Play Million Преглед 2024 - Countries

Play MillionResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 долари
Разговор во живо 24/7
Докажан саем од iTech Labs
Достапен е ВИП салон
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Разговор во живо 24/7
Докажан саем од iTech Labs
Достапен е ВИП салон
Play Million is not available in your country. Please try:
Countries

Countries

Жителите од одредени земји не можат да отворат сметка на PlayMillion. Причините можат да бидат различни за секоја земја, но генерално, тоа се должи на некои законски ограничувања. Ова се земјите кои се исклучени од PlayMillion, Австралија, Белгија, Бугарија, Кипар, Чешка, Естонија, Франција, Грција, Унгарија, Израел, Италија, Литванија, Мексико, Полска, Португалија, Романија, Сингапур, Словенија, Шпанија, Турција , а Соединетите Американски Држави нема да можат да отворат сметка во казиното PlayMillion.

Во некои земји, учеството во игрите во Казино е забрането со закон. Ако живеете во една од овие земји, тогаш, за жал, не можете да отворите сметка во PlayMillion. Еве список на земји кои не можат да пристапат до казиното:

 • Азија
 • Австралија [8]
 • Австралиска престолнина територија
 • Нов Јужен Велс
 • Северна Територија
 • Квинсленд
 • Јужна Австралија
 • Тасманија
 • Викторија
 • Западна Австралија
 • Белгија
 • Бугарија
 • Кипар
 • Чешка република
 • Данска
 • Естонија
 • Франција
 • Грција
 • Унгарија
 • Израел
 • Италија
 • Латвија
 • Литванија
 • Мексико
 • Полска
 • Португалија
 • Романија
 • Сингапур
 • Словенија
 • Шпанија
 • Турција
 • Соединети Држави [56] * Алабама * Алјаска * американска Самоа * Аризона * Арканзас * Калифорнија * Колорадо * Конектикат * Делавер * Дистрикт Колумбија * Флорида * Грузија (САД) * Гуам * Хаваи * Ајдахо * Илиноис * Индијана * Ајова * Канзас * Кентаки * Луизијана * Мејн * Мериленд * Масачусетс * Мичиген * Минесота * Мисисипи * Мисури * Монтана * Небраска * Невада * Њу Хемпшир * Њу Џерси * Ново Мексико * Њујорк * Северна Каролина * Северна Дакота * Северните Маријански Острови * Охајо * Оклахома * Орегон * Пенсилванија * Порторико * Род Ајленд * Јужна Каролина * Јужна Дакота * Тенеси * Тексас * Американски Девствени Острови * Јута * Вермонт * Вирџинија * Вашингтон * Западна Вирџинија * Висконсин * Вајоминг