PlayAmo Преглед 2024 - Mobile

PlayAmoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $600
Поддржано
Потврдено
Безбедно
PlayAmo is not available in your country. Please try:
Mobile

Mobile

Мобилното обложување е најзгодниот начин за ставање облози од вашиот телефон кога и каде сакате, и брзо станува прв избор за луѓето кои се коцкаат преку Интернет. Сега не мора да трчате на вашиот компјутер секогаш кога сакате да се обложите, наместо тоа можете да го направите на вашиот пренослив уред.

Playamo нуди апликација погодна за корисникот која на играчите им дава уникатно искуство за играње. Благодарение на мазниот дизајн и живите бои, ги одржува играчите ангажирани и забавувани во исто време. Веб-страницата нуди широк спектар на различни игри од кои можете да изберете. Ако сакате да платите за вистински пари, треба да се најавите на вашата сметка и да депонирате. Не сите уреди се компатибилни со игра. Затоа, од таа причина, создадовме листа на компатибилни уреди за казиното Playamo:

 • Samsung - Galaxy S6, S7, S8, S9, Note, Tab, Edge, Edge+, Mini, Ace, A3, A5, A7, A, S, pro, Xcover 3
 • Apple - iPhone 5, 5S, 5C, SE, 6, 6S, 7, 8, X, Plus, iPad, Air, Mini, Pro, 2, 3, 4
 • HTC - Nexus Series, One mini, max, A9, A9s, S9, 10, Dual SIM, U11+, Ultra, Play, Lifestyle
 • Sony - Xperia M5, Z5, ZR, E5, V, L, SP, ZL, XZ, X, Xa, таблет Z4, Z3, Compact, Plus
 • LG - G5, G6, Q6, V30, X Power, натпревар, K8, K10, LTE, X камера, екран, Flex 2, V10, Class, 5X, Mini, G Pads 7.0, 8.0, 8.3 и 10.1
 • Huawei - Mate 10 Pro, P10, P9, lite, plus, Mate S, Y6
 • Microsoft Lumia - 550, 650, 950, XL, LTE, Dual SIM, Asha-Series
 • Blackberry - Motion, Key, Passport, Classic, Leap, DTEK60, DTEK50, Priv
 • Таблети - Sony Xperia таблет, серија Z, Lenovo Thinkpad и Yoga таблет, Asus MeMo & Fonepad, Nexus серија, Motorola Xoom 2, Acer Iconia серија
 • Друго - Motorola Zoom, Atrix, Defy, Moto G, Wiko Series, Acer Liquid Series, Asus ZenFone, OnePlus, Two, Fairphone

И, еве список на компатибилни ОС системи:

 • Apple iOS - 8.0, 8.1.X, 8.2, 8.3, 9.0, 9.1.X, 10.0, 10.1, 10.X, 11.0, 11.1, 11.X. За iPhone 6, 6S, Plus, iPhone 7, Plus, iPhone 8, Plus, iPhone X
 • Android OS - 4.0.X (Ice Cream Sandwich), 4.X (Jelly Bean), 4.4.X (KitKat), 5.X (Lollipop), 6.0.X (Marshmallow), 7.0.X (Nougat), 8.0. X (Орео). За Samsung Galaxy S8/9, Samsung Galaxy Tab, Nexus 6, Huawei Mate 10, Moto G5, Honor 8
 • Windows - Телефон 7, Телефон 8, 8.1, 10 Мобилен. За серијата Nokia Lumia.
 • Blackberry – OS 10. For Motion, KeyOne, DTEK60.

Апликациите за казино Playamo можат`да се преземе на кој било мобилен уред. Но, тука нема место за паника бидејќи казиното е погодно за мобилни уреди и е достапно за играње веднаш на сите главни мобилни уреди. Ако го изберете мобилното казино Playamo, можете да бидете сигурни дека ве очекува добро искуство со игри. Сите игри не се достапни на мобилниот телефон, но сепак, постои добар избор за вас. Тие имаат дури и дел за казино во живо кој е достапен во движење.

Мобилни бонуси

Playamo моментално нуди два бонуси за добредојде за сите нивни нови клиенти и три редовни неделни бонуси за постоечките играчи. Првиот бонус за добредојде ви нуди 100% бонус за депозит до $100 и 20 бесплатни вртења. Треба да го обложите износот на бонусот најмалку 50 пати за да можете да направите повлекување. Вториот депозит ќе ви донесе 50% бонус за депозит до 1.000 УСД и 50 бесплатни вртења на Слот за Lucky Blue. Бонусните средства треба да се доиграат најмалку 50 пати и за овој бонус.

Кога станува збор за трите неделни бонуси, тие вклучуваат бесплатни вртења во понеделник, повторно вчитување во петок и бонус со високи ролери. Понеделничките бесплатни вртења ќе ви доделат 100 бесплатни вртења што можете да ги играте на Hotline или Fruit Zen. Вчитувањето во петок ќе ве награди со 50% бонус за натпревар до 250 долари и дополнителни 100 бесплатни вртења на Golden Owl of Athena. И, високиот ролерски бонус кој ви доделува 50% депозит за совпаѓање кој вреди најмногу 3.000 $ бонус средства.