Play Ojo Преглед 2024

Play OjoResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
БонусБонус 80 бесплатни вртења
Над 3000+ игри
Обложување бесплатни врти
Без обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Над 3000+ игри
Обложување бесплатни врти
Без обложување
Play Ojo is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Бидејќи Play Ojo кажа цврсто „не“ на барањата за обложување, тие немаат парични бонуси достапни за нивните играчи бидејќи тие треба да се обложуваат. Ова не значи дека нема други поволности што казиното може да им ги понуди на своите играчи.

Сепак, Play Ojo доделува а бонус за бесплатни вртења на нивните нови играчи. Новите играчи ќе добијат 80 бесплатни вртења со обложување плус 1 бесплатно вртење на Prize Twister. Парите што ќе ги заработите кога ги играте овие бесплатни вртења остануваат ваши да ги задржите. Немате никакви барања за обложување што треба да ги исполните, што го прави уживањето во играњето уште поголемо.

Комплетна листа со бонуси од Play Ojo
Депозит бонусДепозит бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

Во Play Ojo можете да најдете само една варијација на многу популарната игра на Бакара. Во делот „Играње со карти“, можете да ја отворите класичната верзија на играта, која ви нуди три опции за ограничувања за обложување:

· Во Стандарден режим, можете да поставите минимален облог од $1 и максимален облог од $100.
· Во Режим на Highrollers, можете да поставите минимален облог од $50 и максимален облог од $500.
· Во VIP режим, можете да поставите минимален облог од $300 и максимален облог од $1.500.

Software

Play Ojo знаеше уште од моментот кога го лансираа казиното дека мора да се здружат со некои од најдобрите добавувачи на софтвер, бидејќи на тој начин можат да донесат поразновидни понуди за игри на своите клиенти. Така, можете да најдете игри во Play Ojo од следниве развивачи на софтвер:

· RTG, Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, SkillOnNet, Nyx Interactive, Bally, Play'n GO, WMS, NextGen Gaming, 1x2Games, Реалистички игри, Blueprint Gaming, Barcrest Games, Genesis Gaming, Novomatic, Amaya (Chartwell), Yggdrasil , Rabcat, Merkur Gaming, XPro Gaming, Thunderkick, 2 By 2 Gaming, Big Time Gaming, Lightning Box, GameArt, Gamomat, Quickfire, Sigma Games, Chance Interactive, Foxium, Just For The Win, Grand Vision Gaming (GVG), Old Skool Studios, Shuffle Master, BlaBlaBla Studios, Bally Wulff, Elk Studios, IGT (WagerWorks), Red Tiger Gaming, Reel Time Gaming, Slingo

Payments

Payments

Најпопуларните начини на плаќање препознаени и од казината и од играчите се Skrill, Neteller и PayPal, а добрата вест е што сите овие се достапни во Play Ojo Casino.

10 долари
Минимален депозит
€20, $10, $5
Минимално повлекување

Deposits

За да играте игри со вистински пари, прво треба да направите депозит. Правењето депозит е навистина лесно. Сè што треба да направите е да се најавите на вашата сметка и да отидете на страницата Депозит. Од списокот, изберете го начинот на плаќање што најмногу ви одговара и внесете ја сумата што сакате да ја депонирате.

Withdrawals

Повлекувањата треба да се направат со истиот начин на плаќање што сте го користеле за да направите депозит на прво место. Минималниот износ што можете да го повлечете е 20 УСД, а максималниот износ е 10.000 УСД. Имате широк спектар на начини на плаќање од кои можете да изберете кога користите Play Ojo.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+172
+170
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+6
+4
Затвори

Languages

Можете да ја користите веб-страницата на казиното на еден од следниве јазици: · англиски · фински · германски · норвешки · шведски.

+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Лиценцирање и регулирање

Play Ojo е регулирано од неколку реномирани органи за коцкање, вклучувајќи ги Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, Органот за игри на среќа на Малта, Комисијата за алкохол и игри на Онтарио, Шведската управа за коцкање, Министерството за внатрешни работи на државата Шлезвиг-Холштајн и Данската управа за коцкање. Овие регулаторни тела го надгледуваат работењето на казиното за да обезбедат фер игра и заштита на играчите.

