National Преглед 2024 - Countries

NationalResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Табла за најдобар играч
Чист дизајн
Повеќејазично казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Табла за најдобар играч
Чист дизајн
Повеќејазично казино
National is not available in your country. Please try:
Countries

Countries

За жал, не сите играчи можат да креираат сметка во Националното казино. Во некои земји, коцкањето е забрането со закон и ако живеете во таква земја не можете да отворите сметка. Националното казино можеби ги нема потребните лиценци за работа во вашата земја на живеење, па ако живеете во таква земја нема да можете да играте за вистински пари во казиното.

Обезбедувачите на софтвер имаат и некои ограничувања, вклучувајќи ги и следниве:

  • NetEnt игрите не се достапни во следните земји: Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Бахамите, Боцвана, Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка Република, Данска, Естонија, Еквадор, Етиопија, Франција, Гана, Гвајана, Хонг Конг, Италија, Иран, Ирак, Израел , Кувајт, Латвија, Литванија, Мексико, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Филипини, Португалија, Романија, Сингапур, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Судан, Сирија, Тајван, Тринидад и Тобаго, Тунис, Уганда, Обединетото Кралство , Соединетите Американски Држави, Јемен и Зимбабве.

  • Играта со видео слот Street Fighter не е достапна во следните земји: Ангвила, Антигва и Барбуда, Аргентина, Аруба, Барбадос, Бахамите, Белизе, Бермуди, Боливија, Бонер, Бразил, Британските Девствени Острови, Канада, Кајманските Острови, Кина, Чиле, Островот Клипертон, Колумбија, Костарика, Куба, Курасао, Доминика, Доминиканска Република, Ел Салвадор, Гренланд, Гренада, Гвадалупе, Гватемала, Гвајана, Хаити, Хондурас, Јамајка, Јапонија, Мартиник, Мексико, Монсерат, островот Наваса, Парагвај, Перу, Порторико, Саба, Свети Вартелемеј, Свети Евстатиј, Свети Китс и Невис, Света Луција, Сент Мартен, Свети Мартин, Сент Пјер и Микелон, Свети Винсент и Гренадини, Јужна Кореја, Суринам, Островите Туркс и Каикос, Соединетите Американски Држави, Уругвај, Девствените Острови на САД и Венецуела.

  • Видео слот играта Fashion TV не е достапна во следните земји: Куба, Јордан, Турција и Саудиска Арабија.

  • Планетата на мајмуните не е достапна во следните земји: Азербејџан, Кина, Индија, Малезија, Катар, Русија, Тајланд, Турција и Украина.

  • Викинзите со видео слот игри не се достапни во следните земји: Азербејџан, Камбоџа, Канада, Кина, Франција, Индија, Индонезија, Лаос, Малезија, Мјанмар, Папуа Нова Гвинеја, Катар, Русија, Јужна Кореја, Тајланд, Турција, Украина и Соединетите Американски Држави.

  • Видео слот играта Narcos не е достапна во следните земји: Индонезија и Јужна Кореја.

  • Универзалните чудовишта (Дракула, суштество од црната лагуна, проклетството на фантомите и невидливиот човек) се достапни само на следните територии: Андора, Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Босна и Херцеговина, Грузија, Исланд, Лихтенштајн, Молдавија, Монако, Црна Гора, Норвешка, Русија, Сан Марино, Србија, Украина, Северна Македонија, Турција, Австрија, Кипар, Финска, Германија, Грција , Унгарија, Ирска, Луксембург, Малта, Холандија, Полска, Словачка и Словенија.

  • Играчите од следните земји не можат да освојат џекпот од игрите на џекпот понудени од NetEnt: Австралија, Азербејџан, Кина, Данска, Индија, Израел, Италија, Јапонија, Малезија, Катар, Русија, Шпанија, Тајланд, Тунис, Турција, Обединетите Арапски Емирати и Украина.

Ограничени земји

Ограничени земји

Ако сакате да проверите дали можете да креирате сметка или не, тука е целосната листа на ограничени земји:

Израел, Соединетите Американски Држави, Обединетото Кралство, Франција и нејзините прекуокеански територии (Гвадалупе, Мартиник, Француска Гвајана, Реунион, Мајот, Сент Мартин, Француска Полинезија, Валис и Футуна, Нова Каледонија), Холандија, Малта, Обединети Арапски Емирати, Турција, Латвија, Холандски Западни Инди, Естонија, Белорусија, Литванија, Гибралтар, Џерси и Курасао.

Побарајте бонус за повторно вчитување до $250 во Националното казино овој петок
2023-05-23

Побарајте бонус за повторно вчитување до $250 во Националното казино овој петок

Националното казино е едно од водечките места за казино во Европа. Ова казино е познато по илјадниците висококвалитетни игри и бескрајната понуда на програми за лојалност. Значи, CasinoRank внимателно го следи казиното за да најде што можете да барате овој викенд. Националното казино нуди бонус за повторно вчитување во петок кој може да достигне 250 долари. Овој пост го разгледува секој аспект од оваа награда, вклучувајќи го минималниот депозит, барањата за обложување, квалификациските игри и многу повеќе. 

Националното казино го додаде Буонго Вуконг
2021-10-17

Националното казино го додаде Буонго Вуконг

National Casino лансираше неверојатна слот игра наречена Booongo Wukong. Главниот лик на играта е мајмун по име Вуконг.