N1 Casino Преглед 2024 - Games

N1 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.74/10
БонусБонус 400 долари
Дарежливи бонус понуди
Достапна е 24/7 поддршка
ВИП програма
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонус понуди
Достапна е 24/7 поддршка
ВИП програма
N1 Casino is not available in your country. Please try:
Games

Games

Казиното N1 додаде многу различни игри од некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги направи работите интересни за нивните играчи. Добрата вест овде е што можете да ги играте игрите во забавен режим за да ги научите правилата без да трошите сопствени пари. Откако ќе се чувствувате доволно сигурни, можете да направите депозит и да започнете да играте за вистински пари.

Бакара

Baccarat е класична игра што можете да ја играте во казиното N1. ова е многу популарна игра, па не е изненадување што има многу различни варијации на истата. Некои од насловите што можете да ги најдете овде вклучуваат Premium Baccarat, 3D Baccarat, Big Win Baccarat, Baccarat без провизија, Baccarat Gold, Baccarat Punto Banco и Mini Baccarat, само за да именуваме некои.

Пред да одлучите да играте за вистински пари, предлагаме прво да ги пребродите правилата. Добрата работа овде е што правилата за играта се многу едноставни и можете навистина брзо да ги совладате.

Првото нешто што треба да направите е да ставите облог и потоа дилерот ќе ги раздели картите со лицето нагоре. Две карти за играчот и две карти за банкарот, а кој има резултат поблиску до 9 е победник на рундата.

Картите имаат малку изменети вредности за целта на играта. Картите од 2 до 9 имаат номинална вредност, 10-ките и картите со слики имаат вредност од 0, а кецовите имаат вредност 1.

Може да се обложите на раката на играчот, раката на банкарот или можете да се обложите дека двете раце ќе завршат нерешено. Статистички гледано, раката на Банкарот ќе победува почесто и поради таа причина овој облог доаѓа со провизија од 5%. Облогот нерешено, од друга страна, нуди највисока исплата, но шансите овој облог да се случи се премногу мали.

Ако едната рака има вкупно 8 или 9, ова е природна победа, а кој ја има раката е победник. Ако никој нема природна рака, играта продолжува.

Нема ништо многу што можете да направите откако ќе ги добиете вашите картички. Бакара се игра според однапред поставени правила и дилерот е тој што треба да ги знае.

Играчот е првиот што ќе ја заврши раката и ќе црта на рака што ќе даде резултат под 6 и ќе стојат ако нивната рака е 6 или 7.

Правилата за банкарот се малку потешки, но како што рековме претходно дилерот е тој што треба да ги знае.

 • Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 3, тие ќе извлечат трета карта ако третата картичка на играчот била 1-2-3-4-5-6-7-9-10, а тие ќе стојат ако третата кола на играчот била 8.
 • Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 4, тие ќе извлечат трета карта ако третата картичка на играчот е 2-3-4-5-6-7, и тие ќе стојат ако третата кола на играчот е 1-8-9- 10.
 • Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 5, тие ќе извлечат трета карта ако третата картичка на играчот била 4-5-6-7, и ќе стојат ако третиот автомобил на играчот бил 1-2-3-8-9- 10.
 • Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 3, тие ќе извлечат трета карта ако третата картичка на играчот била 6-7, и ќе стојат ако третата кола на играчот била 1-2-3-4-5-8-9- 10.
 • Кога раката на играчот ќе достигне 7, тие ќе стојат.
 • Кога раката на играчот е вкупно 8 или 9, ова е природна рака и тој е победник на рундата.

Процеп

Онлајн видео слот игри се најпопуларните игри што можете да ги најдете во казиното N1. Изборот на игри овде е огромен, така што дефинитивно можете да најдете нешто што ќе ви се допадне.

Некои од најпопуларните слотови што можете да ги најдете овде вклучуваат Rich Wilde and the Book of Dead, Midas Golden Touch, Buffalo King Megaways, Wolf Gold, Gonzo's Quest Megaways, Money Train 2, Sweet Bonanza, Fruit Party, Mega Moolah, Dazzle Me, Starburst, Rise of Olympus, John Hunter, Wolf Power, Great Rhino Megaways, Zeus, Rainbow Riches, Flaming Hot, Wizard of Oz, Thor Infinity Reels и Thunderstruck.