Ова значи дека Play Ojo работи според строгите упатства и мора да се придржува до прописите во врска со безбедноста на играчите, одговорните практики на коцкање и фер играње. Играчите можат да веруваат дека нивните права се заштитени кога играат во ова казино.

Мерки за шифрирање и сајбер безбедност

Play Ojo сериозно ја сфаќа безбедноста на податоците на играчот. Тие користат напредна технологија за шифрирање за да ги заштитат сите чувствителни информации што се пренесуваат помеѓу уредите на играчите и нивните сервери. Ова осигурува дека личните податоци и финансиските трансакции се заштитени од љубопитните очи.

Дополнително, Play Ojo имплементира робусни мерки за сајбер безбедност за да спречи неовластен пристап или обиди за хакирање на нивната платформа. Се спроведуваат редовни безбедносни контроли за да се идентификуваат сите пропусти и навремено да се решат.

Ревизии и сертификати од трета страна

За да ја потврди правичноста на нивните игри и безбедноста на нивната платформа, Play Ojo е подложен на редовни ревизии од трета страна од независни агенции за тестирање, како што е eCOGRA (обезбедување на регулатива за онлајн игри за е-трговија). Овие ревизии ја проценуваат случајноста на резултатите од играта, како и интегритетот на системите на казиното.

Понатаму, Play Ojo поседува сертификати од реномирани организации во индустријата за игри кои дополнително ја потврдуваат нивната посветеност на правичност и безбедност.

Политики за податоци за играчот

Play Ojo следи строги правила кога станува збор за собирање, складирање и користење информации за играчите. Тие собираат само суштински податоци неопходни за создавање на сметка и цели за верификација. Сите собрани податоци се чуваат безбедно на шифрирани сервери со ограничен пристап доделен само на овластен персонал.

Транспарентноста е приоритет за Play Ojo во однос на користењето податоци на плеерот. Тие даваат јасни објаснувања за тоа како ракуваат со личните информации во нивната изјава за политика за приватност достапна на нивната веб-страница.

Соработки и партнерства

Play Ojo ја покажува својата посветеност на интегритет преку соработки и партнерства со реномирани организации во индустријата за игри. Тие тесно соработуваат со одговорните иницијативи за коцкање, како што се GamCare и BeGambleAware, за да промовираат безбедни практики за коцкање и да обезбедат поддршка за играчите кои можеби се соочуваат со проблеми поврзани со коцкањето.

Повратни информации од играчите и препораки

Зборот на улица за доверливоста на Play Ojo е убедливо позитивен. Многу играчи го фалат казиното за неговиот транспарентен пристап, фер третман на клиентите и брзо решавање на спорови. Казиното изгради силна репутација врз основа на нивната посветеност на задоволството на играчите.

Процес за решавање спорови

Ако играчите имаат проблеми или проблеми, Play Ojo има посветен тим за поддршка на корисниците достапен 24/7 за да им помогне. Казиното ги сфаќа сериозно сите поплаки и има за цел да ги реши навремено и праведно. Во случај на спорови што не можат да се решат директно со казиното, играчите можат да ја ескалираат својата загриженост до релевантните регулаторни органи кои го надгледуваат работењето на Play Ojo.

Достапност за поддршка на клиентите

Играчите можат лесно да допрат до поддршката за корисници на Play Ojo преку различни канали, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта или телефон. Казиното се гордее со обезбедување одговорна услуга за клиентите, осигурувајќи дека сите грижи за довербата и безбедноста се решени навремено.

Со приоритет на заштитата на играчите, фер-плејот, транспарентноста и одговорните услуги за поддршка на клиентите, Play Ojo се етаблира како доверливо име во светот на онлајн игрите. Играчите можат да се чувствуваат сигурни знаејќи дека играат во реномирана казино што ја цени нивната безбедност и задоволство.

Security

Play Ojo гарантира дека вашите лични и финансиски информации се безбедни. Тие прават огромни напори за да го следат стандардниот безбедносен протокол за да се осигураат дека сите трансакции се вршат на целосно безбеден начин.

Responsible Gaming

Освојувањето на голема сума пари е сон на сите, а не само на коцкарот. Да бидам искрен, кој не би сакал да стави неколку облози и да добие пари што го менува животот. Сосема е нормално да се сонуваат такви соништа, но за коцкарот тие само се претвораат во опсесија. Коцкарите веруваат дека ако играат џекпот игри што е можно подолго, на крајот ќе победат. И во коцкањето, исто како и во животот, нема сигурни добивки.

