Pin-Up Casino Преглед 2024 - FAQ

Pin-Up CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $5.300 + 250 бесплатни вртења
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Прочитајте ја збирката на најчесто поставувани прашања на кои им се среќаваат играчите на Pin-Up.

Како да се регистрирате за сметка во Pin-Up казино?

Регистрирањето за сметка во Pin-Up Casino е многу лесно. Треба само да следите неколку едноставни чекори и добро сте да одите. Сè што треба да направите е да се упатите на веб-страницата и да кликнете на копчето Sign-Up што се наоѓа во горниот десен агол.

Што да правам откако ќе ја добијам е-поштата за потврда?

Откако ќе ја примите е-поштата за потврда, само треба да кликнете на врската за верификација. Ако не можете да ја видите е-поштата од казиното, проверете ја и вашата папка Спам. Ако не примите е-пошта од казиното, проверете дали сте ја внеле вистинската адреса на е-пошта, а ако сте ја внеле и проблемот опстојува, тогаш треба да ја контактирате Поддршката за корисници.

Кои валути можам да ги користам?

Многу различни валути се достапни во Pin-Up казиното. Кога ќе ја креирате вашата сметка, казиното ќе ја предложи валутата за која веруваат дека е најсоодветна за вас, во зависност од вашата локација. Ако сакате да користите друга валута, тогаш можете да го направите вашиот прв депозит користејќи ја валутата што ја претпочитате, а оттогаш таа ќе биде валутата поврзана со вашата сметка. Имајте на ум дека штом ќе направите депозит и ќе користите една валута, не можете да ја промените подоцна.

Може ли да имам повеќе од една сметка?

Не ви е дозволено да имате повеќе сметки во казиното. Може да имате само една сметка, а да бидам искрен не ви треба повеќе. Играчите кои создаваат повеќе сметки за да ги искористат предностите на бонусните промоции се против правилата на казиното и ризикуваат да им бидат суспендирани сметките.

Може ли да играм во казино иако сè уште немам 18 години?

Само играчи кои се полнолетни за коцкање можат да создадат сметка во казиното Pin-Up.

Како да ја повратам мојата лозинка?

Ако ја заборавите лозинката и не можете да се најавите на вашата сметка, нема што да се грижите бидејќи можете лесно да ја вратите. Сè што треба да направите е да кликнете на врската Заборавена лозинка што можете да ја најдете во прозорецот за најавување. Внесете ја вашата е-пошта и казиното ќе ви испрати упатства како да ја вратите вашата е-пошта. И, ако го користевте вашиот мобилен телефон за да се регистрирате во казиното, тогаш вашата нова лозинка ќе биде испратена преку текстуална порака.

Што се случува ако не добијам е-пошта за враќање?

Ако не можете да видите е-пошта од казиното, треба да ја проверите папката Spam. Ако и таму нема ништо, проверете дали сте ја внеле точната адреса на е-пошта. Треба да се вратите во казиното и да ги повторите чекорите. Ако проблемот продолжи, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници.

Што ќе се случи ако ја заборавам мојата адреса на е-пошта?

Ако случајно ја заборавите вашата адреса на е-пошта, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници за дополнителна помош.

Што ќе се случи ако ја сменам мојата адреса на е-пошта?

Кога ја менувате вашата адреса за е-пошта се смета за исто како и промена на сопственикот на сметката. Затоа, од таа причина, ве советуваме да контактирате со Поддршка за корисници и веројатно ќе треба да испратите некои документи за да ја докажете сопственоста.

Внесов неточни податоци при регистрација. Што да правам?

Ако се случи да внесете неточни детали кога се регистрирате, треба да контактирате со поддршката за корисници во спротивно ризикувате да ви биде суспендирана сметката.

Како да направите депозит?

Постојат различни начини на плаќање достапни во Pin-Up казиното за да можете да го изберете оној кој е најзгоден за вас. За да го направите ова, треба да се упатите до благајната и да го изберете начинот на плаќање што сакате да го користите, да ја внесете сумата што сакате да ја депонирате и да кликнете на потврди. Имајте на ум дека минималниот депозит што треба да го направите е најмалку 10 долари.

Какви бонуси можам да барам во Pin-Up казиното?

Има тони различни бонуси достапни штом ќе се приклучите на Пин-ап казиното. За да започнете, можете да побарате бонус за добредојде првиот пат кога ќе направите депозит и тоа драстично ќе го подобри вашето салдо. Подоцна, кога ќе станете редовен во казиното, можете да ги искористите предностите на многу различни промоции.

Што се случува ако мојот депозит не се кредитира?

Ако средствата што сте ги депонирале не се одразуваат на вашата сметка, има неколку работи што треба да ги проверите. Првата работа е да ја контактирате вашата банка за да видите дали трансакцијата била успешна. Ако беше, тогаш ќе треба да испратите доказ за плаќање до Поддршка за корисници и тие ќе го разгледаат.

