Pin-Up Casino Преглед 2024 - Responsible Gaming

Pin-Up CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $5.300 + 250 бесплатни вртења
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Коцкањето е одлична форма на забава, но за жал, може да почне да има негативни ефекти врз некои луѓе. Особено кога ќе почнете да ги губите парите што не можете да си дозволите да ги изгубите. Зависноста од коцкање е сериозен проблем што не можете едноставно да чекате да го напуштите, наместо тоа, треба да преземете дополнителни чекори за да се борите со оваа зависност.

Постојат многу различни организации со кои можете да контактирате за помош и насоки. Да се разбереме, ова е сериозен проблем и во некои случаи ќе ви треба помош од професионалец. Прво и најважно е да признаете дека имате проблем и од таму можете да почнете. Ова се едни од најпознатите организации кои имаат долгогодишно искуство и ќе дадат се од себе да ви помогнат на секој чекор.

  • GambleAware е организација која нуди помош и им помага на луѓето кои имаат проблеми со коцкањето. Можете да ја посетите нивната веб-страница за повеќе информации.

  • GamCare е организација која обезбедува советување и совети додека се осврнува на социјалното влијание на коцкањето. Тие исто така имаат телефонска линија за помош за жителите на ОК, па можете да ги повикате на 0845 6000 133. Можете да контактирате со казиното иако не живеете во ОК и тие ќе обезбедат детали за меѓународните организации за поддршка.

  • Анонимни коцкари е дружба на луѓе кои се здружиле за да ги споделат своите искуства и да си помагаат. Постојат групи ширум светот, па затоа ви предлагаме да ја проверите нивната веб-страница за да видите дали има таква во ваша близина.

  • Терапија со коцкање е организација која обезбедува помош и советување на секој кој е погоден од коцкањето. Оваа организација работи во рамките на ОК, но и на меѓународно ниво.

    Тест за самооценување

    Ако мислите дека коцкањето почнува да ви штети на вашиот живот, тогаш првото нешто што можете да направите е да го направите тестот за самооценување. Ова е збир на прашања кои ќе ви помогнат подобро да ги разберете вашите навики за коцкање. Не треба да се каже дека мора да бидете искрени кога го полагате тестот бидејќи тоа е за ваше добро.

· Дали пропуштате часови или работа поради вашето коцкање?

· Дали се коцкате секогаш кога ќе се почувствувате досадно?

· Дали се коцкате кога сте сами долго време?

· Дали другите луѓе го критикуваат вашето коцкање?

· Дали се чувствувате како да сте изгубиле интерес за вашето семејство и пријателите?

· Дали лажете за да ги прикриете парите што сте ги потрошиле додека се коцкате?

· Дали позајмувате пари за да ја финансирате вашата навика за коцкање?

· Дали имате „пари за коцкање“ одвоени од вашите други пари?

· Дали се коцкате додека не ги изгубите сите пари?

· Дали мислите дека треба да ги вратите изгубените пари?

· Дали се чувствувате очајно кога ќе ги изгубите сите пари на коцкање?

· Дали чувствувате потреба да се коцкате повеќе кога сте депресивни?

Колку повеќе прашања одговарате со „да“, толку е поголема веројатноста дека имате проблеми кои дури може да прераснат во нешто уште покомплексно. Зависноста од коцкање е исто како и секоја друга зависност и треба да ја сфатите сериозно од самиот почеток.

Самоисклучување

Самоисклучување

Ако поради која било причина треба да се одморите од коцкањето, можете да ја користите опцијата за самоисклучување во Пин-ап казиното. Откако ќе го поставите само-исклучувањето, вашата сметка ќе биде затворена најмалку 6 месеци и не можете да ја активирате под никакви околности. Откако ќе помине периодот, ќе треба да испратите писмено барање за повторно отворање на вашата сметка.

Одговорно играње

Одговорно играње

Пин-ап казиното е посветено на одобрување на одговорно играње и тие веруваат дека е нивна одговорност да се погрижат да се забавувате секогаш кога играте во казиното. Исто така, мора да бидете свесни дека земате голем дел од целото ова искуство со коцкање и сакаме да се погрижиме да имате јасно разбирање за тоа што се случува. Коцкањето е само забавна забава и не треба да се гледа како начин да се заработи. За да ви ги олесниме работите, направивме кратка и концизна листа за тоа што претставува коцкањето и како треба да го гледате:

· Коцкањето е форма на забава што треба да ја земете во предвид кога имате слободно време.

· Кога се коцкате, можно е да изгубите пари, а кога тоа ќе се случи треба да избегнувате бркање загуби.

· Коцкајте само со парите што ги имате и можете да си дозволите да изгубите.

· Секогаш следете го времето и парите што ги трошите додека се коцкате.

· Ако мислите дека ви треба пауза од коцкањето поради која било причина, треба да ја контактирате поддршката за корисници.

Малолетни коцкање

Малолетни коцкање

Можете да креирате сметка во Pin-Up Casino само ако сте полнолетни за коцкање во вашата јурисдикција. За да се избегне малолетно коцкање, казиното врши проверки за проверка на возраста на секој клиент што создава сметка. Уште повеќе, казиното прави и случајни проверки од време на време.

Ако имате малолетни деца, можете лесно да го регулирате пристапот до интернет. На овој начин вашите деца не можат да ги посетуваат страниците што не ги сакате. Има многу различни провајдери на софтвер кои ќе ви помогнат во тоа и ви предлагаме да пробате еден од овие: