Mr Green Преглед 2024 - Tips & Tricks

Mr GreenResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
БонусБонус $1200 + 200 бесплатни вртења
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Mr Green is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Еве збирка совети и трикови за нови и искусни коцкари

Секогаш е добра идеја да се држите до вашиот буџет кога играте казино игри. Многу е лесно да се занесете кога се забавувате, па затоа треба да бидете многу одговорни кога станува збор за коцкањето. Благодарение на вградените алатки на г-дин Грин, можете да го направите тоа сега. Можете да го контролирате вашето однесување при играњето, така што сте победилеДури и немате проблеми во иднина.

  • Наједноставната работа што можете да ја направите е да поставите аларм. Да, добро слушнавте, поставете аларм исто како што го поставивте да се разбудите наутро. Ова ќе работи како потсетник за тоа колку време сте потрошиле и виеЌе знам кога да го наречеме на ден.

  • Научете да прифатите дека и губењето е дел од играта. Обидете се да го избегнете искушението да продолжите да играте за да ги бркате парите што веќе сте ги изгубиле.

  • Играјте игри кога се чувствувате среќни или возбудени, никогаш не играјте кога се чувствувате депресивни. Вашето расположение може да влијае на вашето одлучување и можеби ќе бидете подготвени да преземете ризик што вообичаено не би го направиле.

  • Кога чувствувате дека возбудата од играњето казино игри исчезнува и чувствувате потреба да го зголемите влогот само за да можете да го вратите напливот на адреналин, престанете. Кога се чувствувате вака, треба да знаете дека е време да се одморите од коцкањето.

  • Никогаш не играјте игри кога сте под дејство на алкохол или дрога. Тие можат да го заматат вашето расудување и вашето рационално донесување одлуки.

  • Секој пат кога ќе верувате дека не го контролирате вашето однесување на коцкање, треба да го направите тестот за самооценување кој ќе ви помогне да ги идентификувате сите потенцијални ризици.

  • Вашиот реален живот е поважен од вашето коцкање. Можеби изгледа како добар начин да избегате од вашите животни проблеми и проблеми, но тоа не е.

  • Кога станува збор за коцкањето, не се работи секогаш за парите. Вистина е дека не треба да го надминувате буџетот што можете да си дозволите да го изгубите, но во исто време треба да се запрашате дали имате време да играте. Никогаш не треба да страда вашиот личен живот, ниту вашата работа, вашето семејство и пријателите. Ако играта влијае негативно на вашиот живот, тогаш е време да престанете.

Г-дин Грин го задоволува вашиот сладок заб со дневни бесплатни вртења на Sugar Rush
2023-08-01

Г-дин Грин го задоволува вашиот сладок заб со дневни бесплатни вртења на Sugar Rush

Основан во 2008 година, г-дин Грин е меѓу најпочитуваните европски брендови на онлајн казино. Казиното е познато по својата широка палета на игри, вклучувајќи повеќе прогресивни џекпот. Ова повеќенаградувано казино има и неколку бонуси и промоции за нови и лојални играчи.