Алатки за самоограничување

  • Алатка за ограничување на депозити
  • Алатка за ограничување на временската сесија
  • Алатка за самоисклучување
  • Алатка за време на ладење
  • Алатка за самооценување
About

About

Play Ojo беше лансиран уште во 2017 година и веднаш стекна силна репутација во казино индустријата. Од моментот кога ги отворија вратите на онлајн казиното, тие почнаа да привлекуваат публика од целиот свет. Главната причина зошто Play Ojo беше непосреден успех е благодарение на нивниот револуционерен систем за наградување на членовите.

Кратки факти

Компанија: Skill On Net Limited
Година на основање: 2017

Account

Процесот на регистрација во Play Ojo е лесен и забавен и се состои од три дела: · Во првиот дел треба да го пополните вашето име, роденден, пол и адреса на е-пошта. · Во вториот дел треба да ја пополните адресата и бројот на мобилниот телефон. · Во третиот дел треба да изберете корисничко име, лозинка и тајно прашање.

Support

Секогаш кога имате проблем, можете да контактирате со Play Ojo Casino на неколку начини. Најзгодно е разговорот во живо кој е достапен од 06:00 до 00:00 часот по Гринич секој ден. Друг начин да контактирате со казиното е телефонски и можете да ги контактирате на +44 20 3150 2541. Или можете да им испратите е-пошта на support@playojo.com

Разговор во живо: Yes
Телефонска поддршка: 2031500852

Tips & Tricks

Многу казина го нудат главно истото искуство, но ако барате нешто различно, тогаш треба да се обидете на Play Ojo. Едно нешто што целосно исчезна во казиното, тоа се барањата за обложување бонус. Сè што треба да направите за да играте во казиното е да се регистрирате за нова сметка и да направите депозит и да започнете да играте.

Promotions & Offers

Првиот пат кога ќе се регистрирате за казиното добивате бесплатни вртења автоматски. Тоа значи дека не ви требаат никакви промотивни кодови што треба да ги користите кога ќе го направите вашиот прв депозит. Во случај да сакате да го пробате казиното без да вложите депозит, тогаш постои бонус код без депозит што можете да го користите кога сакате да играте. Едноставно одете во делот Мој профил и внесете %ПРОМОКОД. Во овој момент нема ваучери кои ќе ја подобрат вашата рамнотежа, но тоа не значи дека ќе остане така засекогаш. Ве советуваме одвреме-навреме да одите на промотивната страница, бидејќи таму може да ве чека изненадување.

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за Play Ojo во нашите ЧПП.

Live Casino

Live Casino

Казиното во живо е досега најдобрата иновација во онлајн светот. Го комбинира искуството на копното казино со онлајн казиното. Така, без разлика каде сте или колку е часот, можете лесно да се најавите на вашата сметка и играјте ја вашата омилена игра со дилер во живо.

Казино игрите се емитуваат во HD и се напојувани од некои од најдобрите даватели на казино игри во живо: XPG, Evolution Gaming, NetEnt Live и Extreme Live Gaming.

Mobile

Mobile

Можете лесно да уживате во придобивките од Play Ojo Casino на вашиот рачен уред. Сега можете да уживате во повеќе од 500 наслови кога и да посакате. Мобилната апликација е домаќин на голем број интересни и атрактивни функции дизајнирани да го подобрат вашиот биланс за кратко време. Можете лесно да вложувате депозити и да ги повлекувате вашите добивки на вашиот мобилен телефон или таблет, и генерално ќе имате пристап до сите поволности што ги нуди главната веб-страница.

Affiliate Program

Affiliate Program

За да се приклучите на придружната програма на Play Ojo Casino, треба да креирате нова сметка. Ќе ви бидат потребни само неколку минути од вашето време за да ја завршите регистрацијата и можете да почнете да заработувате пари.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Играјте Ojo: An Overnight Success
2021-08-20

Играјте Ojo: An Overnight Success

Онлајн казина постојат веќе долго време. Но, нивната популарност забележа пораст во последните две години. Со пандемиската ситуација што го зафати светот, коцкарите одеа во онлајн казина за да си го поправат своето. Едно казино што се издвојува меѓу ордите на онлајн казина кои се достапни денес е Play Ojo.