Play Million Преглед 2024 - Support

Play MillionResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 долари
Разговор во живо 24/7
Докажан саем од iTech Labs
Достапен е ВИП салон
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Разговор во живо 24/7
Докажан саем од iTech Labs
Достапен е ВИП салон
Play Million is not available in your country. Please try:
Support

Support

Играј Million онлајн казино нè поддржува преку разговор во живо, што функционира одлично. Тие имаат и пошта за поддршка и меѓународен телефон за поддршка. Ова е малку подобро од повеќето казина зошто мислиме дека се натпросечни за опциите за поддршка. Имавме малку доцнење со нашето повлекување, но тоа се случува насекаде од време на време.

Разговорот во живо е најзгодниот начин да стапите во контакт со поддршката за корисници. Достапно е седум дена во неделата од 6 часот наутро до полноќ. Ќе треба да почекате само неколку минути во просек за да стапите во контакт со агент за клиенти.

Можете исто така да стапите во контакт со казиното на нивната адреса за е-пошта support@playmillion.co.uk. Може да добиете одговор веднаш, но просечното време на чекање е 24 часа.