Учењето како да се играат игри со видео слот е многу едноставно. Ви предлагаме да започнете со класиците бидејќи тие се многу едноставни, а подоцна можете да преминете на посложени.

Една од главните атракции на онлајн видео слот игрите е фактот дека тие се лесни за играње и може да добиете огромна награда ако среќата е на ваша страна. Сепак, мора да поминете низ основите пред да одлучите да играте за вистински пари.

Може да играте слотови во копнени казина или онлајн, без разлика што сакате. Некои играчи уживаат да играат во казино затоа што им се допаѓа атмосферата, додека други уживаат да играат онлајн бидејќи разновидноста на игрите е многу поширока.

Број на линии за плаќање

Првото нешто на кое ќе треба да обрнете внимание е бројот на линии за плаќање што ги нуди играта. Повеќето игри нудат повеќе линии за плаќање, но има и други кои нудат само неколку.

Класичните слотови нудат само една линија за плаќање која е позиционирана низ средината на макари. Така, во овој момент, веројатно се прашувате што значи тоа кога има многу линии за плаќање во играта. Па, тоа е прилично едноставно, можете да постигнете неколку победи во текот на истиот круг.

Ставање облози

Пред да го ставите првиот облог, треба да ја проверите табела за плаќање и да видите кои симболи се оние кои најмногу плаќаат, кои се специјалните симболи и многу други корисни информации. Откако ќе го направите тоа, можете да ја изберете вредноста на монетата. Деноминацијата на монетите на слотови обично е помала во споредба со другите игри.

Кога играте прогресивни игри, треба да го изберете максималниот износ на облогот затоа што тоа ќе ве направи подобни за прогресивниот џекпот.

Можете исто така да најдете некои корисни функции кои ќе го подобрат искуството на играње во казино. на пример, ако ја изберете функцијата Брзо вртење, ќе можете да ја играте играта со многу побрзо темпо. Автоматското играње е уште една многу корисна карактеристика што можете да ја користите и која ќе ви овозможи автоматски да играте преку однапред одреден број вртења.

Друга работа што ги прави игрите со видео слот онлајн толку привлечни за играчите е фактот што тие нудат различни теми, па веројатно можете да најдете нешто што навистина ви се допаѓа. Немојте да се изненадите ако најдете игра што се базира на вашата омилена книга, филм или ТВ-шоу.

Нестабилноста е уште една важна работа на која треба да обрнете внимание. На пример, ако сте со буџет, треба да се држите подалеку од нестабилните игри.

покер

Покерот е уште една класична игра можете да најдете во казиното N1. не е изненадување што постојат различни варијанти на покер, бидејќи ова е многу популарна игра. Некои од покер игрите што можете да ги играте овде вклучуваат:

 • 4 видови на бонус покер
 • Американски покер II
 • Џокер покер
 • Казино Студ покер
 • Кариби покер
 • Оаза покер
 • Triple Edge покер
 • Треј покер

За да победите во покер, треба да ја имате највисоко рангираната рака на крајот од играта. Значи, поради таа причина, треба да го научите рангирањето на рацете, а тие се како што следува:

 • Ројал Флеш - Ова е највисоко рангирана рака која се состои од следните карти A, K, Q, J, 10, сите исти.
 • Стрејт флеш - Ова е второ највисоко рангирана рака која се состои од пет карти во низа, сите во ист костум.
 • Четири од еден вид - Ова е рака која се состои од четири карти од ист ранг.
 • Фул Хаус - Ова е рака која се состои од три од еден вид со еден пар.
 • Флеш - Ова е рака која се состои од кои било пет карти со ист костум, но не во низа.
 • Стрејт - ова е рака која се состои од пет карти во низа, но не во ист костум.
 • Три од еден вид - Ова е рака која се состои од три карти од ист ранг.
 • Два пара - Ова е рака со два различни пара.
 • Пар - ова е рака која се состои од две карти од ист ранг.
 • Висока карта - кога немате ниту една од горенаведените раце, тогаш највисоката карта е единствената карта од вредност за вас.