Дали се вклучени некои такси при правење депозит?

Пин-ап казиното не наплаќа провизија за депозити или повлекување. Сепак, може да има провизија кога ќе ги конвертирате вашите добивки во вашата избрана валута.

Може ли да користам е-паричници за депонирање во Pin-Up казино?

Да, можете да користите неколку различни е-паричници за да направите депозити и повлекувања во Pin-Up казиното.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето на вашите добивки во Pin-Up казиното е многу едноставно. Треба да се упатите до благајната и да кликнете на повлекувањата. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и имајте на ум дека треба да го користите истиот начин што го користевте за да уплатите. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете и кликнете на Потврди.

Дали има нешто што треба да направам пред да побарам повлекување?

Многу е важно да ја потврдите вашата сметка пред да побарате повлекување. За да го направите ова, ќе мора да испратите копии од правни документи за да го докажете вашиот идентитет, адреса и начин на плаќање што планирате да го користите.

Колку време ќе биде потребно за казиното да го обработи моето повлекување?

Во моментот кога казиното ќе го добие вашето барање за повлекување, тие ќе го обработат што е можно поскоро. Не треба да трае повеќе од 24 часа. Имајте на ум дека треба да ја потврдите вашата сметка за да побарате повлекување. Ако не сте, тогаш тоа ќе го продолжи повлекувањето. Казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време.

Какви видови облози можам да ставам кога се обложувам на спорт?

Постојат различни облози што можете да ги поставите и тие се следните:

· Единствен облог е облог само на еден настан.

· Акумулаторскиот облог е облог на исходите на неколку настани кои се независни еден од друг. Максималниот број на настани на кои можете да се обложувате е 30.

· Повеќекратен облог е облог што е комбинација на акумулатори со дадена големина од однапред одреден број настани. Максималниот број на настани е 16.

Како да поставите облог во живо?

Кога ќе се најавите на вашата сметка, треба да кликнете на табулаторот Live. Треба да знаете дека сите настани во делот Обложување во живо се случуваат во реално време. Треба да изберете настан, да го внесете износот на облогот и да кликнете на копчето за облог за да го поставите вашиот облог.

Како да поставите акумулаторски облог?

Ќе треба да изберете два или повеќе исходи од настани во купонот за обложување и да бидете сигурни дека табот „Акумулатор“ е избран кога ќе го направите тоа. Внесете ја сумата што сакате да ја обложите и кликнете на копчето „Направи облог“.

Може ли да откажам облог што сум го направил по грешка?

Откако ќе поставите облог, тој се смета за валиден и не може да се откаже. Треба да бидете внимателни со следниот облог што ќе го направите и да проверите двапати пред да го потврдите вашиот облог.

Што се случува ако облогот се подмири погрешно?

Постојат основни правила за прифаќање облози и можете да ги проверите доколку мислите дека вашиот облог е погрешно подмирен. Според прописите е наведено дека настанот се смета за одржан ако е прекинат, не е завршен во рок од 24 часа или ако се одигра најмалку:

· Фудбал - 70 минути;

· НБА кошарка - 40 минути;

· Европска кошарка - 35 минути;

· НХЛ хокеј - 54 минути;

· Европски хокеј - 50 минути;

· MLB бејзбол - 5 ининги;

· Американски фудбал - 50 минути;

· Форбал - 60 минути,

Што е бесплатен облог?

Бесплатен облог е бонус што го добивате од казиното. Кога го правите овој облог, не ризикувате ништо од вашите сопствени пари.

Што е салдо на бонус?

Кога добивате бонус во казиното, бонусните средства се ставаат на вашата бонус сметка, а вашите вистински пари, парите што сте ги депонирале се ставаат на вистинската сметка. Откако ќе ги исполните условите за обложување, парите од бонус ќе бидат префрлени на вашата вистинска сметка и можете да направите повлекување доколку сакате.

Може ли да ги видам моите облози?

Да, можете да ги проверите сите ваши минати облози во делот Историја на обложување. Сè што треба да направите е да го изберете периодот и статусот на облозите што сакате да ги видите и кликнете на копчето Прикажи.

Може ли да играм игри бесплатно во Pin-Up казино?

Да, Pin-Up Casino нуди демо-режим за повеќето од нивните игри, дозволувајќи им на играчите да ги испробаат бесплатно без да обложуваат вистински пари. Сепак, некои игри со дилери во живо и прогресивни слотови за џекпот може да не се достапни во демо-режим. Дознајте за бесплатните опции за игри во нашиот преглед на Pin-Up казино.

Дали е безбедно закачување на казиното?

Пин-ап казиното се смета за безбедно, има валидна лиценца за коцкање и спроведува безбедносни мерки на индустриски стандарди. Сепак, од суштинско значење е да вежбате одговорно коцкање и да спроведете темелно истражување пред да се вклучите во кое било онлајн казино.