќе бидете успешни и во двата натпревари доколку сте критични и брзо размислувате. Кога играте покер онлајн, сепак треба да се занимавате со други луѓе. Онлајн покер бара најниска количина на стратегија, но тоа не значи`воопшто нема стратегија. Сè уште треба да се подготвите за следниот круг и да ги откриете најдобрите опции за секоја рака.
 • Предност – На крајот се доаѓа до личен избор. Некои луѓе избираат да играат покер во копнено казино затоа што уживаат во вжештената атмосфера, други претпочитаат да играат онлајн бидејќи атмосферата е порелаксирана, а онлајн покерот нуди и џекпот.

Казино покер во живо во Мистер Грин

Покер со дилер во живо е комбинација од онлајн коцкање и допир на човечки елемент преку дилер во живо. Благодарение на дилерот во живо кој управува со играта, онлајн покерот навистина станува играчко искуство кое може да се спротивстави на секоја копнена средина на казино. Она што ви преостанува да направите е да изберете игра, да се придружите на група играчи и да уживате во вистинска атмосфера на казино.

Видео покер

Во Mr Green можете да најдете различни варијации на покер. Најпопуларниот е Jacks and Better кој може да се најде во две варијации благодарение на NetEnt и IFT. И двете вклучуваат карактеристики што е тешко да се помине. На пример, варијацијата NetEnt нуди 25 раце достапни за симултано обложување, а варијацијата IFT вклучува странично обложување на раце, а кога ќе ја постигнете вистинската комбинација, можете да отклучите множител на која било победничка рака.

Бинго

Играњето бинго кај Мистер Грин е многу лесно, само треба да купите билет и да влезете во соба за бинго. Вашиот билет ќе биде претходно пополнет со случајни броеви во мрежен формат. Постојат два типа на награди што можете да ги освоите:

 • Награден фонд – Ова е местото каде вие и другите играчи придонесувате за наградата. Износот на наградниот фонд може да биде ВИСТИНА во собата Бинго и во Бинго лобито.
 • Джакпот - Ова е местото каде што можете да освоите однапред одредена сума без разлика колку играчи има таму. Во случај да има повеќе од еден добитник на џекпот, тогаш наградата ќе биде поделена на победниците.
  Можете да купите билети колку што сакате, но тие мора да се користат во исто време. Ако сакате, можете да комуницирате со други играчи во собата Бинго и со модераторот.

Блек Џек

Идејата кога играте блек џек е да го победите дилерот. Постојат три начини на кои можете да го направите тоа:

 • Кога ќе добиете 21 со првите две карти што ви се делат, без дилерот да постигне 21.
 • Кога ќе добиете рака повисока од дилерот без да надминете 21
 • Кога дилерот ќе надмине 21 година.
  Како играч ќе добиете 2 карти и треба да одлучите дали сакате да се држите со постоечката рака или да земете друга рака. Секоја карта се брои како нивната номинална вредност, освен Џек, Кралица и Кинг кои сите се бројат како 10. Асот ќе се брои како 1 или 11. Кога играчот ќе донесе одлука, дилерот ја открива својата рака. Дилерот игра според правилата за блек џек, што значи дека продолжува да зема карти додека не постигне 17 или, или не испадне.
  Блек Џек нуди и неколку други варијанти на истата игра каде што можете да „удвоите“ и „разделите“. Кога се удвојувате, тоа значи дека го удвојувате вашиот облог во замена за дополнителна картичка. Исто така, кога ќе добиете две карти со иста вредност, можете да ги поделите и да добиете по 1 дополнителна картичка за секоја рака.
  Блек Џек е една од оние игри што навистина треба да ги совладате своите вештини за да победите. Кога ќе научите како вистински да играте блек џек, можете да го намалите работ на куќата на 0,1%. Има два фактори кои треба да ги земете предвид, вредноста на вашите први две карти и вредноста на дилерот`s up картичка. Овие карти ќе го одредат вашиот следен потег и лесно можете да одлучите дали да удирате, стоите, удвоите или разделите.

Рулет

Во рулет можете да земете голем број различни облози. Можете да започнете со обложување на црвено или црно, единечен број, групи на броеви, непарни или парни и високи или ниски броеви. Откако играчот ќе ја донесе својата одлука, крупието го врти тркалото и единственото нешто што му останува на играчот е да се надева дека топката ќе падне во џебот на кој се обложиле.

Како да се игра рулет

Иако постојат различни варијации на рулет, сите игри го користат истиот основен стил на игра што е едноставен за учење. Достапни се различни опции за обложување, а играта исто така нуди изненадувачко ниво на длабочина за навистина сериозните играчи.
За да започнете да играте, едноставно треба да ги поставите вашите чипови на распоредот во позициите за обложување по ваш избор. Постојат два главни облози: внатрешни и надворешни облози. Внатрешните облози имаат повисоки плати, но во исто време се и поризични. Може да се обложите на еден поединечен број или група на броеви.