Покерот започнува со принудени облози, Големиот слеп и Малиот слеп. Откако ќе се поделат првичните карти, играчите се повикани да дејствуваат за возврат. Секој играч може да преземе една од следниве активности:

Можете да проверите - да проверите значи да ја одбиете можноста да го отворите обложувањето. Оваа опција е достапна кога нема облог во текот на тековното коло, а ако проверите, не ставате облог, но сепак останувате во играта.

 • Можете да се обложите - можете да се обложите ако ниту еден друг играч претходно не се обложил ако го направил тоа, тогаш ќе мора да одговарате на тековниот облог.
 • Можете да преклопите - кога преклопувате, ги губите вашите карти и не можете да победите или да дејствувате повторно во моменталната рака.
 • Може да се јавите - кога ќе се јавите треба да одговарате на највисокиот облог.
 • Можете да подигнете - кога ќе подигнете, треба да одговарате на највисокиот облог, а потоа да направите поголем.

Рундите за обложување може да бидат различни, во зависност од варијантата што ќе одлучите да ја играте. Омаха покер и Texas Hold'em се двете најпопуларни игри што можете да ги најдете во кое било казино, па затоа ќе ги разгледаме правилата за овие игри.

Рундата за обложување пред флоп започнува веднаш штом ќе ги примите вашите дупки пред да бидат поделени заеднички карти. Откако ќе се поделат првите три заеднички карти, треба да се обложите и тоа се нарекува флоп. По делењето на четвртата заедничка карта, која е позната како пресврт, следува уште една рунда на обложување. Реката е кога се дели последната петта заедничка карта и се случува последниот круг на обложување.

По последниот облог, се случува пресметка и играчот со најдобра рака ќе победи во кругот.

Секоја табела има ограничување за обложување што се однесува на износот што можете да го отворите и подигнете. Постојат три типа на ограничувања за обложување:

 • Без ограничување - оваа игра не нуди ограничувања, за да можете да се обложувате и да зголемувате колку што сакате.
 • Ограничување на садот – оваа игра ќе ви понуди можност да се обложите или да подигнете за која било сума до и вклучувајќи ја големината на вкупниот лонец во тоа време.

Фиксна граница – оваа игра ќе ви понуди можност да се јавите, да се обложите или да подигнете, но само со фиксен износ. Износот е однапред поставен и ќе биде јасно прикажан на табелата.

Бинго

Бинго е уште една стара омилена игра на сите времиња може да играте во казиното N1. Ова е лесна игра за играње и многу брзо ќе ги научите основните правила. Бинго е стара игра која датира од 1500-тите кога луѓето ги означувале броевите од нивните картички наспроти броевите извадени од вреќа. Денес, многу се променија, а благодарение на напредната технологија можете да играте бинго онлајн кога сакате.

Идејата зад играта не е многу променета, ќе мора да ги пречкртате броевите што ги имате на вашите билети кога ќе бидат повикани. Предноста на играњето онлајн е тоа што бројките се означуваат автоматски, така што можете да играте со повеќе карти од вообичаено. Исто така, ако изберете да играте со повеќе карти, ги зголемувате вашите шанси за победа.

Првото нешто што треба да направите е да ја изберете играта што сакате да ја играте и да купите билети колку што сакате. Кога ќе се објави првиот број, ова ќе го означи почетокот на играта. Броевите ќе продолжат да се повикуваат додека некој не ги прекрсти сите броеви.

Кога играте онлајн, можете да ги искористите некои од достапните функции. Најчестите вклучуваат:

Автоматско играње – повеќето игри имаат систем кој автоматски ги означува броевите на вашите картички, така што не мора да ги барате.

Најдобро сортирање карти – оваа опција ќе ги подреди сите ваши карти, а оние што имаат најмногу шанси за победа ќе бидат на врвот за да можете да внимавате на неа.

Најдобро истакнување на картата – оваа опција ќе ја истакне картичката што се приближува до победа.

Видови бинго

Постојат многу различни видови на бинго, а оние кои се најчестите вклучуваат:

Бинго со 90 топки – оваа варијанта има 15 броеви на секој билет за бинго со 90 топки кои се распоредени во решетка 9x33. Постојат три начини за победа, победа со 1 линија, победа со 2 линии и целосна куќа. За победа од 1 линија, треба да покриете целосна хоризонтална линија на картичката. За победа од 2 линии, треба да покриете две целосни хоризонтални линии. Победа за целосна куќа е кога ќе ги означите сите броеви на вашиот билет.

