Pin-Up Casino Преглед 2024 - Countries

Pin-Up CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $5.300 + 250 бесплатни вртења
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
Countries

Countries

Кога се регистрирате за сметка во Pin-Up Casino, потврдувате дека не сте жител на една од следните земји: Литванија, Латвија, Велика Британија, Соединетите Американски Држави и сродните територии, Ерменија, Холандија, Шпанија, Италија, Канада, Курасао, Франција, Данска, Кипар, Аруба, Бонер, Сент Мартен, Свети Евстатиј и Саба, Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Камбоџа, Еквадор, Гвајана, Хонг Конг, Индонезија, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Лао, Мјанмар, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Филипини, Сингапур, Јужна Кореја, Судан, Сирија, Тајван, Уганда, Јемен и Зимбабве.

Постојат некои дополнителни ограничувања што ги подразбираат и провајдерите на софтвер. На пример, казиното NetEnt ги ограничува играчите од следните земји: САД, Обединетото Кралство, Шпанија, Франција и Италија.

NetEnt има и територии на црната листа кои ги вклучуваат следните земји: Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Бахамите, Боцвана, Камбоџа, Еквадор, Етиопија, Гана, Гвајана, Хонг Конг, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Лао, Мјанмар , Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Филипини, Сингапур, Шри Ланка, Судан, Сирија, Тајван, Република Тринидад и Тобаго, Тунис, Уганда, Јемен, Зимбабве, Белгија, Бугарија, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Италија, Латвија, Литванија, Мексико, Португалија, Романија, Србија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Велика Британија и Соединетите Американски Држави.

Некои игри се забранети во одредени земји како што се Guns & Roses, Jimi Hendrix & Motörhead не може да се нудат во следните земји: Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Камбоџа, Еквадор, Гвајана, Хонг Конг, Индонезија, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Лао, Мјанмар, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Филипини, Сингапур, Јужна Кореја, Судан, Сирија, Тајван, Уганда, Јемен, Зимбабве, Белгија, Бугарија, Канада, Данска, Естонија, Франција, Италија, Латвија, Литванија, Мексико, Португалија, Романија, Шпанија, Соединетите Американски Држави, Обединетото Кралство, Австралија, Азербејџан, Кина, Индија, Малезија, Катар, Русија, Тајланд, Тунис, Турција и Украина.

Универзалните чудовишта (Франкенштајн, невестата на Франкенштајн, Дракула, Мумијата, Човекот Волк, Суштество од Црната лагуна и Невидливиот човек) може да се играат само во следните земји: Андора, Ерменија, Белорусија, Белгија, Босна и Херцеговина , Бразил, Бугарија, Хрватска, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Финска, Грузија, Германија, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Латвија, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Малта, Молдавија, Монако, Црна Гора, Холандија, Норвешка, Перу, Полска, Португалија, Романија, Русија, Сан Марино, Србија, Словачка, Словенија, Шведска и Швајцарија.

Здружениот џекпот не може да се игра во следните земји: Австралија, Азербејџан, Кина, Данска, Индија, Израел, Италија, Јапонија, Малезија, Катар, Русија, Шпанија, Тајланд, Тунис, Турција, Обединетите Арапски Емирати и Украина.