Play Ojo Преглед 2024 - Live Casino

Play OjoResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
БонусБонус 80 бесплатни вртења
Над 3000+ игри
Обложување бесплатни врти
Без обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Над 3000+ игри
Обложување бесплатни врти
Без обложување
Play Ojo is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Казиното во живо е досега најдобрата иновација во онлајн светот. Го комбинира искуството на копното казино со онлајн казиното. Така, без разлика каде сте или колку е часот, можете лесно да се најавите на вашата сметка и играјте ја вашата омилена игра со дилер во живо.

Казино игрите се емитуваат во HD и се напојувани од некои од најдобрите даватели на казино игри во живо: XPG, Evolution Gaming, NetEnt Live и Extreme Live Gaming.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Кога сте расположени за старата класична игра на 21, тогаш треба да најдете место на една од масите на Play Ojo's Live Blackjack. Овде можете да најдете сè што барате без да мора да одите во копнено казино.

Како да играте Блек Џек во живо

Добивањето пристап до масата за блек џек на Live Casino е толку лесно. Треба да се најавите на вашата сметка и да направите депозит. Одете во делот Игри и изберете Казино во живо каде што можете да ги најдете многуте различни опции за Блек Џек достапни. Откако ќе ја изберете играта по ваш избор, таа ќе се вчита во вашиот прелистувач и ќе го активира преносот во живо и ќе го проследи на вашиот уред. Во случај да се заземат сите места, ќе треба да почекате следната рунда за да се обложите. Една од најдобрите карактеристики на блек џек во живо е тоа што можете да комуницирате со дилерот преку разговор во живо.

Лобито на казиното во живо на секој провајдер е поставено поинаку и тие нудат уникатни варијанти, од кои секоја може да се пофали со различни карактеристики. На овој начин имате повеќе достапни опции за да можете да ја изберете онаа што најмногу ви одговара. На пример, Evolution ви овозможува да играте четири различни маси на Казино во живо одеднаш, а можете дури и да ставате облози на други играчи додека чекате место. NetEnt од друга страна ви дава пристап до статистиката на претходните 10 раце на дилерот. Значи, кога ќе одлучите да пробате блек џек во живо во казиното Play Ojo, очекувајте ги следниве работи:

 • Професионални дилери
 • Разговор во живо
 • Лесен за користење интерфејс
 • Видео стриминг со висока дефиниција
 • Висококвалитетен звук
 • Историја на играта
 • Инстант игра
 • Нема барања за обложување
Рулет

Рулет

Рулет тркало двојно нула е една од најпопуларните варијации на рулет познати. Ова тркало има 38 слотови. Постојат вообичаени броеви кои одат од 1 до 36 и броевите 0 и 00. Сите броеви се или црни или црвени, а нулите се зелени.

Ова тркало има висок раб на куќата и тоа е она што го прави попопуларно кај сопствениците на казино. Ако играте онлајн во Play Ojo, имате избор помеѓу американски и европски рулет. Имате голем избор на опции за обложување на ова тркало. Кога играте рулет, треба да ги ставите вашите облози на масата што е некаде пред тркалото. Има некои броеви кои се внатре во еден дел, а други се надвор во друг дел.

Тркалото на рулет нуди различни видови облози. Облозите што носат повеќе исплати се внатрешните облози, така што можете да започнете да обложувате на еден број. Единственото нешто што треба да направите овде е да ги поставите вашите чипови на еден број и ако топката слета на тој точен број, тогаш ќе добиете неверојатни 35 пати од вашиот облог. Можете да се обложувате на два соседни броја, броеви кои се еден до друг. Броевите можат да бидат соседни хоризонтално или вертикално. Ако сакате да го поставите овој облог, треба да ги ставите чиповите на линијата што ги раздвојува овие два броја. Поради оваа причина, облогот се нарекува и сплит облог.

Можете исто така да се обложувате на три броја кои се заедно на хоризонтална линија. Овој облог се плаќа 11 спрема 1 и е познат како уличен облог.