75 топче бинго – во оваа варијанта треба да ги пречкртате броевите на вашиот билет. Секој тикет има пет хоризонтални линии и пет колони каде секоја колона е на чело со буква што пишува БИНГО. Постојат различни начини за победа и овде. За комбинезон, треба да ги покриете сите 24 броеви на картичката. За победи на линијата, треба да покриете цела хоризонтална, вертикална или дијагонална линија. За победи на шаблонот на Бинго, треба да ги покриете сите броеви што прават однапред одредена шема.

Бинго со 80 топки – оваа варијанта се игра на тикет кој има 16 броеви распоредени во мрежа 4x4. Колоните се со различни бои и има многу начини за победа. Победа на линијата е кога ќе ги означите сите броеви во една линија. Добивките со шаблони се исти како во бингото со 75 топки каде што треба да ги означите броевите што прават однапред одредена шема.

Блек Џек

Блек Џек е веројатно една од најпопуларните игри може да играте во казиното N1. Има многу различни варијанти на играта, така што ќе имате многу да изберете.

Пред да одлучите да играте за вистински пари, ви предлагаме да ги разгледате основните правила на играта. Добрата работа кога се приклучувате на казиното N1 е фактот што можете да играте Блек Џек во забавен режим. Ова значи дека не треба да депонирате средства и казиното ќе додаде виртуелни пари на салдото што можете да го користите за да ја играте играта и да ги практикувате правилата.

Блек Џек е познат и како 21, а добрата работа е што правилата се прилично едноставни, па можете да ги научите за кратко време.

Картите имаат малку изменети вредности за целта на играта. Картите од 1 до 10 ја имаат нивната номинална вредност, асовите се вреднуваат со 1 или 11, а картите со лице имаат вредност од 10.

Целта на играта е да се добие рака што ќе постигне поблиску до 21, повисоко од раката на дилерот без да надмине 21.

Кога играте онлајн, картите автоматски се мешаат и треба да се обложите пред да ги примите вашите две карти. Ако вашата рака надмине 21, ќе се распаднете и ќе изгубите. Ако сте доволно среќни да добиете две карти кои се собираат до 21, ова се нарекува Природен Блек Џек и вие сте победник на рундата.

Ќе ги добивате вашите картички свртени нагоре, додека дилерот ќе добие една карта свртена нагоре и една карта свртена надолу. Откако ќе ги видите вашите картички и картичката на дилерот, треба да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Постојат многу опции кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата рака. Најчестите дејства што ќе ги преземете кога играте се удирање и стоење.

Кога ќе погодите, ќе добиете дополнителна карта и добрата работа е што можете да добиете онолку карти колку што сметате дека е потребно. Кога ќе застанете, не преземате понатамошни активности и ќе останете со двете карти што сте ги добиле првично.

Ако двете карти што ги добивате се со иста вредност, можете да го поделите парот и да го играте како две посебни раце. Ќе мора да ставите дополнителен облог еднаков на вашиот првичен облог кога ќе ги поделите вашите парови.

Имате опција да го зголемите облогот кога ќе го удвоите. Можете да го удвоите само откако ќе ги добиете првите две картички. Ставете дополнителен облог и ќе добиете само една картичка.

Кога ќе завршите со играње со рака, на ред е дилерот. Мора постојано да следат некои строги правила дури и кога шансите се во нивна корист. Дилерот секогаш ќе стои на рака која изнесува вкупно 17 или повеќе, и секогаш ќе удира кога нивната рака е вкупно 16 или помалку.

Рулет

Рулетот е уште една класична игра може да играте во казиното N1. Покрај американскиот, францускиот и европскиот рулет, можете да најдете наслови како Roulette Royale, American Vertical Roulette VIP, Premier Roulette Diamond Edition, European Roulette Pro, Immersive Roulette, Lightning Roulette или Multi-Ball Roulette. Значи, ова значи дека ако ова е вашата игра никогаш нема да ви биде здодевно.

Овде, во казиното N1, можете да најдете маси за рулет со различни ограничувања за обложување, така што без разлика дали сте висок ролери или низок ролери, има нешто за вас.

