Play Grand Преглед 2024 - Withdrawals

Play GrandResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $300
Највисоко оценет
Нуди најпопуларни игри
Достапни се поени за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Највисоко оценет
Нуди најпопуларни игри
Достапни се поени за лојалност
Play Grand is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Во GrandPlay казиното се дозволени различни методи за повлекување, вклучувајќи банкарски трансфер, Neteller, Skrill, Visa, Maestro, MasterCard, Trustly и PayPal. Минималниот износ што можете да го повлечете е 20 УСД и не се наплаќаат трошоци за повлекување.

Времето на повлекување главно зависи од методот што го користите.

· Времето за повлекување на EWallets е помеѓу 24 и 48 часа.

· Времето за повлекување за плаќање со картичка е помеѓу 2 и 5 дена.

· Времето на повлекување за банкарски трансфери е помеѓу 3 и 5 дена.

Бонус за повлекување

Бонус за повлекување

Минималниот депозит што треба да го направите за да се квалификувате за бонусот за добредојде е најмалку 10 долари. Откако ќе го добиете бонусот, треба да ги исполните условите за обложување пред да можете да побарате повлекување на вашите добивки.

Барањата за обложување за казиното PlayGrandБонусот за добредојде е 35 пати, што мора да признаете не е толку многу. Некои игри се исклучени од понудата за добредојде, затоа ве советуваме да ги прочитате Условите и правилата на бонусот дури и пред да го прифатите. Пакетот за добредојде вклучува и бесплатни вртења. Бесплатните вртења важат само 10 дена откако ќе ги добиете, а средствата за бонуси важат само 30 дена.

Како да се повлечете?

Како да се повлечете?

Повлекувањето во казиното PlayGrand е многу едноставно. Нема многу начини за повлекување достапни во казиното, но сигурни сме дека ќе го најдете оној кој најмногу ви одговара. Играчите кои користат Visa картичка може да побараат повлекување на нивната картичка и повлекувањето ќе потрае неколку дена за да се обработи. На играчите кои користат е-паричници, пак, средствата ќе им бидат веднаш префрлени.

Има ограничувања за износот што може да го повлечете во PlayGrand казиното. Минималниот износ што можете да го повлечете е 10 долари, а максималниот износ што можете да го повлечете неделно е ограничен на 10.000 долари.

Валути

Валути

Можете да користите различни валути за да направите повлекување од вашата сметка во казино, вклучувајќи австралиски долари, канадски долари, евра, Британски фунти стерлинг, норвешки круни, шведски круни, американски долари иЈужноафрикански ранд. Имајте на ум дека откако ќе изберете валута за вашата сметка, не можете да ја промените подоцна.