Mr Green - Live Casino

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Live Casino

Онлајн дилерот е еден од најдобрите елементи што може да ги понуди казиното. Во Мистер Грин, игрите во живо во казино се играат преку употреба на видео и аудио комуникациски систем. Ова му овозможува на играчот постојано да го гледа продавачот. Можете дури и да разговарате со дилерот ако сакате и бидејќи доводите се во живо, можете да поставувате прашања во секое време.

Како да играте казино игри во живо?

Треба да имате повеќе од 18 години и да креирате сметка за да започнете да играте во Mr Green. Едноставно треба да ја изберете играта што сакате да ја играте и тоатоа е. Играта ќе започне откако сите играчи ќе седнат на виртуелната маса. Играчите можат да видат сè што им е важно, како што е шпилот со карти, тркалото на рулетот, во зависност од играта што сте ја избрале да ја играте. Ова се следните игри со дилер во живо од кои можете да играте во Mr Green Еволуција игри:

 • Блек Џек
 • Рулет
 • Бакара
 • Казино Холдем
 • Покер со 3 карти
 • Карибите Студ покер
 • Има или нема договор
 • Змеј тигар
 • Фудбалско студио
 • Живи коцки од молња
 • Страна залог Сити
 • Супер Сик Бо
 • Тексас Холдем бонус покер
 • Крајниот Texas Hold'em
 • Фаќач на соништа

Ова се следните игри од Автентични игри:

 • Казино меѓународен рулет
 • Турбо рулет
 • Казино кат рулет
 • Дуо меѓународен рулет
 • Платинум казино рулет
 • Рулет со среќна топка
 • Оригинален рулет
 • Професионален рулет
 • Дуо Сент Винсент
 • Кралскиот казино рулет
 • Foxwoods казино рулет
 • Автоматски рулет класичен 1/2
 • Дуо авто рулет
 • Автоматски рулет брзина 1/2
 • Автоматски рулет ВИП
 • Блаже авто рулет

Ова се следните игри од NetEnt:

 • Блек Џек
 • Рулет

Блек Џек во живо

Блек Џек е секогаш добар избор бидејќи играта е многу забавна и ако го сакате целото искуство треба да ја изберете верзијата во живо. Благодарение на преносот со висока дефиниција ќе се чувствувате како да играте во вистинско копно казино. Можете да комуницирате со дилерот и со другите играчи на вашата виртуелна маса. Различни оператори нудат искуство со блек џек во живо, но најдобрите сигурно се оние кои доаѓаат од NetEnt и Evolution Gaming. Двајцата нудат висококвалитетни блек џек игри со професионални дилери, видео и звук со висок квалитет, и уште повеќе, совршена поддршка за мобилни уреди. Има неколку работи што ги раздвојуваат двајцата. Во игрите на NetEnt ќе ја најдете статистиката за сите последни раце на играчот додека таа опција не е достапна во игрите на Evolution. Од друга страна, Evolution им нуди на играчите кои не седат на маса да се обложуваат на рацете на другите играчи. Уште повеќе, Evolution има поддршка за до 4 различни табели за казино во живо што ќе се играат на истиот прозорец.

Рулет во живо

Ако сакате да ја споделите забавата со дилерите во живо и другите играчи од удобноста на вашиот дом, тогаш рулетот во живо е совршената игра за вас. Овде можете да уживате во истата атмосфера како што би играле во вистинско копно казино. Повторно, многу програмери нудат рулет во живо, но најдостојни се оние што доаѓаат од NetEnt и Evolution.

Обложување во живо

Има многу спортски настани на кои можете да учествувате како фудбал, хокеј на мраз и тенис. Ова е само уште една возбудлива форма на обложување за сите љубители на спортот таму. Овде можете да се обложувате на различни работи, не само на традиционалното спортско обложување пред настан. На пример, можете да се обложите за тоа кој ќе го добие следниот црвен картон или кој тим ќе го добие следниот пенал по велејќи.

Игри во живо

Идејата зад дизајнирањето игри во живо беше да им се овозможи на луѓето кои поради некоја причина можатПристапете до копнено казино за да доживеете што всушност има да понуди. Секоја игра што се нуди овде се игра на ист начин како што би се играла во казиното. Најпопуларните игри се Live Baccarat, Live Roulette и Live Blackjack.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино ХолдемКарибски СтудКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (25)