Mr Green - Tips & Tricks

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Tips & Tricks

Еве збирка совети и трикови за нови и искусни коцкари

Секогаш е добра идеја да се држите до вашиот буџет кога играте казино игри. Многу е лесно да се занесете кога се забавувате, па затоа треба да бидете многу одговорни кога станува збор за коцкањето. Благодарение на вградените алатки на г-дин Грин, можете да го направите тоа сега. Можете да го контролирате вашето однесување при играњето, така што сте победилеДури и немате проблеми во иднина.

  • Наједноставната работа што можете да ја направите е да поставите аларм. Да, добро слушнавте, поставете аларм исто како што го поставивте да се разбудите наутро. Ова ќе работи како потсетник за тоа колку време сте потрошиле и виеЌе знам кога да го наречеме на ден.

  • Научете да прифатите дека и губењето е дел од играта. Обидете се да го избегнете искушението да продолжите да играте за да ги бркате парите што веќе сте ги изгубиле.

  • Играјте игри кога се чувствувате среќни или возбудени, никогаш не играјте кога се чувствувате депресивни. Вашето расположение може да влијае на вашето одлучување и можеби ќе бидете подготвени да преземете ризик што вообичаено не би го направиле.

  • Кога чувствувате дека возбудата од играњето казино игри исчезнува и чувствувате потреба да го зголемите влогот само за да можете да го вратите напливот на адреналин, престанете. Кога се чувствувате вака, треба да знаете дека е време да се одморите од коцкањето.

  • Никогаш не играјте игри кога сте под дејство на алкохол или дрога. Тие можат да го заматат вашето расудување и вашето рационално донесување одлуки.

  • Секој пат кога ќе верувате дека не го контролирате вашето однесување на коцкање, треба да го направите тестот за самооценување кој ќе ви помогне да ги идентификувате сите потенцијални ризици.

  • Вашиот реален живот е поважен од вашето коцкање. Можеби изгледа како добар начин да избегате од вашите животни проблеми и проблеми, но тоа не е.

  • Кога станува збор за коцкањето, не се работи секогаш за парите. Вистина е дека не треба да го надминувате буџетот што можете да си дозволите да го изгубите, но во исто време треба да се запрашате дали имате време да играте. Никогаш не треба да страда вашиот личен живот, ниту вашата работа, вашето семејство и пријателите. Ако играта влијае негативно на вашиот живот, тогаш е време да престанете.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино ХолдемКарибски СтудКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (25)