Play Ojo Преглед 2024 - Responsible Gaming

Play OjoResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
БонусБонус 80 бесплатни вртења
Над 3000+ игри
Обложување бесплатни врти
Без обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Над 3000+ игри
Обложување бесплатни врти
Без обложување
Play Ojo is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Освојувањето на голема сума пари е сон на сите, а не само на коцкарот. Да бидам искрен, кој не би сакал да стави неколку облози и да добие пари што го менува животот. Сосема е нормално да се сонуваат такви соништа, но за коцкарот тие само се претвораат во опсесија. Коцкарите веруваат дека ако играат џекпот игри што е можно подолго, на крајот ќе победат. И во коцкањето, исто како и во животот, нема сигурни добивки.

Се разбира, можно е да се игра долго време и на крајот да се освои нешто. Но, работата е во тоа што до моментот кога ќе победите, најверојатно веќе сте изгубиле повеќе. И да биде уште полошо, коцкарите играат за да се обидат да ги вратат парите што веќе ги изгубиле, а на крајот тоа е маѓепсан круг од кој не можете да излезете.

И кога станува збор за џекпот, не се работи толку многу за возбудата на победата, туку за возбудата од речиси победата.

Значи, што можете да направите за да избегнете вакви проблеми што можат да ве банкротираат? За жал, не постои лесен одговор на овој многу сложен проблем. Ние веруваме дека дури и пред да започнете со коцкање, треба да преземете некои мерки на претпазливост за да избегнете развој на зависност од коцкање. Во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка, имате можност да го ограничите вашиот дневен, неделен и месечен износ на депозит. Размислете колку можете да си дозволите да играте и имајте на ум дека шансите да ја изгубите таа сума се поголеми од шансите да речеме да ја удвоите сумата. Откако ќе ги поставите тие ограничувања, можете да го намалите износот кога сакате. Кога сакате да го зголемите лимитот, ќе треба да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе ви дадат малку време да ја преиспитате одлуката пред да ги зголемат вашите ограничувања. На овој начин казиното ве заштитува при донесување одлуки во момент.

Тест за самооценување

Тест за самооценување

Тестот за самооценување е само едноставен тест каде што одговарате на некои прашања во врска со вашата навика за коцкање. На овој начин можете лесно да сфатите дали вашата навика за коцкање станува проблем за вас. Само направете го тестот и одговорете на прашањето искрено за ваше добро.

Самоисклучување

Самоисклучување

Дали знаевте дека можете да одморите од коцкањето кога сакате? Па, можеш и ако веруваш дека треба, тогаш треба. Ако си играте со пари кои би требало да бидат за плаќање кирија или сметки, тогаш време е да се одморите од коцкањето. Ако мислите дека не сте доволно силни за да се држите подалеку од сајтовите за коцкање, тогаш секое казино има алатки што ги обезбедува за да ви го олесни процесот.

Самоисклучување е кога доброволно барате да се исклучите од коцкање на одреден временски период. Овој временски период може да биде помеѓу 6 и 12 месеци, но може да трае и до 5 години ако мислите дека е неопходно. Откако ќе побарате да бидете самоисклучени, нема да можете да направите депозит и да се коцкате за вистински пари. Исто така, не можете едноставно да се предомислите и да барате да го прекинете само-исклучувањето кога сакате. Наместо тоа, треба да почекате додека не заврши периодот на самоисклучување за да можете повторно да учествувате во коцкарски активности.

Ќе треба да пополните и поднесете формулар и штом ќе се постави само-исклучувањето, ќе бидете отстранети од сите маркетинг бази на податоци. Казиното ќе ја почитува вашата приватност во овој период и нема да ве контактира. Уште повеќе, штом ќе се исклучите од Play Ojo, автоматски ќе бидете исклучени од други казино сметки што ја делат истата лиценца како Play Ojo.

Оваа мерка е само првиот чекор што може да го направи еден вознемирувачки коцкар. Поединецот треба да признае дека има проблем, да донесе одлука да се исклучи од коцкањето и да остане доследна на својата одлука.

Ова значи дека лицето воопшто не треба да се занимава со никакви коцкарски активности во овој период. Можете да го избегнете искушението со инсталирање софтвер кој го блокира пристапот до сајтовите за коцкање. Како и со секоја друга зависност, не можете да очекувате дека само една работа ќе ве оддалечи од проблеми. Само-исклучувањето само по себе не треба да биде единствениот чекор што го правите. Исто така, треба да побарате стручна помош, како и поддршка од вашето најблиско семејство и пријатели. Можете исто така да ја контактирате Националната линија за помош за коцкање на 0808 8020 133 каде што обучени професионалци ќе ви дадат совет.

Play Ojo Casino користи алатки за зависност од коцкање базирани на технологија, кои се многу корисни за откривање на проблеми со коцкање. Овие алатки собираат аналитика на податоци за коцкање за активноста на секој играч со цел да се добие поцелосна слика за однесувањето на играчот.

BetBuddy е одличен пример за одговорен снабдувач на алатки засновани на технологија за коцкање. Ова е лондонска платформа за анализа на податоци која обезбедува предвидлива аналитичка и платформа за персонализација која му овозможува на казиното подобро да ги разбере своите клиенти. Аналитиката на компанијата автоматски се враќа и на операторот и на играчот.

Уште повеќе, истата компанија создаде и систем за „рано предупредување“ кој детектира зависно однесување. Ако платформата BetBuddy забележи играч кој е изложен на ризик да развие зависност, тие го означуваат овој играч на операторот. Откако играчот е означен, тој подоцна е охрабрен да преземе некои чекори како самооценување или да го депонира својот лимит, и ако проблемот продолжи, тогаш треба да размислат за самоисклучување од коцкање.

Play Ojo активно ги поттикнува своите играчи да се коцкаат одговорно. Тие нудат голем број опции за самоограничување на нивната веб-страница кои им овозможуваат на коцкарите да преземат контрола врз сопственото однесување. Тие ги советуваат своите играчи да се запознаат со секоја опција пред да изберат една. Во спротивно, тие би можеле да ризикуваат да ја изгубат својата сметка затоа што сакале да изберат привремена опција, како да се одморат од коцкањето, но наместо тоа избрале постојана.

Play Ojo нуди и врски до независни сајтови кои можат да обезбедат совети и поддршка за компулсивни коцкари. Меѓу тие страници се: · Анонимни коцкари · GamCare · Терапија за помош на коцкање

Play Ojo исто така не дозволува никој помлад од 18 години да се регистрира за сметка, и поради таа причина секој член ќе биде замолен да испрати копија од личната карта за да ја докаже својата возраст.

Проверка на реалноста

Проверка на реалноста

Секој играч може да побара да се појавува порака за проверка на реалноста секогаш кога ќе се логира на неговата сметка. Тие дури можат да кажат колку минути треба да има помеѓу секоја порака за проверка на реалноста. Така, кога пораката ќе се појави на екранот ќе имате можност да притиснете едно од следниве копчиња: · Продолжи – Ова ќе ја затвори пораката и играта ќе остане отворена · Историја на играта – Ова ќе ја прикаже историјата на вашата игра · Затвори ја играта – Ова ќе ја затвори вашата игра и во исто време ќе ве одјави од вашата сметка.

Играјте Ojo: An Overnight Success
2021-08-20

Играјте Ojo: An Overnight Success

Онлајн казина постојат веќе долго време. Но, нивната популарност забележа пораст во последните две години. Со пандемиската ситуација што го зафати светот, коцкарите одеа во онлајн казина за да си го поправат своето. Едно казино што се издвојува меѓу ордите на онлајн казина кои се достапни денес е Play Ojo.