PlayAmo Преглед 2024 - Live Casino

PlayAmoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $600
Поддржано
Потврдено
Безбедно
PlayAmo is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Плејамо`Казиното во живо нуди голем и разновиден избор на игри со дилери во живо од Evolution Gaming и Ezugi. Следниве игри можете да ги најдете овде:

 • Авто рулет Ла Partage
 • Автоматски рулет
 • Фаќач на соништа
 • Бакара
 • Бакара во живо
 • Автоматски рулет ВИП
 • Стискање на бакара
 • Казино Холдем
 • Блек Џек ВИП
 • Блек Џек Белата
 • Блек Џек Гранд ВИП
 • Извонреден рулет
 • Блек Џек платина ВИП
 • Обложувајте се на броеви
 • Автоматски рулет
 • Руски жив Блек Џек
 • Во живо кено

Во Playamo, можете да најдете некои игри кои ретко се нудат во живо од други казина како кено и обложување на броеви. Уште повеќе, тие нудат и неколку различни варијанти. Можете дури и да го изберете јазикот на дилерот и во овој момент тие нудат руски, шпански и турски.

Езуги табелите дури нудат и опција за играње за забава, што да бидам искрен е невозможно да се најде во кое било друго онлајн казино.

Блек Џек во живо

Во Playamo, можете да најдете неколку различни Live Блек Џек варијанти вклучувајќи класичен блек џек, ВИП блек џек и многу повеќе. Облозите започнуваат од 5 долари, а игрите овозможуваат реално искуство додека имате одлични шанси за победа.

Рулет во живо

Во Playamo, можете да најдете различни маси за рулет за да ги испробате сите ваши стратегии како што се Американски рулет, Immersive Рулет, Европски рулет и многу повеќе. Сите овие игри нудат различни опции за обложување и можете да уживате со часови игра додека разговарате со дилерите.

Бакара во живо

Бакара во живо е интересна игра што можете да ја играте во делот во живо на казиното. Ова е брза игра која нуди облози и за високи и за ниски ролки.

Игри во живо

Веројатно се прашувате кои се предностите од играњето игри во живо, а мораме да кажеме дека има дури и премногу за броење. Некои луѓе едноставно уживаат во дилерските игри во живо над стандардните. Кога играте казино игри во живо, тие можат да го донесат искуството во казиното во вашиот дом. Тие нудат пренос во живо до вистинска маса за казино со човечки дилер. Поради таа причина, многу играчи избираат да играат казино во живо за вистински пари.

Повеќето игри со дилери во живо ќе ви овозможат да комуницирате и со дилер. Ова едноставно додава друга димензија на реалноста на искуството. Значи, ако имате какви било прашања, можете да разјасните со дилерот. Уште повеќе, во Playamo можете да го најдете најдобриот избор на игри ако одлучите да го испробате искуството во казино во живо.

Како да депонирате пари на казино во живо?

Ако сакате да започнете да играте во казиното во живо, прво ќе треба да депонирате средства на вашата сметка. Во Playamo, можете да изберете различни опции како кредитни картички, е-паричници и криптовалути, само за да наведете некои. Ова значи дека можете да правите депозити користејќи Visa, MasterCard, Maestro, Neosurf, Paysafecard, ecoPayz, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Dogecoin, Litecoin и Tether.

Изберете го вашиот претпочитан метод кога ќе одлучите да уплатите, и ако имате бонус код, ова би било вистинското време да го користите. Депозитите во Playamo се моментални, така што нема да потрае долго за да се видат средствата префрлени на вашата сметка. Минималниот износ што можете да го депонирате преку повеќето канали е 10 долари, а максималниот износ што можете да го депонирате ќе варира помеѓу 1.000 и 10.000 УСД.

Како да направите повлекување од казиното во живо?

Кога ќе акумулирате добивки играјќи игри во казино во живо, сигурно би сакале да ги повлечете. Процесот е прилично јасен и сите барања за повлекување се обработуваат во рок од 12 часа од казиното. Откако казиното ќе ги ослободи плаќањата, може да потрае помеѓу 1 и 5 работни дена средствата да стигнат до вашата сметка. Ако направите повлекување користејќи криптовалута, тогаш повлекувањето е моментално.