 • Директно - Ова е кога ќе се обложите на еден поединечен број и исплатата за овој облог е 35:1.
 • Сплит - Ова е кога ќе се обложите на два броја. За да го направите тоа, треба да го поставите чипот на линијата помеѓу два броја, а исплатата за овој облог е 17:1.
 • Улица - Ова е кога ќе се обложите на три броја. За да го направите тоа, треба да го поставите чипот на линијата на крајот од редот од 3 броеви. Исплатата за овој облог е 11:1
 • Агол - Ова е кога ќе се обложите на четири броја. За да го направите тоа, треба да ги поставите вашите чипови на пресекот помеѓу 4 броеви. Исплатата за овој облог е 8:1.
 • Шест линии - Ова е кога ќе се обложите на шест броеви. За да го направите тоа, треба да ги поставите вашите чипови на раскрсницата помеѓу две улици. Исплатата за овој облог е 5:1.
  Надворешните облози имаат поголема веројатност да победат, но имаат помали исплати. Ова се следните надворешни облози:
 • Десетици - Ова е кога ќе се обложите на 12 броеви. За да го направите тоа, треба да ги ставите вашите чипови во една од полињата на долниот распоред означени како 2-1. Има три колони каде што првата колона ги опфаќа броевите од 1 до 34, втората колона ги опфаќа броевите од 2 до 35 и третата колона ги опфаќа броевите од 3 до 36. Исплатата за овој облог е 2:1.
 • Црвено или црно - Ова е кога ќе се обложите на црвени или црни броеви. За да го направите тоа, треба да ги ставите вашите чипови во црвената или црната кутија од надворешната страна на распоредот. Исплатата за овој облог е 1:1.
 • Чудни или парни - Ова е кога ставате облог на непарни или парни броеви. За да го направите тоа, треба да ги поставите вашите чипови во непарното или парното поле од надворешната страна на распоредот. Исплатата за овој облог е 1:1.
 • Високи или ниски - Ова е кога ќе се обложите на сите високи броеви, од 19 и повеќе, или на ниските броеви, 18 и под. За да го направите тоа, треба да ги поставите вашите чипови во полето 19-36 или во полето 1-18 од надворешната страна на распоредот. Платата за овој облог е 1:1.

Спортско обложување

Фудбалот е еден од најпопуларните спортови на кои луѓето се обложуваат. Можеби ова е поради фактот што секој ден се играат десетици натпревари кои ви даваат можност да заработите. Една од највозбудливите форми е обложувањето на големи настани како што се Светското првенство и Олимпијадата. Во Mr Green ќе ги најдете најконкурентните коефициенти и пазари за обложување.

Ако сте обожавател на г-дин Грин, мислиме дека го сакате Вилијам Хил. Погледнете го нашиот преглед на Вилијам Хил денес.

Игри со вистински пари

Ако сакате да играте со вистински пари, прво треба да отворите сметка кај Mr Green и да направите депозит. Сепак, треба да бидете внимателни бидејќи коцкањето за вистински пари може да биде многу незгодна работа. Треба да имате длабоки џебови за да си ја дозволите оваа форма на забава. Ти можеш`Не гледајте на коцкањето како начин да се ослободите од долговите или како единствен облик на приход.

Да се биде однапред со вашиот буџет е секако најдобриот начин да се држите под контрола. Добра работа овде е што кај Мистер Грин можете да најдете игра за секој џеб. Можете да ги приспособите нивоата на вашите облози и да ја пронајдете играта која нуди минимални облози кои започнуваат само од 25 p, на пример. Од друга страна, со високи ролери, ќе ми биде драго да слушнеме дека има маси со високи ролери кои дури и ги подигнуваат нивните горни граници.

Г-дин Грин го задоволува вашиот сладок заб со дневни бесплатни вртења на Sugar Rush
2023-08-01

Г-дин Грин го задоволува вашиот сладок заб со дневни бесплатни вртења на Sugar Rush

Основан во 2008 година, г-дин Грин е меѓу најпочитуваните европски брендови на онлајн казино. Казиното е познато по својата широка палета на игри, вклучувајќи повеќе прогресивни џекпот. Ова повеќенаградувано казино има и неколку бонуси и промоции за нови и лојални играчи.

Playtech соработува со Buzz Bingo за да воведе игри со еден паричник
2022-11-22

Playtech соработува со Buzz Bingo за да воведе игри со еден паричник

Лансирана во 1999 година, Playtech е една од водечките технолошки компании во индустријата за iGaming. Покрај создавањето на некои од најдобрите онлајн казино игри, Playtech обезбедува решенија за платформа за онлајн казина и спортски книги.