Рулетот е популарна игра, па затоа не е изненадување што има многу различни варијации на играта. Некои од насловите што можете да ги најдете овде ги вклучуваат следните:

 • Молња рулет
 • Европски рулет
 • Извонреден рулет
 • Ruleta En Vivo
 • Американски рулет
 • Прво лице Молња Рулет
 • Француски рулет
 • Американски рулет
 • Европски рулет
 • Авто-рулет
 • Авто-рулет ВИП
 • Авто-рулет La Partage
 • Европски рулет
 • Рулет со двојна топка
 • Хиподром казино рулет
 • Американски рулет
 • Казино Малта рулет
 • Хиподром Гранд Казино
 • Одморалишта Атлантик Сити
 • Рулет
 • Брзина автоматски рулет
 • Јапонски рулет
 • Автоматски рулет Duo
 • Казино Bad Homburg
 • DUO авто рулет
 • Гранд во живо рулет
 • Кенсингтон рулет
 • Лоби игра
 • Кралскиот казино автентичен рулет
 • Рулет со песна
 • Глобус рулет
 • Лукс рулет
 • Кралската круна европски рулет
 • Златен чип рулет
 • Рулет Кралска
 • Виртуелен рулет
 • Европски рулет зум Рулет
 • Плочка за игра на Deutsches Roulette
 • Динамична плочка за игра рулет за табела за плаќање
 • Лондонски рулет
 • Рулет за лоби
 • Норшки рулет
 • Рулет франкофон
 • Суомалаинен Рулети
 • Свенск рулет
 • Турски рулет

Но, пред да одлучите да играте рулет за вистински пари, ви предлагаме да поминете малку време за да ги научите правилата. Можете да се потпрете на вашата среќа, тоа е секогаш опција бидејќи ова е игра на среќа. Но, штом ќе ги научите правилата и сите различни облози што ги нуди рулетот, драстично ќе ги подобрите вашите шанси за победа.

Играта се состои од маса и тркало. Треба да го ставите вашиот облог на масата, а потоа дилерот ќе ја испушти белата топка на тркалото што се врти. Кога тркалото ќе престане да се врти, топката ќе падне во еден од џебовите и ако го погоди вашиот број, ќе добиете исплата.

Она што го прави рулетот толку интересна игра е бројот на облози што ги нуди. И, добрата вест е дека сите основни облози се исти за сите форми на рулет.

Најлесните облози во рулет се облози со парни пари. Имате скоро 50-50 шанси да ги освоите овие облози, затоа ви предлагаме ако сте почетник, да започнете овде.

 • Црвено/Црно – ова е облог дека топката ќе слета на црвениот или црниот џеб без разлика на бројот.
 • Пар/непарен – ова е облог дека топката ќе слета на парен или на непарен број.
 • Ниско/Високо – ова е облог дека топката ќе слета или на низок број, кој вклучува броеви од 1 до 18, или на висок број, кој вклучува броеви од 19 до 36.

Следно, ги имаме облозите кои нудат исплата од 2 до 1 и тие ги вклучуваат следните:

 • Облог со дузина - овој облог вклучува три различни облози 1-ви 12, 2-ри 12 и 3-ти 12.
 • Облог во колона - овој облог исто така вклучува три различни облози, првата колона, втората колона и третата колона секоја содржи 12 броеви.

Последниот дел од облозите се оние кои нудат подолги коефициенти. Овие облози нудат големи исплати, но шансите за победа се многу помали во споредба со другите облози.

 • Облог во линија – ова е облог на 6 броеви кои се во два реда од три броја.
 • Облог во агол - ова е облог што опфаќа 4 броеви кои формираат квадрат на масата.
 • Уличен облог – ова е облог што опфаќа ред од три броја.
 • Сплит облог - ова е облог што опфаќа два броја соседни на масата.
 • Директен облог – ова е облог што покрива само еден број.

Џекпот игри

Џекпот игрите привлекуваат огромна публика бидејќи ви нудат шанса да освоите извонредна сума пари. Некои од најпопуларните игри со џекпот што можете да ги најдете во казиното N1 вклучуваат Mega Moolah, Treasure Nile, Tunzamunni, Divine Fortune, само за да именуваме некои. Она што треба да го запомните кога станува збор за џекпот игрите е дека треба секогаш да се обложувате максимум за да ги исполнувате условите за големата награда.