Mummys Gold

Age Limit
Mummys Gold
Mummys Gold is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Mummys Gold е казино кое е на пазарот од 2014 година и нуди широк избор на игри и различни промоции. Ова казино ги исполнува сите современи меѓународни барања и нуди сигурно и безбедно искуство со игри.

Mummys Gold

/mummys-gold/about/

Games

Можете да најдете повеќе од 500 игри кога ќе се приклучите на Mummy's Gold казиното. Искористете го бонусот за добредојде што ќе додаде дополнителни 500 долари на вашето салдо, така што ќе имате повеќе шанси да истражувате некои нови игри во казиното.

Mummys Gold

Ако уживате во Mummys Gold, погрижете се да го посетите и градот Џекпот. Прочитајте го нашиот целосен преглед на Џекпот Сити овде.

Withdrawals

Повлекувањето на Mummy's Gold е многу едноставно. Тие знаат дека ова е делот што секој играч го предвидува, па затоа ја поедноставиле целата процедура само заради вас.

Bonuses

Првиот пат кога ќе ја депонирате вашата нова сметка на Mummys Gold Casino, ќе добиете a натпревар бонус за депозит до 500 долари. Минималниот депозит потребен за активирање на оваа понуда е 10 УСД. Можете да депонирате средства на вашата сметка користејќи Neteller, Брз банкарски трансфер или Visa Debit само за да наведете некои.

Payments

Еден од најкористените начини на плаќање кога станува збор за онлајн коцкање е Skrill, Neteller и PayPal. Причината зад ова е што тие се лесни за користење и нудат лесен и брз трансфер на средства. Добрата вест е дека сите овие начини на плаќање се достапни во Mummys Gold.

Account

Во Mummy's Gold, процесот на регистрација е прилично лесен и ќе потрае само неколку минути од вашето време. Треба да се упатите на официјалната веб-страница на казиното и да кликнете на „Играј сега“ или „Регистрирај се“ и да го пополните формуларот со сите потребни информации.

Mobile

Дали некогаш сте помислиле дека можете да ги играте омилените игри на вашиот мобилен телефон кога сакате? Па, сега е лесно да се игра во мобилното казино Mummy's Gold без разлика каде сте и во кое време од денот е.

Проверете го мобилното казино Mummysgold денес.

Tips & Tricks

Без разлика што преферирате да играте во Mummy's Gold Casino, сигурни сме дека ќе уживате во времето што го поминувате таму. Ако сте комплетен почетник, имате можност да ги испробате повеќето игри во забавен режим. Ова значи дека сè уште можете да ги видите вистинските бои на играта, но не можете да ги повлечете вашите добивки на крајот од вашата сесија.

Live Casino

Во казиното Mummy's Gold можете да ги најдете дејствијата и драмата на вистинско казино во живо од удобноста на вашиот дом. Платформата во живо на казиното се напојува со Evolution Gaming за да знаете дека ќе го имате најдоброто искуство што можете да го замислите бидејќи ова е еден од водечките провајдери кога станува збор за игрите во живо.

Во Mummy's Gold можете да најдете низа игри со рулет во живо:

  1. Рулет со двојна топка
  2. Класичен европски рулет
  3. Француски рулет. За љубителите на покер, Evolution Gaming подготви Casino Hold'em Poker, 3 Card Poker, Caribbean Stud Poker, заедно со Texas Hold'em Poker. Блек Џек или Бакара се совршени опции за сите кои бараат акција во казино еден на еден, со опции за еден или повеќе играчи.

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем и тимот на Mummy's Gold е целосно свесен за тоа. Тие го набљудуваат однесувањето на секој коцкар и ако забележат некаков компулсивен модел, ќе контактираат со својот клиент.

Software

Сите игри што можете да ги најдете во Mummy's Gold се реални и единствени. Тоа е затоа што казиното се здружи со не еден, туку двајца од најдобрите провајдери на софтвер, Microgaming и Еволуција игри . Нивните игри работат непречено без разлика кој уред го користите.

Support

Тимот на Mummy's Gold Casino знае дека треба да бидат достапни за своите клиенти 24/7 во случај да се појави проблем. И, мораме да признаеме дека тие вршат одлична работа и секогаш кога ви треба помош, тие се достапни за вас.

Deposits

Ако сакате да депонирате пари на вашата сметка на Mummys Gold, треба да се упатите во Касиерката. Изберете еден од многуте начини на депозит што ги нуди казиното. Вклучувајќи ги омилените играчи:

  • Банкарски трансфери
  • Виза; Mastercard
  • Нетлер
  • Paysafecard
    и многу други.

Security

Можете да бидете сигурни дека казиното Mummy's Gold е безбедна платформа за коцкање. Казиното користи 128-битна SSL енкрипција за да ги заштити сите ваши чувствителни информации. Казиното е исто така акредитирано од eCOGRA, а тоа значи дека сите игри се целосно фер и дека и вие и вашите пари сте совршено безбедни.

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за Mummys Gold во нашите ЧПП.

Affiliate Program

Кога сакате да се приклучите на програмата Mummy's Gold Affiliate, сè што треба да направите е да кликнете на копчето „Приклучи се сега“ и да го пополните краткиот формулар за апликација. Можете да ги најдете сите материјали што ви се потребни за промовирање на казиното обезбедени од Buffalo Partners.

Total score9.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (14)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Кинески
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (6)
Бразил
Индија
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Credit Cards
Debit Card
Interac
NetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
СофтверСофтвер (3)