Постои и облог на четири броја кои формираат квадрат, а познат е како облог од агол. Ако ја погодите комбинацијата, тогаш ќе победите 9 спрема 1.

Највисоката линија ги опфаќа броевите 0, 00, 1, 2 и 3 и исплатите на овие облози се 3 до 1.

Кога играте рулет, можете да поставите и некои надворешни облози. Можете да се обложувате на црвено или црно. Со овој облог треба да погодите дали топката ќе слета на црн или црвен број. Ако победите, ќе ги удвоите вашите пари, а ова е еден од најпопуларните облози меѓу сите, професионалци и почетници.

Чудно или парно е исто така уште еден популарен облог и ако топката слета на нула, ќе ги изгубите вашите пари.

Обложувајте се на првата половина од броевите од 1 до 18, а на втората половина од броевите од 19 до 36.

Во десетици облози, играчите се обложуваат на тоа дали топката ќе слета на броевите од 1 до 12, од 13 до 24 и од 25 до 36. Ако го добиете овој облог, ќе добиете исплата која е 2 спрема 1.

Облозите со колони се исто така облози што се ставаат на десетици броеви. Единствената разлика овде е што бројките се во колона на областа за обложување. Рулет тркало двојно нула има куќен раб што е повисок ако се спореди со другите варијации на истата игра и е 5,26%. Понекогаш кога играте на ова тркало, можете да откриете дека правилото La Partage е достапно. Ова правило се применува само кога топката ќе слета на нултиот отвор. Ако тоа се случи, играчот добива половина од неговиот облог назад. Ова е одлично правило за играчите бидејќи го намалува работ на куќата од 5,26% на 2,63%. Ова правило и дава на куќата пониска предност, дури и пониска од играта на европскиот рулет.

Варијанти на рулет во живо во Play Ojo

Можете да најдете повеќе од 10 различни варијанти на рулет во Play Ojo. Ова ви овозможува да го најдете оној кој навистина одговара на вашите потреби за играње. Некои од најпопуларните се следните варијанти:

 • Европски рулет во живо
 • Злато во живо француски рулет
 • ВИП рулет во живо
 • Американски рулет во живо
 • Во живо извонреден рулет
 • Автоматски рулет во живо
 • Лондонски рулет во живо
Игри во живо

Игри во живо

Играњето игри во казино во живо може да се претвори во многу возбудливо искуство бидејќи ве води токму во средината на акцијата. Веројатно најпопуларната игра во казино во живо е рулетот. Една од причините за тоа е фактот што не бара никаква вештина за да се игра, тоа е само чиста среќа. Сè што треба да направите кога играте рулет е да ги ставите вашите чипови на масата и да се надевате дека топката ќе падне во вистинскиот штекер. Статистиката нема никаква врска со оваа игра и не треба да се потпирате на нив. Кога играте рулет и ја гледате топката како слетува на црвено 20 пати по ред, тоа не значи дека следниот пат ќе слета на црно.

Друга популарна игра во живо што често се игра во казиното е Блек Џек. Ова е игра со карти и вештината е дефинитивно задолжителна кога ќе изберете да играте. Треба да го победите дилерот за да победите. Не можете да ја играте играта без претходно да ја научите основната стратегија за играње Блек Џек.

Baccarat е уште една игра со карти која главно се заснова на среќа наместо на стратегија. Имате три исходи во играта и треба да го изберете оној што мислите дека е најверојатно да се случи. Победник во играта е оној кој има вредност на картата 8 или 9.

Играјте Ojo: An Overnight Success
2021-08-20

Играјте Ojo: An Overnight Success

Онлајн казина постојат веќе долго време. Но, нивната популарност забележа пораст во последните две години. Со пандемиската ситуација што го зафати светот, коцкарите одеа во онлајн казина за да си го поправат своето. Едно казино што се издвојува меѓу ордите на онлајн казина кои се достапни денес е Play Ojo.